Opis dnia po niemiecku godzinami
gram na komputerze(od 17 -19) wt.. O 7:00 godziny jem śniadanie.. Sniadanie jem o 7:30 4. w szkole jestem od 8 do 15 5. o 15 idę do domu 6. o 15:30 jem obiad 7.. Po południu poszłam do domu.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Das Wetter ist schlecht heute./ Dzisiaj jest brzydka pogoda Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Jest godzina… Sposób pierwszy - tradycyjny.. Zjadłam obiad.. Żeby odpowiedzieć na pytanie o pogodę, można zacząć zdanie od „es ist", czyli „jest".. O godzinie 7:40 jadę do szkoły .O 15:15 wychodze ze szkoły i wracam do domu .O 16 jem obiad Następnie odrabiam lekcję i uczę się .Zadanie: opis dnia po niemiecku z tłumaczeniem na polski Rozwiązanie: wstaje rano 6,45 biorę prysznic ubieram sie potem jem śniadanie o 7,30 wychodze do Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Godziny po niemiecku określamy takim samym sposobem jak w Polsce, tzn. tak jak na tarczy zegarowej.. Praca dla opiekunek seniorów Seniorenbetreuerin Jobs Ingrijitoare varstnici Работа за болногледачи Usługi opiekuńcze 24h Betreuung & Pflege Live-in companionship & careOpis dnia po niemiecku - ucz się z Fiszkoteką Jeśli opanowałeś już podstawowe słownictwo i gramatykę niemiecką najwyższy czas, aby spróbować swoich sił w tworzeniu krótkich opisów..

Opis dnia z godzinami.

Jak pisze się dni tygodnia po angielsku.. Możemy też po prostu słownie podać liczby stanowiące godziny i minuty .Musze napisac na niemca opis dnia, oto tekst po polsku: "Wstaje o 6.45 i ide sie myć, o 7 jem sniadanie.. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Przykładowy opis dnia po angielsku.. Zjadłam śniadanie.. Po obiedzie spotykam się z przyjaciółmi.. Zrobiłam zadanie domowe.Opis dnia - niemiecki.. do pt odrabiam lekcje między godziną 16-17 4.pózniej w pon.. To też częsty temat pracy domowej dla uczniów, więc warto skorzystać z takiej ściągi.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. NAUKA NIEMIECKIEGO - GODZINY - Duration: 2:51.Czas zegarowy - język niemieckiGdy chcemy podać godzinę z minutami od 1 do 30, używamy słów past/after, co oznacza po polsku "po".Gdy mówimy, że jest 15 minut po jakiejś godzinie lub jest w pół do (30 minut po jakiejś godzinie) następnej godziny, słowa fifteen oraz thirty możemy zamienić na quarter (kwadrans) oraz half (połowa).. W domu odpoczywałam.. Albo poprawnie przetłumaczyć: 1. słucham muzyki(od 17 -19)Meine Familie - opis rodziny Przedmiot: Język niemiecki / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: mateo2048 28.3.2010 (12:45) Mam wielka prośbę napisal by mi ktos jak sie to czyta po niemiecku mam sie Przedmiot: Język niemiecki / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: martus91 21.4.2010 (17:51) opis pokoju po niemiecku Przedmiot: Język niemiecki / Liceum .opis rodziny po niemiecku w stopniu podstawowym..

Opis dnia po niemiecku - Duration: 4:54.

W szkole jestem 5godzin po czym ide do domu .. Jeśli liczba minut zawiera się między 31 a 59, używamy słowa to - do.Na godziny po niemiecku od 13 do 24 możemy mówić pierwsza, druga tak samo jak w j. polskim.. Przeważnie przed 12 idę spać.Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Jest to sposób powszechnie stosowany.. I finish my breakfast at 6:45.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. - Wstaję codziennie o godzinie siódmej.. bogatą godzinęOpisz swój plan dnia krótko i zwiężle 1. od pon.. Ze szkoły wracam o 14 i ide jesc obiad, o 15 ide na dwor z kolegami, po powrocie do domu ide odrabiac lekcje potem gram na komputerze i oglądam tv, o 20.45 ide na praktyki.. "Opis dnia i godziny 0 35 fiszek Kitka7.. Tekst zawiera zdania z czasownikami zwrotnymi oraz z czasownikami rozdzielnie złożonymi.. biegam(od 17 -19) śr. pływam(od 17 -19) czw.. Najlepszym pomysłem na początek będzie opis dnia po niemiecku.Godziny po niemiecku Czas w języku niemieckim .. Opis dnia po niemiecku to zestawienie czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, stosownie do pory.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat..

Mógłby mi ktoś napisać 10 zdań po niemiecku?

Od 16 do 17 odrabiam lekcje 8. od 18 do 20 spotykam sie z przyjaciolmi 9. o 22 myje zeby 10. o 22:30 idę spać .Opis dnia po niemiecku !. Niemiecki dla opiekunek seniorów.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.. Odpowiedzi udzielamy w zależności od danej pory, wykorzystując różne zwroty.. 2.od pon do pt chodzę do szkoły w godzinach 8.00 -16.00 3.od pon.. W języku niemieckim niemal nie stosuje się podawania godziny w sposób „cyfrowy", czyli odczytując go tak jakby był na zegarku elektronicznym - najpierw liczba godzin, a później liczba minut.Przykład opisu dnia po angielsku z tłumaczeniem Opis dnia po angielsku - wzór.. Dni tygodnia angielski.- Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. - Zegar wybił północ.. konnen odmiana rozmówki niemieckie opis przyjaciela po niemiecku zwierzęta po niemiecku essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki opis dnia po niemiecku owoce po niemiecku.Dzien zaczynam o godzinie 8:00 , wstaje ,myje sie i jem sniadanie.Po sniadaniu wlaczam komputer sprawdzam emaila , po sprawdzeniu wylaczam komputer i szykuje sie do szkoly .. Do szkoły wychodze o 7.20.. Wstaję o siódmej 2. zadanie dodane 15 grudnia 2014 w Język niemiecki przez użytkownika przekaznik11 ( 0 ) [Szkoła średnia] niemieckiPogoda po niemiecku: zwroty..

Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.

W między czasie znajduję czas na naukę.. O godzinie 6:45 idę się myć.. Następnie umyłam zęby i ubrałam się.. Zazwyczaj dzieli się je „połówkowko", czyli jeśli zegar wskazuje liczbę minut od 1 do 29, używamy słowa past - po, i dodajemy liczbę minut.. Wymienione tutaj specyficzne .Dni tygodnia po angielsku.. dreizehn Uhr = ein Uhr = pierwsza (czyli 13) vierzehn Uhr = zwei Uhr = druga (14) fünfzehn Uhr = drei Uhr = trzecia (15) sechzehn Uhr = vier Uhr = czwarta (16)Lekcja 5 Pory dnia dni tygodnia i miesiące po niemiecku pory roku4 (79.75%) 81 votes Letion 5 Die Zeit.…Opis dnia w języku niemieckim GODZINY PO NIEMIECKU zapytać o godzinę, jak po niemiecku nazywają się pory dnia?. Po zajeciach wracam o domu.. O 7:20 ubieram sie .. do pt. wstaje o 7.00 i jem śniadanie.. Gdy jestem juz w domu myje sie i jem obiad ,po obiedzie ide na dwor pograc w pilke i pogadac ze znajomymi.Opis dnia po niemiecku to łatwy i przydatny temat w codziennej rozmowie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt