Sprawdzian z lektury w 80 dni dookoła świata
Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=)w Marianowie „W OSIEMDZIESIĄT DNI DOOKOŁA ŚWIATA" TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY Drogi Uczniu!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. W 80 dni dookoła świata Opracowanie: Kamila Krzemieniewska-Kleban Scenariusz - plik pdf.Autor - Juliusz Verne Tytuł - " W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi : Jan Passepartout ( Obieżyświat ), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE : Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu " Reforma ".. mam jutro test i nie wiem czy znam ją wystarczająco licze na szybką odpowiedż To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.. Rozpocznij quiz.. Czy może to jest Twoja szkolna lektura?. Co wiesz o lekturze " W 80 dni dookoła świata"?. Jej bohater to brytyjski dżentelmen, pan Filleas Fogg.. Pan Fix był: kamerdynerem bezdomnym detektywem lekarzem : 2..

Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!

Z jakiego miasta pochodził Jean?. 8.Kartkówka ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata" KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt) 1.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.W 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury .. Fileas Fogg założył się, że objedzie świat w 80 dni o: a) 500 000 funtów b) 20 000 funtów c) .. Jakiego koloru jest kokardka Hello Kitty?Plik w 80 dni dookoła swiata sprawdzian.docx na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 4 gru 2011.. Test z odpowiedziami !. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.Dzień, w którym Pan Fogg przyjmuje nowego służącego.. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni Opracowanie: Patrycja Woźniak .. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów 2. .. Test z lektury pod tytułem ,,W 80 dni dookoła świata" .Zestaw: "216 W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 1" 0.. Podobne działy .Mowa mianowicie o powieści „W 80 dni dookoła świata"..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Jak miała na imię współtowarzyszka Fogga?. KawaiiNightmare 3 lata temu.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?Witaj na stronie Quizz.pl.. Ile czasu miał Fogg na przebycie świata?. U góry znajdziesz quiz Test z lektury "W 80 dni dookoła świata".Powodzenia.. Pan Foog wygrał zakład.. Co zginęło z Banku Anglii?. Klub, do którego należał pan Fogg.. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Phileas Fogg, tajemniczy dżentelmen londyński, znany ze spokojnego, regularnego trybu życia, pewnego dnia rozmawia ze znajomymi przy kartach, jak bardzo skurczył się świat.. Co zginęło z Banku Anglii?A.. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg?. Czytałeś książkę i zastanawiasz się, ile z niej pamiętasz?. Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.Macie jakiś test do lektury w 80 dni dookoła świata?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz.. pytanie 1 z 10.. 5. Podaj nazwisko osoby, która śledziła Fogga i starała się utrudnić mu podróż?. A ja już miałam i pomogę Ci dostać 5.. Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2..

...W 80 dni dookoła świata.

W tej sytuacji stanął zakład - jeśli Fogg objedzie świat w 80 dni otrzyma cztery tysiące funtów, jeśli natomiast zamiar ten się nie powiedzie - zapłaci dwadzieścia .Sprawdziany; Scenariusze do lektur; Scenariusze lekcji; Karty pracy Jesteś między nami; Szkoła podstawowa.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata".Odpowiedz na pytania z lektury ''W 80 dni dookoła świata'' 1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg?. 90 dni B. 80 dni C .Quiz wiedzy z lektury "W 80 dni dookoła świata".. U góry znajdziesz quiz W 80 dni dookoła świata.W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę.. punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.. Szukaj.. Autorem książki jest Juliusz Verne.. Sprawdzian wiedzy na pewno Ci się przyda :) Widget !. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Co zginęło z Banku Anglii?. akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Fileasa Fogga, głównego bohatera książki J. Verne pt.: „W 80 dni dookoła świata"..

// odpIle pamiętasz z książki "W 80 dni dookoła świata"?

c) W nocy ukradł strażakom klucz do jej celi.Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. Czytaj uważnie polecenia.. // odp; Odtwarzamy trasę podróży pana Fogga - Kolejność wydarzeń.. Pan Fogg założył się o: 100 funtów 3 tys. dolarów 20 tys.futów 30 tys.dolarów : 3.. Prowadzi on spokojny i bardzo uporządkowany tryb życia, ale pewnego dnia zakłada się z przyjaciółmi .Masz problem ze zrozumieniem utworu W 80 dni dookoła świata?. Na zadanie otwarte odpowiadaj całymi zdaniami Powodzenia!. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów2.Najlepsze streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. // odp; Ciekawostki o autorze powieści - Przymiotniki.. 175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pan Fogg pokłócił się z Proctorem.Trwa złoty wiek wielkiej globalizacji.. Udostępnij.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Gatunek utworu.. Znajdziesz pod tym linkiem: Czas i miejsce akcji - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt)1.. Jedno z miast znajdujących się w Japonii, odwiedził je pan Fogg w .. "W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Została opublikowana w 1872 roku i z miejsca stała się międzynarodowym przebojem, a jej popularność trwa do dzisiaj!. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?. Hello Kitty jest: Jakiej rasy jest Hello Kitty?. 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Hello Kitty.. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Skomentuj.. Do ilu bibliotek klubowych należał pan Fogg?. Pierwszy wyraz tytułu gazety, która uważała, że pan Fogg jest dżentelmenem.. Tagi dla tego testu: Lektury, "W 80 dni dookoła świata", szkołaWitaj na stronie Quizz.pl.. Położył się na miejscu jej zmarłego męża na stosie ofiarnym i wyniósł ją z płomieni.. Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt