Test lektury doktor dolittle i jego zwierzęta

test lektury doktor dolittle i jego zwierzęta.pdf

nauczyła doktora mowy zwierząt.Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross Kategoria: Dla dzieci Długość: 2 godziny 35 minut Obowiązk.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga.. Zabawa: Pisanie od tyłu!. Kiedy Polinezja uczy go języka zwierząt, doktor Dolittle staje się światowej sławy lekarzem, podróżując nawet do Afryki, aby pomóc swoim przyjaciołom.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.. 2.Doktor Dolittle miał : a- siostrę Sarę b- brata c- nie miał rodzeństwa.. Jak ma na imię główna bohaterka .Hugh Lofting, "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test z lektury.. Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. Puszmi-Pulli.. Jest powszechnie szanowany i lubiany.. Czy Ty również rozumiesz mowę zwierząt?. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Doktor Dolittle i jego zwierzęta to powieść, która w lekki i humorystyczny sposób przekazuje czytelnikom ważne prawdy o relacjach ludzi ze zwierzętami i o tym, jak powinniśmy odnosić się do wszystkich istot żywych wokół nas.. Sprawdź swoją wiedzę z lektury.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3..

... Test z lektury Doktor Dolittle i jego zwierzęta!

Doktor Dolittle jest sympatycznym człowiekiem, życzliwie nastawionym zarówno do ludzi, jak i do zwierząt .Test ze znajomości lektury ,, Doktor Dolittle i jego zwierzęta''.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor John Dolittle kocha zwierzęta.. Doktor popłynął na wyspę,żeby leczyć: Krokodyle.. Komu Doktor ukradł statek?Hugh Lofting, "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test z lektury.. Nastka8 3 lata temu.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor Dolittle test rozumienia potrzeb zwierząt zdał na piątkę nie tylko dlatego, że doskonale rozumiał ich język.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Katalog Anna Negacz-Kurkiewicz, 2010-05-25 Racibórz Zajęcia zintegrowane, Sprawdziany i testy Sprawdzian ze znajomości lektury pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 4..

Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?

Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie .Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Staje się coraz biedniejszy, gdyż mieszkańcy nie potrzebują aż tak wielu porad medycznych.15 Książka pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Lofting.. Szukaj.. Udostępnij.. Przetrwanie, które ukończą tylko Potterheadzi!. Cyrk doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Opis: Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting.. Ile wiesz o książce " Doktor Dolittle?. Mieszkał w małej miejscowości zwanej Puddleby.. Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. pytanie 1 z 15.. Jak nazywały się zwierzęta Doktora Dolittla?. Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę.DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA 1 Lektura do słuchania Hugh Lofting Audiobook .. Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Duration: .. Test new features; Loading.Plik Doktor Dolittle i jego zwierzęta (sprawdzian).doc na koncie użytkownika Westa7631 • folder lektury • Data dodania: 5 wrz 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Doktor Jan Dolittle prowadzi swoją praktykę lekarską w mieście Puddleby..

Jaki miał dom doktor?Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. Miał on słabość do zwierząt.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na .Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Uwielbia zwierzęta, a jego duży dom zamieszkują m.in. kaczka Dab-Dab, prosiątko Geb-Geb, sowa Tu-Tu i papuga Polinezja.. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO b- dzieci c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzęta"Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Wkrótce sława doktora Dolittle przekroczyła nie tylko niewielkie Puddleby, ale i całą Anglię.. 1.Jan Dolittle mieszkał w : a- Polsce b- Anglii c- Hiszpanii.. Dlatego zamiast ludzi leczył zwierzęta.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Jan Brzechwa; Maria Konopnicka; Hugh Lofting; Sprawdź się w poniższych tematach: Piękna i Bestia.. Kocha je tak bardzo, że jego dom i biuro przelewają się zwierzętami każdego rodzaju..

Sprawdź ... „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test 21.

bardzo je kochał.. Pierwszy tom zatytułowany „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Doktor szybko ustalił, że zwierzę było źle leczone, i rozpoczął właściwą terapię.. Dowiedz się ile wiesz o tej lekturze.. do Niemiec.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Stało się to za sprawą jaskółek, które zaniosły wieść o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze aż do krajów, w których spędzały zimę.Jego dom, położony na przedmieściach, był niewielki, był za to otoczony dużym ogrodem z szerokim trawnikiem i kamiennymi ławami, nad którymi płaczące wierzby zwieszały swoje gałęzie.. Czy Ty również rozumiesz mowę zwierząt?. Autorem książki jest Hugh Lofting.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel .Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka.. Sprawdź swoją wiedzę z lektury.klasa 3 Lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test 1.. Gdzie mieszkał doktor?. Co nosił na głowie doktor Dolittle?. Małpy.. Poczta doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938. .. Gdzie popłynął Doktor?. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. Doktorowi gospodarzyła jego siostra, Sara Dolittle, a on sam zajmował się ogrodem.. Głównym bohaterem lektury jest Doktor Dolittle.. Przejdź go!. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniemPlik Test sprawdzający znajomość lektury DOKTOR DOLITTLE.docx na koncie użytkownika kinga277 • folder Doktor Dolittle • Data dodania: 20 mar 2012Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Papuga Polinezja była jego ulubienicą.. Przede wszystkim chodziło o jego postawę, ukierunkowaną na dobro braci mniejszych, chęć uchronienia ich przed krzywdą i zapewnienia wszelkiego możliwego szczęścia.Dowiedz się ile wiesz o tej lekturze..Komentarze

Brak komentarzy.