Test z lektury kamienie na szaniec
Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Czy rozpoznasz, z jakiej mitologii pochodzą ci bogowie i boginie?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.„Kamienie na szaniec" - najważniejsze cytaty, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaKamienie na szaniec - książka Aleksandra Kamińskiego opowiadająca o działalności grupy członków Szarych Szeregów w Warszawie podczas II wojny światowej.. Jest oparta na prawdziwych wydarzeniach z końca lat 30. i okresu okupacji niemieckiej.Jej tytuł nawiązuje do fragmentu wiersza Juliusza Słowackiego Testament mój"Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Szaniec to barykada, okop lub wał służący obronie.Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. Literatura Literatura polska - wyeliminuj niepasującą odpowiedź!. Odpowiedz.. Literatura Quiz o Dywizjonie 303 .Aleksander Kamiński „ Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20 Sprawdzian z " Kamienie na szaniec " 2011-04-02 11:53:59 Dokonania Alka z lektury '' Kamienie na szaniec " 2010-10-06 19:23:02Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec"..

Takie też są Kamienie na szaniec.

Qiuz Z "Kamieni Na szaniec" A.Kamińskiego Pytania,które sprawdzą,czy dacie radę pozytwynie napisać sprawdzian wstępny ze znajomości lektury.TESTY Z POLSKIEGO; LEKTURY; WIERSZE w liceum.. Zablokuj Zgło .Test z lektury "Kamienie na szaniec" - poziom trudny.. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Kamienie na szaniec na egzaminie „A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".. Zapamiętaj!. Polecamy na dziś .A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43; sprawdzian z lektury,, Kamienie na szaniec"?. Inne tryby testu.. Dom rodzinny, szkoła, harcerstwo ukształtowały ich charaktery i patriotyzm.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Kamienie na szaniec to książka o wielkim patriotyzmie młodych ludzi, którzy w momencie zagrożenia ojczyzny potrafili sprostać potrzebie chwili i chwycili za broń..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Literatura "Kamienie na szaniec" - test znajomości lektury.. Kamienie na szaniec Aleksanda Kamińskiego na lekcji.. Sprawdź!Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Opis testu.. Rudy, Alek, Zośka.. jak wiele wiesz o bohaterach polskiej konspiracji, upamiętnionych na łamach tej książki?. Test z lektury: „Kamienie na szaniec" .. 11/20 LOL to trzeci test z lektury w którym mam 11/20 😯 .Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec.. Harcerze z Szarych Szeregów byli jak kamienie rzucane na szaniec, ofiara składana w imię odzyskania wolności.. "Kamienie na szaniec" to: a) .. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury; REKLAMA.. Byli zwykłymi młodymi ludźmi, tuż po zdaniu matury .Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. < test > 2010-03-22 13:16:34; Lektura Kamienie na szaniec A. Kamiński 2009-10-10 20:30:16; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dał tytuł swojej książce kamienie na szaniec 2012-12-10 18:11:4724.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec.Test: Kamienie na szaniec to: a) wszystkie odpowiedzi są poprawne b) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu c) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru d) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku RozwiązanieTestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii..

Nie czytałam do końca tej lektury….

Na śmierć szli odważnie, wiedzieli, że warto poświęcić życie dla ojczyzny.. Na stałe wspiera nas 377 czytelników i czytelniczek.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Mitologiczni bogowie.. Literatura 25 pytań z literatury polskiej, na które warto znać odpowied.. Sprawdź ile zapamiętałeś, a jeśli nie czytałeś to dzięki temu testowi dowiesz się najważniejszych rzeczy o tej lekturze!Problematyka.. Sprawdź się!. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Język polski, Lektury szkolne, Ogólny .Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich lektur - Tekst - na stronie Quizz.pl.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego..

W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?

Pytania zawarte w teście.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury.. Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. pytanie 1 z 15.. Rozwiąż test!Test z „Kamienie Na Szaniec „ .. Podjęli walkę, aby zachować ludzką godność i tożsamość narodową.. Romantyczna wizja ofiary.Tytuł Aleksander Kamiński-Kamienie na szaniec Język polski Klasa II Gim Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu SpołecznegoWpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Kamienie na szaniec Test wiadomości z lektury Kamienie na szaniec.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Test Cierpienia Młodego Wertera - Johann Wolfgang Goethe 3 Test Średniowiecze 1 Test Mały Książę - Antoine de Saint Exupéry 3 Test Ogniem I Mieczem - Henryk Sienkiewicz 4 Test Konrad Wallenrod - Adam Mickiewicz 1 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 6 Test Nad Niemnem - Eliza Orzeszkowa 3 Test Mitologia - Jan Parandowski 8 Test Renesans 3 Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców..Komentarze

Brak komentarzy.