Charakterystyka adama cisowskiego z lektury szatan z siódmej klasy
4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 119 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem.. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.. Udostępnij.. Rozumując z chłodnym spokojem chłopak ten umiał rozwikłać najtrudniejsze zagadki.. Jesteś w: Szatan z siódmej klasy .. Adam Cisowski - charakterystyka „Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka bohaterówCharakterystyka bohaterów .. .Informacje na temat Szatan z siódmej klasy charakterystyka Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Adasia Cisowskiego z piwnicy uratował: Harcerze Policjanci Profesor Gąsowski Strażacy : 10.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.. 0 odpowiedzi.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Przydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy'' Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.. Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanie; sprawozdanie -1 głos.. Swoje przezwisko otrzymuje od nauczyciela historii - profesora Gąsowskiego, który dostrzega cechy intelektu u Adama.Przydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy'' Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski..

81% Charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.Adam Cisowski był bohatrem powieści pt szatan z siódmej klasy , jego tata był lekarzem a mama pracowała w domu.. Adam miał 17 lat.. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.. PATKA71928 4 lata temu.. 83% Charakterystyka Adama Cisowskiego.Adam Cisowski - charakterystyka Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. Motywem przewodnim jest niewątpliwie wątek kryminalny.. Skomentuj.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Szatan z siódmej klasy AUDIOBOOK (Kornel Makuszyński) to obowiązkowa lektura w szkole podstawowej (w klasie V).. "Szatan z siódmej klasy" to moja lektura, którą czytałam z zafascynowaniem.Głównym bohaterem był Adam Cisowski, uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Diabeł wyskakuje z pudełka Nauczyciel historii pan Gąsowski miał specyficzny sposób nauczania - o niektórych postaciach mówił wiele i z zapałem, a innych istnienie przemilczał..

1,051 wizyt.Jak dobrze znasz treść lektury „Szatan z siódmej klasy"?

Udostępnij.. Nie tylko patrzył bystrze, lecz i wiedział bystrze.. Często spotykam chłopców o podobnym charakterze, lecz on ma w sobie to coś niezwykłego.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. Główny bohater powieści Adaś Cisowski, to chłopiec o niezwykle przenikliwym umyśle, który potrafi rozwiązać każdą zagadkę.Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Klasa Adasi Cisowskiego liczyła: 19 uczniów 25 uczniów 30 uczniów 35 uczniów : 11.. Alba111 3 lata temu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Chłopak jest 5 lat starszy ode mnie, zatem ma 17 lat.. .Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - opracowanie W tym odcinku znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówienie wybranych motywów.. Adaś patrzył z radosnym zdumieniem na śliczną dziewczynę.77% Opis Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy" 84% Przedstawienie Adama Cisowskiego.. Adaś Cisowski - szatan i młody detektyw- charakterystyka postaci .. Jego główną cechą było roztargnienie.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów..

Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści "Szatan z siódmej klasy".

Adam miał 17 lat.. Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Miał 17 lat.. 2012-06-03 17:22:20Lektury.. Był to nieforemny chłopak, nieco pekaty, z rozmiewioną czupryną, sądząc po jego budowie ciała musiał byc sprężysty i silny Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe.cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Prawda Fałsz : 12.. Quiz w Poczekalni.. Miał 17 lat.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2010-03-17 20:11:50 Na jakie stronie książki pt. '' Szatan z siódmej klasy '' moge znaleźć opis osobowości Adama Cisowskiego?. Adam Cisowski, siedemnastoletni uczeń siódmej klasy warszawskiego gimnazjum, to przystojny chłopiec o blond włosach i przyjaznym wyrazie twarzy.Charakterystyka postaci - charakterystyka • Szatan z siódmej klasy Bohaterowie: Adam Cisowski - siedemnastoletni uczeń siódmej klasy, najstarsze spośród pięciorga dziecko lekarza, przezywany ze względu na swój spryt Szatanem.„I ja jestem mistrzem w logice" - rzekł sobie szatan.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Streszczenie:.1. charakterystyka Adama Cisowskiego 2.opisz wybraną przygodę Adasia .. 455 wizyt..

75% Zachęć czytelnika do przeczytania powieści pt. "Szatan z siódmej klasy".

Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski.. Napisz do nas.. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.Szatan z siódmej klasy - Adaś Cisowski - szatan i młody detektyw- charakterystyka postaci.. Miał 17 lat.. Jest to jedna z ulubionych powieści dla nastolatków.. Na sobie nosił koszule mundurek szkolny .„Szatan z siódmej klasy" - krótkie streszczenie W swojej powieści „Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński zawarł cztery wątki.. Adam Cisowski - podziwiany za swoją inteligencję i .„Szatan z siódmej klasy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, I.. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Książka gdzie wyrazista postać głównego bohatera Adasia Cisowskiego, wartka akcja oraz wpleciony wątek kryminalny sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.„Szatan z siódmej klasy" - najważniejsze cytaty, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.lektura ' szatan z siódmej klasy ' - opis jakiejś przygody Adama Cisowskiego.. Jest bardzo bystrym, inteligentnym i zdolnym chłopcem.. Skomentuj.. Główny bohater ksiązki nazywa się: Adrian Cisoski Piotr Kaczmarczyk Adam Cisowski .Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki pt. szatan z siódmej klasy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt