Streszczenie antygona sofokles szczegółowe
Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Król Edyp, którą napisał Sofokles, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Antygona to wydana w 442 p.n.e. jedna ze 123 tragedii Sofoklesa.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Antygona zostaje odprowadzona do grobowca.. Król, pomny na słowa wieszcza, postanawia pogrzebać Polinjkosa i uwolnić Antygonę.. Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.. Antygona popełnia samobójstwo.Antygona, Sofokles - lektury szkolne z omówieniem - Wydawnictwo Greg, księgarnia internetowa.. Streszczenie, analiza, interpretacja .. 2,10 zł 3,00 zł.. Zaliczana jest do cyklu trzech tragedii tebańskich opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów, które zachowały się do naszych czasów w całości.. Poza tekstem samego utworu czytelnik znajdzie tu szczegółowe opracowanie obejmujące między innymi przedstawienie genezy powstania utworu, streszczenie fabuły i charakterystyki bohaterów.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. sprawdźcie sami.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - streszczenie "Króla Edypa" Sofoklesa..

Streszczenie szczegółowe Prologos.

Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Antygona jest uważana za najdoskonalsze dzieło Sofoklesa i jedną z największych tragedii w dotychczasowym dorobku literackim ludzkości.. U króla zjawia się wieszcz Tejrezjasz.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. Opowiedział o tym, jak złapał Antygonę na gorącym uczynku, gdy grzebała i opłakiwała brata podczas zamieci, nie kryjąc się wcale.. Szczegółowe i obszerne streszczenie Dokładna analiza Charakterystyka bohaterów Testy sprawdzające z kluczem Pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury.Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Powrócił on tylko dlatego, bo to on znalazł winną.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe .Książka - Antygona Sofoklesa - autorstwa - Agnieszka Marszał - w Księgarni Internetowej PWN w atrakcyjnej cenie..

Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz ...Streszczenie.

Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.Na tej stronie znajedziecie streszczenie szczegółowe lektur potrzebnych do matury i nie tylko kompletnie za darmo.. Dzieje się tak od czasu, gdy władcą został Edyp, który jako jedyny rozwiązał zagadkę Sfinksa i uwolnił lud od tyrani potwora.. W Tebach pojawia się seria klęsk: panuje zaraza, dzieci rodzą się martwe, a plony nie przynoszą urodzaju.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.„Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w „Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa „Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w „Antygonie" Sofoklesa Streszczenie „Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiantygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówAntygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona - strona 2.. W zamian za to zyskał władzę w Tebach i pojmał za żonę Jokastę, wdowę po zamordowanym Lajosie.Wypracowania Sofokles "Antygona"Opisy wypracowań:Motyw buntu i pogodzenia się z losem..

Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Lektura „Antygona" - Streszczenie szczegółowe.

Nakazuje Kreonowi odwołanie rozkazów.. Kreon zakazał grzebania zwłok Polinejkesa ?. Kreon nie mógł uwierzyć, że to była Antygona i zadał jej pytanie, czy znała prawo, aby być pewnym jej winy.Sofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Czytajcie a w przerwach?. Narodziny teatru i dramatu greckiego Teatr, a z nim dramat, rozwinął się w Atenach, w VI w. p.n.e. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Antygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona.. brata .Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury..

Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowaniePrologos: Akcja dramatu „Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.

Charakterystyka Kreona Kreon po śmierci Edypa, Eteoklesa i Polinejkesa, jako brat żony Edypa, Jokasty, został władcą Teb.Antygoną.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt