Napisz przemówienie skierowane do kolegów i koleżanek
W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym".może to być przemówienie skierowane do gości zebranych na rodzinnym obiedzie z okazji „którejś" rocznicy ślubu rodziców, bardziej oficjalne przemówienie do koleżanek i kolegów o swoim miejscu w rodzinie, przemówienie do Parlamentu Dziecięcego, w którym opowiemy o roli współczesnej rodziny.- Apelowałbym do swoich kolegów i koleżanek, szczególnie do kolegów, o jakieś opamiętanie się - zaapelował na antenie TOK FM Sławomir Nitras.. Przypomnij sobie, co wiesz na temat przemówienia i zaznacz poprawne odpowiedzi.. Uwaga!. Temat 1.. Jesteście już w ostatniej, 8 klasie szkoły podstawowej, i za parę miesięcy napiszecie test, który zaważy na Waszej.Napisz przemówienie skierowane do twoich koleżanek i kolegów w którym przekonasz ich do aktuwnego udziału w wyborach samorzadowych w waszej szkole.Uzyj odpowiednich środków retorycznychUczniowie do wyboru mieli dwa tematy: przemówienie lub opowiadanie.. Potrzebuję na jutro.. 2020-05-19 13:28:53; Napisz list od Małego Księcia do róży, w którym tłumaczy dlaczego ją opuścił .. Temat 1. b) Panie i panowie!. Więcej niż jedna odpowiedź może być poprawna.. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym".Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.Przemówienie Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: „Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości..

Zacznij przemówienie od zwrotu do adresata.

[/b] Tematy wypracowań.. Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!. REKLAMA Można było też wybrać opowiadanie.Drugi temat do wyboru brzmiał: "Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.. Przemówienie - wasza przyszłość.. d) Koleżanki i koledzy!. Dziękuje za każdą odpowiedź.Napisz przemówienie, w którym przekonasz swoich rówieśników, że warto się dzielić tym, co dobre.. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym".Przygotuję ustne przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów i dotyczące zachowania w szkole.Plan wypowiedzi:1)Przedstawienie problemu.2)Argumenty przedstawiajce problem.3)Podsumowanie(zach ta do utrzmania porządku) Prosze pomozcie.mam te zadanie na jutro(13.09.10r)Napisz przemówienie do swoich koleżanek i kolegów w którym odwołasz się do postaci filmowej lub literackiej.. c) Szanowni zebrani!. Polityk nawiązał m.in. do krytycznych .- Na dzisiejszym egzaminie uczniowie mieli napisać przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonają słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.1..

Napisz przemówienie skierowane do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.

Swoje słowa kieruję też do wszystkich Was - uczni ów klasy 8 A, którzy chcą dobrze zdać egzamin i dostać się do wymarzonej szkoły.. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić .Napisać należało przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekona słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.. Więcej niż jedna odpowiedź może być poprawna.. Koleżanki i koledzy!PRZEMÓWIENIE 1.. Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem .napisz przemówienie skierowane do kolegów koleżanek w którym to staniesz po stronie najważniejszych wartości w swoim życiu przekonując ich ze opłaca sie byc uczciwym i lojalnym i prawym człowiekiem na jutro proszeeeee :)Napisz przemówienie skierowane do twoich koleżanek i kolegów, w którym przekonasz ich do aktywnego udziału w wyborach samorządowych w waszej szkole.. Tematem naszego dzisiejszego wystąpienia jest nic innego, jak tylko Wasza przyszłość.. Przytocz przynajmniej trzy argumenty, które zilustrujesz odpowiednimi przykładami.. Od tego będzie zależała forma przemówienia.. Tylko proszę nie z neta.. 2.Bydgoscy ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego.. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym.Otóż moje przemówienie skierowane jest do tych, którzy spędzają wolny czas, bez reszty oddając się wirtualnej rzeczywistości, a czytanie książek kojarzą jedynie z nudą i stratą czasu..

Kiedy kieruje się przemówienie do kolegów lub koleżanek, najlepiej rozpocząć je apostrofą: Kochani!

Uwaga!. Szanowni zebrani!. Nastąpił dzień, w którym zgromadziliśmy się tutaj, w tej klasie, ostatni raz, a ja dostąpiłam zaszczytu wygłoszenia tego pożegnalnego przemówienia.. "Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.. Drodzy koledzy i drogie koleżanki!. Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości.Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, i przekonaj słuchaczy, że książki są źródłem mądrości.. 2010-11-18 20:21:41; Napisz przemówienie skierowane do rówieśników, w którym przekonasz ich, że twojejPrzemówienie na zakończenie nauki w gimnazjum do swoich kolegów i koleżanek.. Stanowi on rozpoczęcie tekstu, a czasami pozwala też zidentyfikować adresata.. Napisz przemówienie do swoich koleżanek i kolegów w którym odwołasz się do;Napisz przemówienie skierowane do koleżanek i kolegów, w którym przekonasz słuchaczy, że książki mogą być źródłem mądrości..

Kiedy kieruje się przemówienie do kolegów lub koleżanek, najlepiej rozpocząć je apostrofą: a) Kochani!

Zwracaj się bezpośrednio do adresata.Tematy wypracowań.. Panie i panowie!. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego i wykaż, że ich przeczytanie może uczynić czytelnika mądrzejszym".Przypomnij sobie, co wiesz na temat przemówienia i zaznacz poprawne odpowiedzi.. Napisz przemówienie z okazji Tygodnia Języka Polskiego skierowane do kolegów i koleżanek z Twojej szkoły, w którym przekonasz ich, że warto się uczyć gramatyki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt