Kartkówka z krzyżaków
Ten ten test powie ci jak dobrze zapamiętałeś tę niekoniecznie wszytkim przypadającą do gustu książkę.Uprzejma księżna mazowiecka nawiązuje rozmowę z rycerzami.. „Świtezianka" Adama Mickiewicza .. Kto pasował Zbyszka na rycerza?. Subskrybuj: Kto udaremnil atak Zbyszka na posla?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.4.. Na jakim instrumencie grala Danusia?. Jednym wychodzi ten sprawdzian na zdrowie, a innym nie.. Do trybunału konstytucyjnego mogą zwracać się: - prezydent państwa - posłowie - premier - rzecznik praw obywatelskich 5.Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).. - niewiasta- młoda dziewczyna - nawidzić- kochać - somsiedzku- po sąsiedzku - dziewka- młoda dziewczyna - cichajcie- bądźcie cicho - boście- bo wy - obaczym- zobaczę - bogać tam- pójdź tam, zobacz - wyjdziem- wyjdę - ostać- zostać -We dwie niedziele - za 2 tygodnie -Wierzeje - drzwi, brama -Rubież .Tło historyczne.. Zbyszko z Bogdańca i Maćko z Bogdańca -herb "Tępa podkowa", zawołania "Grady".. Test sprawdza wiedzę z lektury szkolnej Henryka Sienkiewicza pt. Krzyżacy.. W jakiej miejscowości zamieszkał Zbyszko z Jagienką po ślubie ?. Z kim ożenił się Hlawa?. Henryk Sienkiewicz „Krzyżacy" Myśli i słowa .zbrodnia i kara test wiedzy ogólnej rah fineasz i ferb test z książki jest łatwy test o you can dance taniec z gwiazdami test o historii świata aang miasto test z części zdania utrzymanie japonia japonski ninja ya szkoła podstawowa test o anime test z krzyżaków test z matematyki test o serialu moda na sukces test z biblii quiz test z .Kartkówka z krzyżaków !^^ 1..

Do testu wybrałem „Oddział chorych na raka" A ...Kartkówka z krzyżaków !^^ 1.

Uczniowie wspólnie przygotowują informacje do charakterystyki podanych bohaterów, dyskutują, decydują wspólnie, co jest najważniejsze.Kartkówka nr 3.. Nazwa przedmiotu: historia III.. VI.Powyższe opracowanie w temacie kartkuwka czy kartkówka zostało przygotowane przez redakcję serwisu JakSięPisze celem rozwiania wszelkich wątpliwości językowych związanych z tym jaka jest kartkuwka zasada pisowni.Nasz serwis wyjaśnia również inne kwestie, w szczególności skupiając się na poprawna pisownia kartkuwka, zaś dla słów występujących w języku polskim mniej .Krzyżacy czają się u granic.. Rozwiązując test musisz odpowiedzieć na 24 pytania o różnym poziomie trudności.8.. Tłem historycznym Krzyżaków jest fragment historii Polski przedstawiający konflikt jagiellońskiej Polski z zakonem krzyżackim.Przy pisaniu powieści autor korzystał z Kroniki Janka z Czarnkowa, Historii Jana Długosza, dzieł takich historyków jak Stanisław Smolka i Karol Szajnocha, niemieckich i francuskich opracowań historycznych, map, odpisów ksiąg itd.Potrzebujesz szybkiego testu o lekturze?. Zbyszko, oczarowany urodą i głosem dziewczyny, wypytuje o nią i dowiaduje się, że została sierotą z winy Krzyżaków, zabójców jej matki oraz że ojcem dziewczyny jest potężny rycerz mazowiecki Jurand ze .Krucjaty (łac. crux „krzyż") - średniowieczne, religijnie sankcjonowane wyprawy zbrojne, podejmowane przez państwa i rycerstwo katolickiej Europy.Wojny te były prowadzone przede wszystkim przeciw muzułmanom, ale także przeciw poganom, chrześcijańskim heretykom, a czasami przeciw katolikom.Choć powody tych wojen były w dużym stopniu religijne, to mieszały się one również z .Szczegółowy i szablonowy test ze znajomości lektury!.

Kto przewodniczył delegacji krzyżaków przybyłej do księcia Mazowieckiego w sprawie więzionego przez Juranda De Bergowa??

Cel ogólny: Uczeń poznaje działania wojenne prowadzone przez Władysława Jagiełłę z Krzyżakami.. Była pisana w latach 1896-1900.. Tematyka książki to konflikt polsko-krzyżacki.. Niektórzy zapewniają mnie, że przeczytali, ale nie zapamiętali.. W jakich latach toczy się akcja: 2.. Słuchajcie będę pisać jutro taką kartkówkę na samym początku z lektury (krzyżaków) może ktoś z was ma podobnie pamięta albo chociaż kojarzy jakiego typu są pytania a jak się da to nawet pytania Jakbyście mogli to podajcie również pytania z odpowiedziami .Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia.. Dokad i w jakim celu,na początku powieści wybierają się Zbyszko i macko?. Zbyszko zostaje pasowany na rycerza w rozdziale 24 pierwszego tomu przez księcia mazowieckiego.c) w Ciechanowie , po pojedynku z rycerzem de Lorche.. Polska, mniejsza i słabsza niż dziś musi przeciwstawić się ich sile.. Jakie imiona nosiła Księżna, na której dworze była Danusia Jurandówna?. W jaki sposób Krzyżacy upokorzyli Juranda pod bramami Szczytna ?. Kto udaremnil atak Zbyszka na posla?.

... , download, kartkówka krzyżacy, Krzyżacy, nowa era, odpowiedzi do krzyżaków, sienkiewicz, sprawdzian krzyżacy, sprawdzian z krzyżaków, test ze znajomości lektury, Testy krzyżacy, , zamkor.

Zaimki: kto, co, który, jaki, gdzie są zaimkami: A. nieokreślonymi, B. przeczącymi, C. dzierżawczymi, D. pytającymi.Robię uczniom zapowiadane kartkówki ze znajomości lektur.. Poziom kształcenia i etap edukacyjny: II etap edukacyjny - klasa IV IV.. Dokad i w jakim celu,na początku powieści wybierają się Zbyszko i macko?. Aby więc sprawdzić, czy to naprawdę takie trudne, postanowiłem przetestować samego siebie.. Sprawdzian nr 5.. Na jakim instrumencie grala Danusia?. Jagienka uratowała Zbyszka przed niedźwiedziem rozdziale XII tomu I.. Temat: Wielka bitwa z Krzyżakami V.. Do tzw. zakonów żebraczych możemy zaliczyć (zaznacz prawdziwą odpowiedź): a. benedyktynów b. cystersów c. dominikanów d. kanoników regularnych XVII.Test Sprowadzenie Krzyżaków do Polski, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. Opat z Tulczy był krewnym Maćka i Zbyszka, a także chrzestnym .Test z Krzyżaków wraz z odpowiedziami!. Imię i nazwisko: mgr Tomasz Zdanowicz II.. Zapowiada się konflikt.. W jakich latach toczy się akcja: 2.. Szkoła podstawowa klasy 4-8.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Konflikt z bratem Zbigniewem, wojny z Niemcami, duża liczba synów, początek rozbicia dzielnicowego, wygnanie z kraju, opanowanie Pomorza Gdańskiego i Zachodniego.. XVI.. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Zaimek TEST..

Brak ...Kartkówka z Krzyżaków... 23 lutego 2012 · 15:40 przez ~milenq | Skomentuj | było | Do ulubionych dobre · słabe | Ocena:-6 (Głosów: 26) Źródło: moja kartkówka.. xD [ usuń ] · [ edytuj ] Komentarze.

Została wydana w 1900 roku.. Jak bowiem można zapamiętać informacje z kilkuset stron?. Gdzie Zbyszko po raz pierwszy spotkal Danusie?. Sprawdzian z języka polskiego na zakończenie nauki w 8 klasie szkoły… Materiał okołocyklowy .. Tom I- Rozdział XII W którym rozdziale Krzyżaków Zbyszko zostaje pasowany na rycerza?. 10.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Archaizmy z "Krzyżaków"-10 przykladów!Opd!. Z kim i kiedy pojedynkował Maćko?. Gdzie Zbyszko po raz pierwszy spotkal Danusie?. a) kazali mu zsiąść z konia i czekać pod bramą ; b) kazali mu ubrać wór pokutny ; c) kazali mu zawiesić na szyi pustą pochwę od miecza ; d) wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.. W którym rozdziale Jagienka uratowała Zbyszka?. Nakazuje jednej z dwórek, Danusi, aby zaśpiewała piosenkę „Gdybym ci ja miała skrzydłeczka jak gąska".. Jakie sluby zlozyl Zbyszko danusi?Test Wielka wojna z zakonem krzyżackim, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa II.. Momencik, trwa ładowanie komentarzy Pewex.pl Demotywatory.pl Faktopedia.pl .W każdej grupie uczniowi przydzielam numer od 1 do 5 oraz każdemu zespołowi przydzielam do opracowania po jednej postaci historycznej i fikcyjnej z "Krzyżaków"..Komentarze

Brak komentarzy.