Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny zakończenie

charakterystyka porównawcza aliny i balladyny zakończenie.pdf

), d)Stosunek do innych osób (PRZYKŁADY !. 2.ROZWINIĘCIE: a)Opis wyglądu postaci, b)Cechy charakteru i usposobienia postaci + przykłady z utworu, c)System wartości, poglądy (PRZYKŁADY !. J. Słowackiego, redagowanie „not biograficznych" poświęconych Balladynie.. Jak się potem okazuje, córki wdowy, zachwalane przez matkę jako szlachetne i dobre, tylko różniące się typem urody i sposobem bycia, dzieli też przepaść moralna.Interpretacja zakończenia, Juliusz Słowacki - Balladyna - streszczenie, opracowanie.. Potrzebne koniecznie na jutro.. Alinę .Balladyna i Alina są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego.. Balladyna była starsza, lecz obie siostry wyróżniały się nietypową urodą.. Mimo, że były siostrami bardzo się od siebie różniły, tak samo wyglądem jak i charakterem.Alina i Balladyna - bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna".. Balladyna jest starsza od Aliny.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Alina i Balladyna były głównymi bohaterkami dramatu J. Słowackiego pt. „Balladyna".. Balladyna jest starsza i znacznie różni się od swojej siostry zarówno charakterem jak i wyglądem.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. Obie mieszkają razem matką w ubogiej, leśnej chacie.. Dziewczęta są przedstawione jako swoje przeciwieństwa.. Balladyna i Alina były bardzo ładnymi dziewczynami..

... Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.Balladyna i Alina - charakterystyka porównawcza.

poleca 85 % 946 głosów.. Różni je nie tylko wygląd ale także charakter.CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy.. Kontrast między nimi jest widoczny zarówno w wyglądzie, jak i charakterze.. Jej skóra miała alabastrowy odcień.. Balladyna i Alina są postaciami i bohaterkami dramatu romantycznego pt. \"Balladyna\", którego autorem jest Juliusz Słowacki.. Nie tylko w urodzie, ale przede wszystkich w charakterze.. Są siostrami, córkami starej, ubogiej wdowy.. Razem z nią siostry mieszkały w leśnej chatce.. Cele: przypomnienie elementów charakterystyki postaci, gromadzenie słownictwa potrzebnego do przedstawienia postaci .. Mieszkają w ubogiej chacie pod lasem i utrzymują się z uprawy ziemi na własnym poletku.Złe czyny Balladyny sprawiają, że czytelnik jest ciekawy jak zakończy się ten dramat oraz czy zło zostanie ujawnione i ukarane.. Metody i formy .. Balladyna była starsza.. Dziewczyny były siostrami.. WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna - Balladyna - blada (.. "Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne jak węgle SPOSÓB WYPOWIADANIA SIĘ: - Alina - mówi prosto, krótko, szczerze - Balladyna - wydaje się, że .II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu..

Alina jest nieco młodsza od Balladyny.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

poleca 85 % 1647 głosów.. Mieszka wraz z matką i siostrą w wiejskiej chacie.. Balladyny, próba określenia motywów postępowania tytułowej bohaterki utworu .. Są prostymi dziewczynami z ludu, mieszkającymi z ubogą matką-wdową.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. ), e)Zestawienie obu .Alina i Balladyna są niezamężnymi córkami Wdowy.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Alina i Balladyna są córkami wdowy i mieszkają wraz z nią w leśnej ubogiej chacie.. Postaci te zostały stworzone przez autora na zasadzie kontrastu (dobro-zło, miłość-nienawiść).charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Autor: marta1405 Dodano: 11.11.2009, 17:16 Sprawdź podobne wypracowania ArtykułCo sądzicie o galeriankach?. Alina i Balladyna to siostry.. Mieszkają z matką w ubogiej chacie.. Pomimo, że są siostrami, dziewczyny różnią się od siebie charakterem i wyglądem.. Treść.. Ma czarne oczy i sprawia wrażenie osoby tajemniczej.mam do zrobienia charakterystykę Aliny z "Balladyny " 2010-02-18 15:12:53 Napisz charakterystyke obu sióstr Aliny i Balladyny;p j;p 2009-12-19 21:26:32 napisz charakterystyke aliny ,kirkoralub balladyny 2011-01-16 10:43:59Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny: Balladyna i Alina to bohaterki tragedii Juliusza Słowackiego "Balladyna"..

Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Balladyna i Alina to bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego (pt: "Balladyna").Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Autor przedstawia je na zasadzie kontrastu.. 1.WSTĘP: przedstawienie postaci (z jakich utworów pochodzą, kto jest ich autorem, kim są w dziele).. Starsza jak śniegi - u tej warkocz cudny, Niby listkami brzoza przywdziana; Ta z alabastrów - a ta zaś różana - Ta ma pod rzęsą węgle - ta fiołki - Ta jako złote na zorzy aniołki, A ta zaś jako moc biała nad rankiem.Alina i Balladyna - charakterystyka porównawcza bohaterek „Balladyny" Juliusza Słowackiego.. Jest to wyraz wiary autora w sprawiedliwość, która winna zawsze zatriumfować.Charakterystyka Balladyny jako postaci dramatu Tytułowa bohaterka dramatu Słowackiego Balladyna jest starszą córką Wdowy.. Filmy.. Treść.. Balladyna na końcu tragedii ginie - i to od uderzenia pioruna, który zrzuca na nią sam Bóg.. Miała niebieskie oczy.. .Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Matka troszczy się o nie jednakowo.. Wpisz w Google, charakterystyka porównawcza, będziesz tam miał(a) wszystko.Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób..

)Alina i Balladyna - charakterystyka porównawcza ostatnidzwonek.pl, Alina i Balladyna to córki samotnej, starej Wdowy.

Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd.. Obydwie piękne, choć o odmiennym wyglądzie i przeciwnych charakterach.Młodsza Alina ma zaróżowioną cerę, jasne włosy i fiołkowe oczy, starsza Balladyna ma alabastrową, jasną karnację, czarne włosy i oczy jak węgiel.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny odwołująć się do odpowiednich fragmentów dramatu Słowackiego.. Mieszkały w chatce w lesie.. Są siostrami, córkami wdowy.. Filmy.. Jej włosy były koloru blond, zaplecione były w warkocz.Alina i Balladyna są swoimi przeciwieństwami.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. 2011-04-04 17:05:25 Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny 2012-12-06 22:46:03charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - rozwiązanie zadania.. Mieszkają razem z matką w ubogiej chacie.. Jaki wybór trudny!. Ich matka była ubogą wdową.. Starsza siostra miała ciemne włosy, ciemne oczy i jasną cerę.. Pierwsza z nich jest dziewczyną o zaróżowionej skórze, jasnych włosach i fiołkowych oczach.. Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła, zarówno wyglądem, jak i charakterem.Alina i Balladyna są bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego pod tytułem „Balladyna".. Dziewczyny były wieśniaczkami, mieszkały razem z matką w ubogiej chacie.. balladyna która z sióstr jest ciekawsza charakterystyka alina charakterystyka balladyna charakterystyka kirkor charakterystyka porównawcza balladyny i aliny juliusz słowacki słowacki balladynaCharakterystyka porównawcza Balladyny i Julii..Komentarze

Brak komentarzy.