Lektura ten obcy streszczenie
MożeTen obcy - streszczenie szczegółowe, Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy - streszczenie i opracowanie klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Ten obcyZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Problematyka.. Podczas spędzania wakacji w wiosce Olszyny spotykają Zenona Wójcika, który uciekł z domu i wędruje po kraju.1.. Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?. Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. w pustyni i w puszczy streszczenie.doc.Okładka brak informacji Przedział wiekowy dla dzieci z klas I-III (6-9 lat), dla najmłodszych (0-2 lata), dla dzieci z klas IV-VI (10-12 lat), dla przedszkolaków (3-5 lat)prosze o streszczenie lektury ten obcy rozdzialu zaskoczeni> jak mozna by było to na jutro albo na niedziele bo jest mi potrzebne na poniedzielek bo pisze z tego sprawdzian korzystałam juz z streszczeń i nic nie mogłam znaleść bardzo was prosze o pomoc z góry dziękuje papapa Geneza .. „Ten obcy" to powieść psychologiczna dla młodzieży.. Ula zauważyła ze zdziwieniem, że ojciec uśmiecha się także.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych..

81% "Ten Obcy" streszczenie pierwszego rozdziału.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test: Zenek uratował dziecko: a) topiące się w jeziorze b) spadające z wysokiego drzewa c) porwane przez spłoszonego konia d) zaglądające do głębokiej studniTen Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.Audiobook Ten Obcy od samego początku wciąga słuchacza w losy głównych bohaterów, którymi są Ulka, Pestka, Marian i Julek.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.„Ten obcy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, W pierwszej części czytamy o paczce młodych ludzi: Marianie Pietrzyku, Julku Milerze, Pestce Ubyszównie i Uli Zalewskiej, których ulubionym miejscem zabaw była wyspa na rzece Młynówce - miejsce późniejszych wydarzeń.. Udostępnij.. pytanie 1 z 10.. Napisz do nas.. Loading.Lektura ten obcy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..

Najważniejsze by być przygotowanym na lekcje z lektury.Ten Obcy - streszczenie.doc.

.Lektury.. W utworze występują trzy główne wątki - wędrówka Zenka w celu odszukania wujka, przyjaźń między dziećmi i obcym przybyszem oraz pierwsze .Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa - streszczenie Historia przyjaciół, którzy podczas wakacji spotykają nieznajomego chłopaka, który uciekł z domu i poszukuje .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Ten obcy, którą napisał Jurgielewiczowa Irena, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 259% Krótkie streszczenie lektury "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie lektury Tego obcego i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Robinson Kruzoe - opracowanie lektury.do.. Daniel Defoe - Przypadki Robinsona Cruzo.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. 60% Streszczenie "Ten obcy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W pustyni i w puszczy.pdf.. Ten obcy - opracowanie , problematyka, bohaterowie.. Napisz streszczenie wybrany rozdział z lektury "Ten obcy" Kto mi napisze długie streszczenie każdego rozdziału z lektury ''Ten obcy'' Streszczenie lektury dla 6 klas SP pt. ,, Ten Obcy'' .. Skomentuj.. .Streszczenie lektury "Ten obcy"..

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Ten obcy - Ireny Jurgielewiczowej - plan i streszczenie.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdź znajomość lektury Ten Obcy.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. • Ten obcy - streszczenie, plan wydarze .Potrzebuje streszczenie 11 rozdziału lektury pt. "Ten obcy " 2009-10-10 19:57:11 Potrzebuje streszczenie 1 rozdziału "Ten obcy ".Pomocy 2009-10-15 15:09:06 Pomocy !„Ten Obcy" jest powieścią młodzieżową, książka ta została wydana w 1961 roku.Streścić ją można, jako opowieść o nietypowych wakacjach czwórki przyjaciół, Pestki, Mariana, Julka i Uli.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Jest to ponadczasowa powieść dla młodzieży, którą dzięki interpretacji lektora: Wojciecha Chorąży można .Co zapamiętałeś/łaś z tej lektury?. Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Proszę o pomoc.. koń .TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 6 Stała przy stole, śmiejąc się.. 81% Streszczenie lektury Ireny Jurgielewiczowej pt: Ten ObcyStreszczenie.. Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment,gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Pewnego dnia Marian,Julek,Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę,aby mu dać jedzenie.Bardzo się zdziwili,gdyż nie zastali tam Zenka.Był upalny dzień a przyjaciołom bardzo się chciało pić,wpadli na pomysł,aby iść do sklepu na oranżadę.Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej..

„Do niej wszyscy się uśmiechają" - pomyślała i, jak to jej się często w stosunku doTen obcy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.

Skomentuj.. Udostępnij.. 2604 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. „Obcy się zjawia" W pewien pochmurny, deszczowy dzień Julek i Marian (dwaj cioteczni bracia) wybierają się do swej koleżanki Pestki.. W utworze ukazane są przede wszystkim wakacyjne przygody czwórki przyjaciół, których sielską zabawę burzy pojawienie się dziwnego, tajemniczego przybysza.. stich 5 lat temu.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt