Sprawdzian tomek w krainie kangurów
Pierwszy tom przygód młodego Wilmowskiego przedstawia jego losy rodzinne, wyjazd z Warszawy oraz.Opór krajowców Wybrzeże australijskie przypominało Europę.. Armanda_Wojtasinska 4 lata temu.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" Odpowiedzcie mi na to: 1.. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2.. Szklarskiego.. Jest czerwiec, koniec roku szkolnego.. Jego matka zmarła, a ojciec zmuszony był uciec z kraju, w obawie przed aresztowaniem.ALFRED SZKLARSKI Przygody Tomka w krainie kangurów 1.. Akcja rozgrywa się w 1902 roku, początkowo w Warszawie, potem w Australii.. Korytarz z wolna pustoszał, uczniowie znikali w klasach, cisza ogarniała szkolne mury.. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3.. Wyszukaliśmy je wśród tysięcy quizów, które mamy na stronie.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Charakterystyka bohaterów Zaliczaj.pl.Witaj na stronie Quizz.pl.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Tomek w krainie kangurów, którą napisał Szklarski Alfred, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2Quizy na temat tomek-w-krainie-kangurow..

Jak dobrze znasz książkę ,,Tomek w krainie kangurów"?

W jakim miesiącu rozpoczyna się akcja powieści?. Udostępnij.. Ile lat miał Tomek?. ; ale się wysiliłam, jak układałam to długie zdanie xD.. Tutaj znajdziesz szukaj quizy, testy wiedzy i sprawdziany.Quizy na temat tomek-w-krainie-kangurow znajdują się powyżej na liście.. Każda część jest samodzielna fabularnie i treściowo, łączy je tylko osoba głównego bohatera.. A. był podróżnikiem i wyruszył na wyprawę B. groziło mu aresztowanie przez rosyjską .Tomek wśród łowców głów - Alfred Szklarski .. Alfred Szklarski "Tomek w krainie kangurów" audiobook.. Jest nim sympatyczny i żądny przygód młodzieniec, Polak z rodziny o tradycjach powstańczych i patriotycznych, który wychowywany jest przez wujostwo.. U góry znajdziesz quiz Tomek w krainie kangurów 1.Tomek w krainie kangurów - przetestuj swoją wiedzę.. Quiz w Poczekalni.. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1957 r i była później wielokrotnie wznawiana.. Virtualo.pl 31,050 views.Tomek w krainie kangurów - pierwszy tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego.Książka ukazała się po raz pierwszy w 1957 nakładem Wydawnictwa Śląsk i była później wielokrotnie wznawiana.Tomek w krainie kangurów - cytaty Rusyfikacja w szkole Tomka (rozdział 1): • Mianowany przed kilkoma miesiącami dyrektor gimnazjum, Rosjanin Mielnikow, z niesłychaną surowością wymagał od swych wychowanków ślepego posłuszeństwa i przywiązania do carskiej Rosji..

"Tomek w krainie kangurów" Serwis zamknięty.

Jutro w poniedziałek mam z tego test, wyjasnisz mi czemu w pierwszym pytaniu ,,wszystkie,, , a .Sprawdzian dla klasy VI ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" A. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 112 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zobacz sam!Tomek w krainie kangurów - pierwsza część cyklu książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego.. Do Australii dociera po prawie dwóch miesiącach podróży, w sierpniu.Plik sprawdzian Tomek w krainie kangurów kl V.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012.. ZEMSTA Lada chwila miał rozbrzmieć dzwonek na koniec przerwy pomiędzy lekcjami.. Nazwisko Jurka - szkolnego kolegi Tomka brzmiało: a- TymowskiTomek w Krainie Kangurów; Tomek w Krainie Kangurów, test z lektury Test obejmuje wszystko co jest napisane w tej książce.Mogą go rozwiązywać osoby, które mają akuratnie omawiać lekturę, jak również te, które po prostu chcą :)Test z lektury „Tomek w krainie kangurów"!. trudne 3 oceny | na tak 100%.. Sprawdzian dla klasy VI ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" A.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kup tomek w krainie kangurów w kategorii Książki dla dzieci taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

112 ...test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów .

Skomentuj.. Pojawiły się egzotyczne rośliny.. Dzienki mam sprawdzian i pytania do ulozenia.. Skomentuj.. 3 0 Odpowiedz.. Tanshee 3 lata temu.. Niezwykła ta opowieść rozpoczyna się bowiem w roku tysiąc .Alfred Szklarski, "Tomek w krainie kangurów" - test z lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tomek w Krainie Kangurów to pierwsza powieść z cyklu podróżniczych przygód Tomka Wilmowskiego.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Czy był w literaturze chłopiec, który miałby równie dużo przygód, co Tomek Wilmowski?. "Tomek w krainie kangurów" Nudny test zawierający pytania dotyczące lektury obowiązkowej w klasie V - "Tomek w krainie kangurów".. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Problematyka.. Ali XD odpowiedział(a) 12.01.2014 o 20:54 bardzo łatwe dzięki :) .Opracowała Teresa Marczewska SP 28 w Lublinie Test sprawdzający „Tomek w krainie kangurów" 1.. .Plik 01.Alfred Szklarski Tomek w Krainie Kangurów.pdf na koncie użytkownika AgnesMagnes82 • folder Alfred Szklarski • Data dodania: 3 lut 2011.. Są rzeczy, które też możesz otagować Tomek w krainie kangurow film do obejrzenia?.

test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów szybko !

Załóż własny blog!Tomek w krainie kangurów Sprawdza znajomość książki Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Tagi dla tego testu: lektura, nudaZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Tomek w krainie kangurów, którą napisał Szklarski Alfred, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Tomek Wilmowski, główny bohater powieści Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów", jest czternastolatkiem.. Całość w linku w opisie - Duration: 1:04:45.. 17.5.2011 (07:32) Świetne!Właśnie na nastęnpej lekcji mam sprawdzian!Przydało się ;D doładuj komentarze.. Potem Tomek wyrusza na wyprawę łowiecką.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Jeszcze tylko grupka czwartoklasistów kręciła się w pobliżu głównych, schodów i drzwi pokoju .SPRAWDZIAN Z LEKTURY „TOMEK W KRAINIE KANGURÓW" - grupa A.. Szklarskiego Zaznacz właściwą odpowiedź; 1.. STRONA 2.. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3 .Jak Tomek w krainie kangurów nabrał celności w strzelaniu.. A. w styczniu B. w czerwcu C. w listopadzie.. Dlaczego ojciec Tomka wyjechał z Warszawy?. Załoga dotarła w końcu do Wikłani gdzie czekał na nich Tony,.Tomek w krainie kangurow film do obejrzenia to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Udostępnij.. Uczęszcza do czwartej klasy jednego z warszawskich gimnazjów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt