Quo vadis kartkówka z treści
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Wymienic postacie historyczne 8.Quo vadis jest jedynym z najbardziej znanych dzieł autora, dlatego częstym błędem jest uznawanie, że nagrodą Nobla została przyznana właśnie za to dzieło.. […] Żółtawa jego cera popstrzona była pryszczami, a pokryty nimi całkowicie nos mógł wskazywać zbytnie zamiłowanie do butelki.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Sprawdzian z treści lektury „Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Kiedy rozgrywa się akcja powieści - jaka epoka?. Gatunek: Fikcja historyczna.Ale po co kartkówki z detali, wystarczy zdać kilka pytań, gdzie uczeń ma cokolwiek napisać od siebie na podstawie przeczytanej lektury i wyjdzie, kto czytał.. Przerwij test.. Do czego służyła lektyka?Test z lektury "Quo vadis" - poziom trudny cdn4.picryl.com Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?Quo Vadis; Test: Quo Vadis Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza..

Zawiera nieodpowiednie treści?

"Quo Vadis" - streszczenie.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. 6.Kogo mozna okreslić stwierdzeniem - król pochlebców?. Opisz, kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.od lewej: Agnieszka Fitowska, Kasia Fura, Lidka Konopska, Kasia Karpowicz, Monika Baron i Magda Kuczera 6 listopada 2001 roku grupa dziewcząt z klasy II b (z własnej inicjatywy!). Quiz w Poczekalni.. do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam .Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez: a) Piusa Welońskiego b) Jana Matejkę c) Henryka Siemiradzkiego d) Janusza Kossaka RozwiązanieLekcje z lekturą „Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat.. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Pytanie 1 /16.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć..

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. W czasie panowania jakiego cesarza rozgrywa sie akcja?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.GR A 1.. No, jutro będę miała z tego kartkóweczkę 😏 ale ta mina mnie rozwaliła 😂 .Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, .a) „W tej dziwnej figurze było coś i plugawego, śmiesznego.. Test składa się z 28 pytań.Rozpocznij test Tagi.. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.. Wyślij zgłoszenie Sprawdź najnowsze posty na Instagramie!. Jestem w 1 technikum, może ktoś z was miał i zna odpowiedzi.. Skomentuj.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!11.Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. Udostępnij.. 3.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Gatunek: Fikcja historyczna.. Książka została wydana w 1895 roku.. Lektury szkolne.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyoscar stałe jack london test z lektur quiz darmowe testy test z mitologii greckiej filmy polskie lat 90 w 80 dni dookoła świata super marvel test o polskiej muzyce 1 pułk myśliwski religie mag web sztuka bezkręgowce piwo gwiazda atrakcje turystyczne pols s.meyer pożar tomek w krainie kangurów potter historia polski daty real madrit test .Marek Winicjusz był jednym z rzymskich żołnierzy Bez opamiętania zakochał się od pierwszego wejrzenia w Kalinie córce wodza Ligów Ligia wzięta niegdyś jako..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

wraz z polonistką Bogusławą Kordas oraz bibliotekarką przeprowadziła turniej dotyczący Quo vadis - książki, filmu.1.. Wymień trzy postacie historyczne.W czym kompała się żona Nerona.. Zaniedbany ubiór, składający się z ciemnej tuniki utkanej z koziej wełny i takiegoż dziurawego płaszcza, dowodził prawdziwej lub udanej .Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Bo test z lektury zda zdolniacha, co się nauczył streszczenia, ale jak nie przeczytał, to niekoniecznie odpowie z sensem na jakiekolwiek pytanie odnoszące się do treści.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. kto napisał Quo Vadis 2.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Quo vadis - test wiedzy..

Do jakiego rodzaju literackiego należy „Quo vadis" H. Sienkiewicza?

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Co oznacza Quo Vadis?. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Test wiedzy z „Quo Vadis".. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Powyższe zasady mają zastosowanie także do treści zmodyfikowanych przez korzystającego.Quo Vadis, pytania.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Książka została wydana w 1895 roku..Komentarze

Brak komentarzy.