Uzupełnij charakterystykę porównawczą klary i podstoliny według podanego porządku
Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary , oraz ze spadków po mężach.. * potrójna wdowa .Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry zadanie dodane 14 stycznia 2016 w Język polski przez użytkownika kloka1 ( 10 ) [Gimnazjum] charakterystyka-porównawczaKlara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. * potrójna wdowa, zamierzaUzupełnij schemat i dokończyć rozwiązanie.. Rejent zaś jest wdowcem wychowującym swojego syna Wacława.. Wyjaśnij ich pisownię.. Wacław, wszedłszy wyłomem, skrada się wzdłuż muru i pokazuje się powtórnie w altanie przy Klarze.. Zawsze są gotowi wytłumaczyć Ci najbardziej złożone problemy.. Zrozum.. - pytanie zadane przez użytkownika portalu samosia.pl.. .Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta.. Od dzieciństwa tworzyła głębokie i szczere relacje przyjaźni z różnymi ludźmi.. Z góry dziękuję!. Cieszy się, że widzi w komitywie ich oboje i naiwnie wierzy, że Wacław szuka u Podstoliny poparcia dla ich związku.. Do cech Papkina dopisz określenia bliskoznaczne.. skorzystaj ze wskazówek, fast pls kings55jdjejw PolskiCharakterystyka bohaterów.. poleca 85 % 1031 głosów.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).Charakterystyka Klary bohaterki "Zemsty"..

... cicho do Podstoliny.Uzupełnij charakterystykę porównawczą Klary i Podstoliny według podanego porządku.

Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Klara i podstolina Charakterystyka porównawcza z lektóry zemsty ma to być na 25 słów proszę szybko mi to zróbcie plissss;) z góry dziękuje:)Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny - Aleksander Fredro „Zemsta" .. Ma klarownie ułożoną hierarchię wartości i uważa, by nikt tego porządku nie naruszył.. Nasza społeczność to uczniowie, studenci, nauczyciele i inni eksperci.. Podaj odpowiednie przykłady zachowań (karta pracy - ćw.. Myśli, że Wacław nie miał żadnej miłosnej przeszłości i wcale nie dostrzega, iż w kontaktach Wacława z Podstoliną jest coś dziwnego - uważa, że kochanek szuka poparcia u Podstoliny.charakterystykę pośrednią, którą uzyskujemy, analizując jej wypowiedzi, sposób myślenia, zachowania itd., charakterystykę indywidualną (jednej postaci), charakterystykę zbiorową (grupy, np. klasy), charakterystykę porównawczą, w której opisuje się dwie postacie, przedstawiając podobieństwa i różnice między nimi.Opisz jednego z bohaterów książki pt:"Zemsta"(najlepiej Klary, Podstoliny,Papkina i Wacława) 2010-02-23 16:15:19 Cytaty opisujące Popeie i Akte z Quo Vadis 2012-10-24 21:27:57 potrzebuję wad i zalet Podstoliny i Klary z książki A. Fredro pt. "Zemsta" bardzo proszę o szybką odpowiedź.Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta..

Marzena marzy może pojadę nad morze, a może ryby złowię w jeziorze, może kraj wzdłuż i wszerz przUzupełnij charakterystykę porównawczą klary i podstoliny według podanego porządku .

Charakterystyka .Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny występujące w ,,Zemście,, Aleksandra Fredry.. Wpisz w odpowiednie miejsca wybrane wydarzenia związane z postacią Papkina (karta pracy - ćw.. Tadeusz zupełnie ich nie zna, właśnie dlatego z taką łatwością daje się uwodzić podstarzałej Telimenie, która .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Bliskie nasze pomieszkania, Bliższe serca — ach, a przecie.. Skorzystaj ze wskazówek.. * stan cywilny : panna * bratanica Cześnika, sierota, krewna Podstoliny * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Treść .. 76% Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Cześnik Maciej Raptusiewicz - bohater główny, jego nazwisko pochodzi od słowa „raptus" - ktoś gwałtowny, porywczy, łatwo wybuchający gniewem.. Są to m.in.: reumatyzm, bóle żołądka i .Charakterystyka porównawcza Marcina Borowicza i Andrzeja Radka.. 5.Klara z Asyżu, jak na kobietę średniowieczną, a na dodatek zakonnicę ograniczoną murami ścisłej klauzury, była osobą bardzo otwartą.. Mamy 300g roztworu cukru o stężeniu 10%, co oznacza, że 10% tej masy stanowi sam cukier, a reszta to woda.Charakterystyka bohaterów.. Panienka jednak, mimo swych licznych zalet jest naiwna..

Mi... rozwiń ten punkt odpowiadając na pytania w nawiasach... charakterystyka; CHARAKTERYSTYKA JACKA SOPLICYUzupełnij charakterystykę porównawczą Klary i Podstoliny według podanego porządku.

Charakterystyka porównawcza jacka soplicy i konrada z IIIcz.. to koniecznie je dodaj.Klara przechodzi scenę.. Klara ma poczucie humoru, jest inteligentna, o czym świadczy mistrzowsko prowadzony dialog z Papkinem, który oferuje jej swoje usługi i wyznaje miłość.. Wiemy, że jest zakochana w synu Rejenta, odwiecznym wrogu stryja.. skorzystaj ze wskazówek.. Podkreśl wyrazy z „rz" i „ż".. Klara, Wacław.. Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. zadanie dodane 29 listopada 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .Klara * Klara Raptusiewiczówna * wielce zamożna, dysponuje znacznym majątkiem w którego skład wchodzą : 3 folwarki i zamek.. Cześnik to stary kawaler, który opiekuje się swoją synowicą Klarą.. Charakterystyka Klary z "Zemsty" Napisz o dalszych losach Wacława i Klary z zemst.. Raptusiewicz to wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna w średnim wieku, któremu dokuczają starcze dolegliwości.. Przeanalizuj temat pracy i ustal trzy możliwe odpowiedzi na zadanie na zadane w nim Pytanie teza pierwsza: teza druga:tezę trzecia: Przeanalizuj tematy pracy i na jego podstawie uzupełnij krótką informację o tym, Co powinna .Charakterystyka Klary Klara jest wychowanicą Cześnika Raptusiewicza..

Zakonnica, duchowa córka św. Franciszka z Asyżu, współzałożycielka klarysek oraz święta Kościoła Katolickiego.CHARAKTERYSTYKA; charakterystyka (gr.

Na przykład w scenie, w której Wacław chce porwać bohaterkę, ta odmawia adoratorowi, gdyż jest to sprzeczne z jej poczuciem przyzwoitości.. Jedną z nich są kobiety.. 2011-02-10 22:09:48 Opisz jednego z bohaterów książki pt:" Zemsta "(najlepiej Klary , Podstoliny , Papkina i Wacława ) 2010-02-23 16:15:19 Charakterystyka Rejenta ( Zemsta ) 2009-11-25 21:08:25Charakterystyka porównawcza Klary Raptusiewiczówny i Podstoliny- Anny Czepiersińskiej.. Na przykład nie dowiadujemy się, co się stało z jej rodzicami i dlaczego wychowuje ją Cześnik.. charakteristikos - odróżniający) Charakterystyka Papkina.. * roztropna, ładna, skromna, wielkoduszna, wierna ( Wacławowi ).. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Klara - imię żeńskie pochodzenia łacińskiego.Wywodzi się od przymiotnika clarus oznaczającego „jasny", „jaśniejący", „sławny".. Klara imieniny obchodzi: 17 kwietnia, 11 sierpnia, 12 sierpnia, 17 sierpnia i 18 sierpnia.Osoby noszące imię Klara: .. Podstolina * Hanna Czepiersińska * pieniądze czerpie z folwarków Klary, oraz ze spadków po mężach.. Niewiele więcej wiemy o niej.. dziadów.. Sprawdzone hasła:Myśli, że Wacław nie miał żadnej miłosnej przeszłości i wcale nie dostrzega, iż w kontaktach Wacława z Podstoliną jest coś dziwnego - uważa, że kochanek szuka poparcia u Podstoliny.. 1 z kart pracy.. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawnym opiekunem swej bratanicy, Klary, starym kawalerem.Klara kpi sobie z niego, ale stara się go nie obrazić.. Tadeusz - dwudziestoletni chłopak, który przybywa do Soplicowa z Wilna, gdzie się kształci, jest bratankiem Sędziego, synem Jacka Soplicy.. 83% Charakterystyka Ralfa z opowieści Williama Goldinga "Władca Much".. Nieoczekiwana sytuacja, gdy Cześnik chciał siłą zaciągnąć Klarę do Wacława, aby zdobyc Podstolinę, uzyskała poparcie Klary.Charakterystyka porównawcza Klary i Podstoliny, Wacława i Papkina.. Tak daleko na tym świecie.. Najpierw z najbliższą rodziną, w tym z rodzonymi siostrami Katarzyną i Beatrycze, a także dalszymi krewnymi ..Komentarze

Brak komentarzy.