Kartkówka z lektury quo vadis
Rozwiąż test!TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Wpadł w gniew, widząc niezwykle spokojnego młodzieńca.Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 1 1.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Kim byłbyś w świecie superbohaterów?Quo vadis - test z lektury.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Przerwij test.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Do jakiego rodzaju literackiego należy „Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Wymień trzy postacie historyczne.. Jaka lektura będzie na Twojej maturze?. Książka została wydana w 1895 roku.. Czy rozpoznasz teledyski Lindsey Stirling?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Test wiedzy z „Quo Vadis".. Do czego służyła lektyka?Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. O północy ~ One Shot ~ Kim z "Szatana z siódmej klasy" jesteś?. świat 1 - testy do wszystkich działów z odpowiedziami - sprawdziany z odpowiedziami - dyktanda z odpowiedziami - kartkówki z odpowie.Quo Vadis - pytania z lektury mon ika.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?.

Test wiedzy online z lektury szkolnej.

Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?słodycze spellforce english test z języka polskiego free.martin ogólna plastydy wiosna ludów test ze słówek test ze zmierzchu darmowe testy wojna obronna literatura polska test z romantyzmu quiz pzkpfw iv polityka test o sporcie psy rasy harry potter piwo test religijny rowling .Zobacz quiz: "Quo vadis".. Kroton w wyniku walki zginął z ręki Ursusa, a Winicjusza tylko interwencja Ligii uratowała przed śmiercią.. Następnie Aulus udał się do Winicjusza.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Sprawdzian z treści lektury „Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. 4.Z pierwszymi zaś twórcami filmów szedł w zawody znakomity ilustrator "Quo vadis", Jan Styka, wykonując olbrzymią panoramę, której wystawienie w Paryżu ściągało tłumne wycieczki z całej Francji i miało charakter naukowy, podczas wystawy odbywały się odczyty o Rzymie czasów Nerona i o pisarzu polskim, który epoce tej .Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa.. Które trzy słowa najlepiej opiszą wydarzenia 2017 roku?. W czym kompała się żona Nerona.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Lektury-> Quo vadis „Quo vadis"- streszczenie szczegółowe.. Hell on Earth.„Quo vadis"- streszczenie szczegółowe - strona 3, Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Gatunek: Fikcja historyczna.Quo Vadis, pytania.. Pozorując wyjazd do Beneventu, ciężko ranny pozostaje pod opieką chrześcijan.. Plan nie powiódł się.. Lektury szkolne.Test składa się z 28 pytań.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?Quo Vadis, Test z Lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Czy rozpoznasz opowiadania po miniaturce?. Klątwa Amortencji - Prolog..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści „Quo vadis".. Jaką książkę powinieneś wypożyczyć z biblioteki.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Moja polonista w liceum miała świetny sposób na kartkówki z lektur.. Pytanie 1 /16.. Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał złamana rękę i ranę na głowie"Quo Vadis" - opracowanie.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Książka została wydana w 1895 roku.. Gatunek: Fikcja historyczna.. Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami..

Rozwiąż test!Quo vadis - test wiedzy.

Wiedza z wami podstawówka 11,793 views.Winicjusz postanowił ją porwać przy pomocy Krotona, jednego z największych siłaczy Rzymu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt