Moja ocena bohatera pana kleksa
Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Moja ocena: 5/6 lektor: Piotr Fronczewski Kocham Pana Kleksa!. Powieść jest napisana w formie pamiętnika Adasia.. Zwłaszcza, gdy są to lekcje kleksografii.Akademia Pana Kleksa - opis produktu: Akademia Pana Kleksa Jana Brzechwy to niezwykła opowieść o, wydawałoby się, całkiem zwykłym chłopcu.. Co do dzieci- własnych nie posiadam, a siostrzeńcy bywają gościnnie i wtedy zdecydowanie wolą słuchać, jak im czytam, niż słuchać płytki, jakoś ich nie wciąga.J.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Brzechwa wykreował postać oraz jej otoczenie, od wielu już lat zachwycając kolejne pokolenia.. To niezwykła opowieść o, wydawałoby się, całkiem zwykłym chłopcu.. Głowę porasta gęsta, rozwichrzona czupryna.. "Akademia pana Kleksa" to książka, w której wraz z panem Kleksem - niezwykłym nauczycielem i wynalazcą - bohaterowie opowieści odwiedzają baśniowe królestwa i przeżywają niewiarygodne przygody, a z każdej wyprawy wracają mądrzejsi.. ta ocena ma być średnia zawierać dobrą ocenę pana kleksa proszę nie proszę o tak wiele 1 ocena .. Charakterystka bohaterów Kamieni na szaniec A. Kamińskiego; Więcej poradników..

1 ocena Najlepsza odp: 100%.

Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepszeAkademia Pana Kleksa jest dla mnie magiczną książką mojego dzieciństwa.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Działał pobudzająco na moją wyobraźnię.. .Wyraź swoją opinie na temat pana Kleksa.. Tym wyznaniem rozpocznę moje dzisiejsze wynurzenia :) Zaczytywałam się "Akademią.". w szkole podstawowej niezliczoną ilość razy.. Szkoła prowadzona jest przez ekscentrycznego nauczyciela Ambrożego Kleksa, czarodzieja i poszukiwacza przygód.. Bajkowe przygody, wymyślne "sprzęty" i niezwykła postać "Pana Kleksa" zachwycą każdego młodego czytelnika.. Podobne pytania.. Jest czysty i schludny.Po lewej stronie znajdują się opisy postaci "Alojzy", bohatera książki "Akademia Pana Kleksa".. Oprowadzał swego przyjaciela Ambrożego Kleksa i wychowanków po fabryce.. Jest średniego wzrostu.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Bądź pierwszą osobą, która udzieli odpowiedzi!Napisz to w googlach ocena postaci wyskoczy :) Mój stosunek do postaci (ocena postaci), np.: jest mi bliska, podziwiam ją, jestem pełna uznania dla ., bohater ten stał się moim prawdziwym przyjacielem, zaprzyjaźniłem się z tym człowiekiem (bohaterem), stał się moim autorytetem, imponuje mi, pragnę go naśladować, wzbudził moją sympatię.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii..

Taka jest wlaśnie moja ocena tej postaci.

I Akademia i Podróże.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Ocena postaci pana kleksa Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Pięknie oprawiona i wydana.Ciężko uwierzyć w to, że pierwsze wydanie Akademii Pana Kleksa datuje się na rok 1946!. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Adaś Niezgódka - bohater drugoplanowy, jeden z uczniów Akademii, ma dwanaście lat i już od pół roku jest uczniem pana Kleksa.. Pan Kleks jest średniego wzrostu ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby czy chudu, poprostu cały tonie w swoim ubraniu.Nosi szerokie spodnie.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Przyjmuje tam chłopców których imię zaczyna się na literę ''A''.. Golarz Filip - fryzjer pana Kleksa, który dostarcza mu piegów.. Pan Kleks jest nauczycielem i czarodziejem w jednej osobie, więc na jego lekcjach nie sposób się nudzić.. 0 0 Odpowiedz.. Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczy i wspaniałą gęstą brodę, czarną jak smoła.Bogumił Kopeć - dyrektor fabryki dziur i dziurek..

Charakterystyki do bohatera są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.

Charakterystyka Pana Kleksa.. Ma na głowie ogromną barwną czuprynę oraz bujną, zwirzchowną brodę .Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Możemy sobie zadać pytanie: Jakich bohaterów różnych baśni poznał Adaś Niezgódka ?Kocham również Pana Kleksa.. Wspaniały nauczyciel - Pan Kleks - nie uczy nudnej matematyki, lecz .Moja ocena: 6/6 O wydarzeniach w utworze Jana Brzechwy pod tytułem " Akademia Pana Kleksa " opowiadają: Adam Niezgódka "najlepszy uczeń Pana Kleksa", Pan Kleks, Mateusz i inni uczniowie.. Wygląda tak, jak większość dwunastoletnich uczniów - nosi szkolny mundurek Akademii, czyli granatową koszulę, długie białe spodnie, granatowe skarpetki i białe trzewiki.Akademia pana Kleksa - bohaterowie, Ambroży Kleks - charakterystyka Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Trudno zatem oceniać styl, umiejętność kreacji postaci, poprawne kreślenie akcji i inne elementy składające się na dobrą książkę, bowiem "Akademia Pana Kleksa" ma w sobie to .moja ocena 5/5 Adaś Niezgódka w magiczny sposób trafia do bajkowego świata Pana Kleksa, bohatera książeczki Jana Brzechwy.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Uczeń akademii pana Kleksa, Adaś Niezgódka to jeden z głównych bohaterów książki ,,Akademia pana Kleksa'' napisanej przez Jana Brzechwę.Uczeń niezwykłego profesora ma 12 lat.Jego rodzice posłali syna do szkoły przy ul. Czekoladowej, aby się poprawił.Adaś od pół roku mieszka w akademii i pisze pamiętnik.Szczególną osobliwość stroju pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną ilość..

Wyraź swoją opinie.. 2010-01-09 16:11:47; Wyraź swoją opinie ...Ocena postaci pana kleksa.

od Gosia56569 26.11.2012 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź .. Nie znosi Akademii i jej wychowanków, nie lubi obcinać im włosów.Akademia Pana Kleksa z opracowaniem i streszczeniem (twarda oprawa) już od 9,32 zł - od 9,32 zł, porównanie cen w 30 sklepach.. Wygląd: Adaś wygląda jak każdy dwunastoletni uczeń - nosi szkolny mundurek Akademii, czyli: granatową koszulę, długie białe spodnie, granatowe skarpetki i białe trzewiki.. Odpowiedzi.. Tryumfu też nie znam.. Mieni się ona wszystkimi barwami tęczy.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.Pan Kleks jest to bohater ksiązki pt ''Akademia Pana Kleksa''.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Książka ponadczasowa, do której wraca się po latach.. Pan Ambroży ma bardzo pogodne i miłe usposobienie.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Mój egzemplarz do dziś stoi na półce, ale zasiedla teraz dziecięcy regał.Jest to opowieść o niezwykłej szkole - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, do której trafia 12-letni Adaś Niezgódka wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Ambroży Kleks to założyciel Akademii w której jest profesorem.. Polecam rodzicom czytanie tej książki dzieciom przed snem.. (Kliknij aby rozwinąć opinię) Pan Kleks to bohater, którego zapewne zna każdy Polak, potrafiący czytać.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały „tonie" w swoim ubraniu.. Do dzisiaj bowiem jest to jedna z najchętniej czytanych powieści dla dzieci, nie tylko z tego powodu, że jest omawiana w szkole jako lektura.To wspaniała, pełna przygód opowieść o Adasiu Niezgódce i niezwykłej Akademii.. daje najj ;* To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater główny, narrator, jeden z uczniów Akademii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt