Opis postaci głównego bohatera szatan z siódmej klasy
Adam Cisowski 17 letni uczeń gimnazjum Warszawskiego .. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Posiadał nieco rozmierzwioną czuprynę i śmiałe, przenikliwe spojrzenie.. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.Adam Cisowski - główny bohater powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" .. Zainteresowania i poglądy 8.. Udostępnij.. Główny bohater, Adaś, to niezwykle sympatyczna postać.. Był on uczniem warszawskiego gimnazjum, chłopcem dobrze zbudowanym i silnym.. Miał 17 lat.. Był on uczniem warszawskiego gimnazjum, chłopcem dobrze zbudowanym i silnym.. Adam miał 17 lat.. Uzdolnienia 7.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Charakterystyka Adasia Cisowskiego, głównego bohatera książki "Szatan z siódmej klasy" Adaś Cisowski to główny bohater powieści K. Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy.. Miał 17 lat.. PATKA71928 4 lata temu.. 80% "Szatan z siódmej klasy" przedstawienie lektury.Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan..

Ocena postaci dziękuję wszystkim za odpowiedzi .

Jest to wyjątkowy chłopiec, pochodzący ze zwykłej warszawskiej rodziny, która składa się z mamy, taty oraz czwórki rodzeństwa.Główny : - Adam Cisowski - uczeń siódmej klasy gimnazjum Drugoplanowi : - Wanda gąsowska - córka państwa Gąsowskich :piękna i inteligętna dziwczyna zakochana w Adamie -profesor Paweł Gąsowski - nauczyciel historii , z powodu swojego roztargnienia bardzo zabawny, rozmiłowany w swoim przdmiocie -Iwo Gąsowki - brat p. gąsowskiego , nieco dziwaczna postać nie dbala o rodzine .Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. W czasie trwania akcji powieści miał siedemnaście lat i był uczniem klasy siódmej warszawskiego gimnazjum dawnego typu (sprzed reformy Jędrzejewicza).Akcja powieści rozgrywa się w roku 1937, Adam należał więc do pokolenia roku 1920, „pokolenia Kolumbów".• Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń • Szatan z siódmej klasy - streszczenie • Szatan z siódmej klasy - opracowanie • Czas i miejsce akcji Szatana z siódmej klasy • „Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki • Opis dworku Gąsowskich w Bejgole • Główne wątki w powieści Kornela MakuszyńskiegoRozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury..

75% "Szatan z siódmej klasy" - plan wydarzeń.

Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Relacje z ludźmi 6. .. Rozpoznasz postacie z serialu ,,Dom z Papieru" .. Czym odstraszasz innych?. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .. bardzo baaardzo .. Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi.. Ma on czworo rodzeństwa, w tym dwie siostry i dwóch braci.Adaś Cisowski to postać występująca w lekturze pod tytułem - "Szatan z siódmej klasy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćGłównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. Jest synem lekarza i gospodyni domowej, ma czwórkę rodzeństwa.. Chłopiec ten był wysoki oraz silny.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Wanda jest jedyną córką Iwa i Ewy Gąsowskich..

Prezentacja postaci 2.

Bohater znajduje pamiętnik księdza Koszyczka, gdzie zawarty jest opis wydarzeń w dworku związanych z pobytem tajemniczego Francuza.. Jest to panna smukła, wysoka, wyróżniająca się urodą, o fiołkowych oczach i drobnych, zawsze roześmianych ustach.Powieść o przygodach tytułowego „Szatana z siódmej klasy", utrzymana w konwencji powieści kryminalnej, jest jednym z wielu utworów, które Kornel Makuszyński napisał dla dzieci i młodzieży.Pomimo, że od jej pierwszego wydania w 1937 roku upłynęło ponad siedemdziesiąt lat, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jedną z najbardziej poczytnych książek pisarza.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Zapomniałeś, kim jest Charakterystyka postaci, postać w lekturze Szatan z siódmej klasy, Makuszyński Kornel?. Skomentuj.. Adaś jest najstarszy z pośród pięciorga dzieci państwa Cisowskich .. Ma on czworo rodzeństwa , w tym dwie siostry i dwóch braci .Przydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy'' Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski..

71% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.

119 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Charakterystyka Profesora Gąsowskiego ( Szatan z siódmej klasy ) napiszcie mi , proszę , to : 1.. Adaś to chłopiec prawego i szlachetnego charakteru.. Chłopiec to główny bohater lektury .. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Wygląd zewnętrzny 3.. Awantura o Basię (1937), Szatan z siódmej klasy (1937), Szaleństwa panny Ewy (1957).83% Bohaterowie z lektury Szatan z siódmej klasy; 75% Zachęć czytelnika do przeczytania powieści pt. "Szatan z siódmej klasy".. Adaś był dobrze zbudowany, wysoki, dlatego wyglądał na silnego.Opis Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".. Posiadał nieco rozmierzwioną czuprynę i śmiałe, przenikliwe spojrzenie.„Szatan z siódmej klasy" - bohaterowie Adaś Cisowski - główny bohater powieści.. W szkole jest ceniony za bystrość, przenikliwość, koleżeńskość, opanowanie i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów.Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. "Szatan z siódmej klasy" Opis Adama Cisowskiego - charakterystyka głównego bohatera „Szatana z siódmej klasy" .Szatan z siódmej klasy - bohaterowie, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyBohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski.. Jaka jest szansa, że .Opis .. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Adam Cisowski to tytułowy bohater powieści K. Makuszyńskiego pt. ,, Szatan z siódmej klasy .Jest siedemnastoletnim uczniem gimnazjum w Warszawie.Jego mama zajmuje się domem, a tata jest lekarzem.Ma czworo młodszego rodzeństwa.Adaś to wysoki blondyn o przenikliwym spojrzeniu.Miał melodyjny głos, radosne oczy i energiczny sposób poruszania się.Na jego sympatycznej twarzy zawsze .Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Uczy się w szkole w Wilnie, gdzie spędza większość czasu, do domu wracając głównie na wakacje.. Miał 17 lat.. Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.. Miał niebieskie oczy, przenikliwie patrzące na świat.Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Zawsze postępował uczciwie.Cechy charakteru, wyglądu Adama Cisowskiego, głownego bohatera powieści "szatan z siódmej klasy " 2010-05-18 19:34:24 Napisz charakterystyke Adama Cisowskiego z lektury " Szatan z siódmej klasy ".. Jego tata jest lekarzem , a mama zajmuje się domem : gotuje , sprząta i opiekuje.Adaś Cisowski to główny bohater powieści K. Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. Opis..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt