Opis obrazka czas present continuous

opis obrazka czas present continuous.pdf

Podobnie jak Present Simple, Present Continuous jest jednym z łatwiejszych i najczęściej używanych czasów angielskich.Pierwszy czas - Future Simple czyli czas przyszły poznaliśmy już na lekcji 12.. Dzisiaj weźmiemy się za drugi czas, który jak wskazuje nam tytuł lekcji będzie czasem teraźniejszym.. Czas Past Continuous opisuje przeszłe zdarzenia niedokonane, trwające w danym momencie w przeszłości, a także czynności odbywające się w tym samym czasie bądź przerwane przez inną czynność.. Charakterystyczne zwroty wykorzystywane przy opisie obrazka: .. Matura ustna opis obrazka zdasz na 100%.. OPIS OBRAZKA W CZASIE PRESENT CONTINUOUS (OS+ odmiana TO BE+ czasownik+ING) (zdjecie mezczyzn w parku, stoja obok rowerow w profesjonalnych strojach.Past Continuous to angielski czas przeszły ciągły, jest on obok czasu Past Simple jednym z angielskich czasów używanych do wyrażania przeszłości.. To jest ogólny opis, po tym opisie przechodzimy do szczegółowego opisu obrazka.2.. Zobacz przykładowe opisy obrazków jakie przygotowaliśmy dla Ciebie!. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis czasu.. Opis odbywa się od ogółu do szczegółu 3..

Opis obrazka 1.

Czas Present Continuous stosujemy także, kiedy mówimy o uprzednio zaplanowanej przeszłości, kiedy chcemy wyrazić .-zastosować czas Present Continuous do mówienia o czynnościach wykonywanych w momencie mówienia oraz dla zaplanowanej bliskiej przyszłości,-opisać obrazek,-ułożyć zdania twierdzące, przeczące i pytające w czasie teraźniejszym ciągłym.. Zdania twierdząceCzas Present Continuous, inaczej zwany czasem teraźniejszym ciągłym lub Present Progressive Tense, służy do wyrażania teraźniejszości oraz przyszłości.. Jego użycie i zastosowanie jest bardzo podobne do czasu Present Continuous z tym wyjątkiem, że jak sama nazwa wskazuje Past Continuous służy do wyrażania czynności przeszłych.Tu znajdziesz zwroty, jakich będziesz potrzebował przy opisywaniu obrazka na maturze.. Jest on jakby „przeszłą" wersją czasu Present Continuous, podobną do niego pod względem budowy i wykorzystnia.. ZASADA, O KTÓREJ TRZEBA PAMIĘTAĆ - OBRAZKI ZAWSZE OPISUJEMY W CZASIE PRESENT CONTINUOUS!. Ćwiczenia.. Present Simple używamy do powiedzenia co widzimy na obrazku.. Opis dnia; Opis domu; Opis po angielsku; Opis miasta; Opis obrazka; Opis osoby; Opis pokoju; Opis przyjaciela; Opis psa; Opis rodziny; Opis siebie; Opis wakacji; Opis pogody; Opis programu TV; Recenzja filmu; Recenzja książki; Rozprawka za i przeciw Menu Toggle..

Opis obrazka.

Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Jeżeli będziemy opisywać jakąś czynność to korzystamy z czasu Present Continuous: In this picture I can see a young woman, who is standing next to furniture - na tym obrazku widzę młodą kobietę, która stoi obok mebli .. Używamy go również opisując rozwijającą się sytuację (np.. Opis czasu.. Czasu Present Continuous używamy jeśli mówimy o: czynnościach, które odbywają się w chwili mówienia o nich - możemy powiedzieć, że w tej chwili czytamy książkę albo uczymy się angielskiego, często w tych zdaniach na koniec piszemy „now" (teraz) albo „at the moment" (w tej chwili);Present Continuous to jeden z pierwszych czasów, jakie poznajemy zaczynając naukę angielskiego.. Czas Present Continuous (bo o nim dziś będzie mowa) można przetłumaczyć jako czas teraźniejszy ciągły.Przygotuj się do matury ustnej.. Przykłady, gotowe odpowiedzi.. Czynności wykonywane przez osoby znajdujące się na obrazku opisujemy w czasie Present Continuous (tak jakbyśmy byli świadkami sytuacji) np.Opisy po angielsku Menu Toggle.. Robiło się ciemno.. Napisz widokówkę z dowolnego mieksca.. Z góry dziękuję!. .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Opis obrazka po angielsku w present continuous, ale nia mam obrazka pomóżcie mi jakiś wybrać i go opisać.can czasowniki modalne czasy czytanie daty dni tygodnia flashcards going to Halloween have got interpunkcja Irlandia kolory konstrukcja konstrukcja wish liczba mnoga liczebniki list nieformalny matura must nazwy miesięcy opis obrazka Past Continuous past perfect past simple phrasal verbs Present Continuous present perfect Present Perfect .2..

Opisz poczególne części obrazka.

Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.Opis obrazka po angielsku: In this picture I can see a young woman, who is sitting on the sofa.. Zasady i słownictwo; Oglądania telewizji .can czasowniki modalne czasy czytanie daty dni tygodnia flashcards going to Halloween have got interpunkcja Irlandia kolory konstrukcja konstrukcja wish liczba mnoga liczebniki list nieformalny matura must nazwy miesięcy opis obrazka Past Continuous past perfect past simple phrasal verbs Present Continuous present perfect Present Perfect .Cześć, chciałabym żeby mi ktoś sprawdził mój opis obrazka w czasie present continous.. Zwroty i słówka przydatne do opisu zdjęcia np. na maturze.Present Continuous (Czas teraźniejszy ciągły) I am doing my homework now.. Czas ten najczęściej opisuje czynność, która jest w tej chwili wykonywana.Opis czasu.. 7.Opis obrazka przedstawiającego czynności wykonywane na plaży.Czas Present Continuous - czas teraźniejszy ciągły; Czasownik to be w Past Simple; Czas Past Simple - czas przeszły dokonany; ..

Opracowaliśmy dla Ciebie opis obrazka.

Opisujemy obrazek używając dwóch czasów: Present Simple i Present Continuous.. Czas Past Continuous - ZastosowanieMatura - opis obrazka - zwroty i ćwiczenia język angielski.. Ucz się z namiCzas Present Continuous używamy, aby opowiedzieć o czynnościach, które dzieją się w chwili, gdy o nich mówimy, a także w sytuacjach tymczasowych, odbywających się w obrębie teraźniejszości, które niekoniecznie odbywają się w momencie, kiedy o nich wspominamy.. !mam problem z angielskim (opis zdjęcia w czasie present continuous 10-15 zdań) Mam do napisania 10-15 zdań które opisują zdjęcie które sie znajduje na tej stronie oczywiście musi to być napisane w present continuous.Zależy mi na tym żeby to było dzisiaj bo mam jeszcze [CENZURA].. dużo rzeczy na głowie, a musze to mieć na jutro.PRESENT SIMPLE: fakty, prawa natury, rozkłady jazdy, komentarze sportowe, nawyki, rutyna, PRESENT CONTINUOUS: czynność w chwili mówienia, bliska zaplanowana przyszłość, opis obrazka, "obecna" teraźniejszość, sytuacja tymczasowa, zmieniające się sytuacje/procesy, wkurzające nawyki, PRESENT PERFECT SIMPLE: dokonania życiowe, czynność rozpoczęta w przeszłości i trwająca do .Czasy: Present Simple, Present Continuous, Past Simp.. Present Continuous; Ułóż 4 zdania po angielsku kazde w innym czasie: pa..Komentarze

Brak komentarzy.