Antygona streszczenie lekturek
Lekcje języka polskiego w szkole mogą być prawdziwym utrapieniem.Czytanie lektur zajmuje sporo czasu.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Nie znając swej przeszłości sądził, że władcy Koryntu są jego prawdziwymi rodzicami.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Opracowanie oraz streszczenie Antygony Sofoklesa Facebook Twitter LinkedIn „Antygona" autorstwa Sofoklesa z 442 r.p.n.e.. Antygona jest siostrą dwojga braci walczących o tron.. 4.10.2011 (16:01) Dokładne i dobre streszczenie : )Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - i Antygona "Antygona" to tragedia antyczna - dramat powstały w 442 roku p.n.e. Sofokles wykorzystał mit o rodzie Labdakidów.Wywodził się z niego Lajos i Edyp, królowie Teb (zob.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Baza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.Opracowanie Epeisodiony 1-2 Epeisodiony 3-5 Int./Char.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach..

Teraz znajdziecie jej streszczenie audio!

Streszczenie lektury "Antygona".. Będziecie mogli oddawać się temu co lubicie robić najbardziej.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. poleca 85 % .. Nom i to jest streszczenie chociaż z tego coś rozumie bo ja przeczytałam 5 stron Z ksiązki to nic z tego nie wiedziałam a raz przeczytałam streszczenie to juz wiem o co kpw.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona - streszczenie.. Na jednej z dróg zabija człowieka nie wiedząc, że był to Lajos, […]Sofokles, Antygona.. Antygona - streszczenie Przedmioty humanistyczne, a zwłaszcza język polski, opierają się w dużym .Antygona to jedna z najważniejszych lektur, którą poznajemy w szkole.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury..

Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieStreszczenia i opracowania lektur szkolnych.

Wiedza podstawowa oraz rozszerzony materiał z najczęściej po.. To nic nie kosztuje.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Chcąc uciec przeznaczeniu, opuszcza Korynt na zawsze.. Dowiadujemy się z Prologu o rządach Kreona w Tebach i rodzinie Edypa.. Opracowania, problematyka, charakterystyka bohaterów.. Edyp, przybrany syn króla i królowej Koryntu, odwiedzając wyrocznię delficką usłyszał, że zabije ojca i ożeni się z własną matką.. W streszczeniach ujęte zostały wszystkie wątki oraz bohaterowie.antygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówSofokles - Antygona - streszczenie krótkie - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Streszczenie - „Antygona" Sofoklesa .. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. Kiedy owi bracia giną, król Kreon zakazuje .Streszczenia najważniejszych lektur z liceum.. Należeli do niej Jokasta - żona, córki Antygona i Ismena, a także bracia Eteokles i Polinejkes.Sofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury..

Obejrzyj szczegółowe streszczenie Antygony i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!Streszczenie szczegółowe Prologos.

Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.Ja zazdroszcze zazdroszcze Cyganom a Ty nie zazdrościsz Cyganom i co teraz polskiej lektury „Antygona" - Sofoklesa nieodmiennie jest w kanonie podstawowych lektur szkolnych omawianych na lekcjach polskiego.W zestawie znajdziesz informacje takie jak: czas i miejsce akcji dramatu oraz krótką charakterystyką głównej bohaterki dramatu antycznego.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Antygona w rozmowie ze swoją siostrą Ismeną mówi o zakazie Kreona dotyczacym grzebania zwłok ich brata Polinejkesa, który poległ w bratobójczej walce z EteokleAntygona • Streszczenia lektur • pliki użytkownika niewychowana przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Najważniejsze cytaty z „Antygony".pdf, O Sofoklesie powiedzieli.pdfO czym jest "Antygona"?. Antygona została napisana przez Sofoklesa w 442 r. p.n.e. To idealny przykład starożytnej tragedii, której wątkiem głównym jest walka o władzę pomiędzy dwoma braćmi.Streszczenia lektur.. Co więcej!. Ale nie martwcie się, dzięki streszczeniom znajdującym się na tej stronie zaoszczędzicie go mnóstwo..

(2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowaniePosłuchaj streszczenia tragedii Antygona, która jest lekturą obowiązkową w liceum.

jest jedną z trzech tragedii tebańskich (obok „Króla Edypa" i „Edypa w Kolonie").W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.Antygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona.. Antygona skarży się swojej siostrze Ismenie na los ich rodu, na którym ciąży od kilku pokoleń fatum.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt