Scenariusze lekcji do lektury o psie który jeździł koleją
W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.też jeździł pociągami i dotarł do miejscowości Patti i do Messyny.. - Ogłoszenie w prasie // Ogłoszenie "na słupie" Piszemy list do zawiadowcy stacjiPlay this game to review Other.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przebieg zajęć: 1.Czynności organizacyjno-porządkowe - przygotowanie do zajęć.. ♦ Mapa fizyczna Europy.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Podział klasy na 2 grupy.. Co wiemy o Włoszech?. Dzisiaj tylko niektóre dzieci chętnie sięgają po książki.. Praca z lekturą stała się prawdziwym wyzwaniem dla nauczyciela.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. ♦ Tekst opowiadania z brakującym zakończeniem.LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY Zapraszam również tu: .. Publikacja zawiera (moim zdaniem) ciekawy dla dzieci cykl pracy z lekturą w klasie III ,,O psie, który jeździl koleją".. ♦ Rozsypanka zdaniowa dotycząca kolejności wydarzeń.. 2.Wprowadzenie - nauczyciel podaje temat i tłumaczy cele lekcji.. 3.Praca z mapą - uczniowie wskazują na mapie stolicę, wyspy, kraje sąsiadujące z Włochami .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast..

Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją.

Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Tematyka Dzięki opowiadaniu Romana Pisarskiego O psie, który jeździł koleją przekonujemy się, że zwierzęta rozumieją i potrafią dużo więcej, niż nam się wy-Posłuchajcie dziś historii, która zdarzyła się we Włoszech.. Plan Lekcji (2): PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?. Opisujemy Lampo; Lampo zaginął!. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Będzie to zarazem opowieść o wielkiej przyjaźni.. MarrMarr 2 lata temu.. Rozwiązanie indywidualne krzyżówki - hasło Pisarski 2.♦ Lektura ,, O psie, który jeździł koleją''.. Bohaterskie zachowanie, lojalność i poświęcenie to cechy, który odznacza się ten niezwykły pies.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Udostępnij.. Wysiadł z niego pies - miły, kudłaty - podobny trochę do szpica, trochę do owczarka.Podobne tematy: • O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Nowa (wymyślona) przygoda psa Lampo • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Wiktor Gomulicki - biografia i charakterystyka twórczości • Buszujący w zbożu - opracowanie , problematyka, bohaterowieJak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją..

O psie, który jeździł koleją.

Plan wydarzeń w książce „O psie, który jeździł koleją" - Jest lipiec, do stacji Marittima .Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. O psie, który jak prawdziwy turysta, sam podróżował koleją po całym kraju.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Udostępnij.. Quiz w Poczekalni.. Jest lekturą szkolną, co sprawia, że już w dzieciństwie młody człowiek może sięgnąć po historię dzielnego czworonoga.Książka Romana Pisarskiego oparta jest na prawdziwej historii.. .1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.Utwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Etykiety: Język Polski, Lektura.. Świetne karty pracy!. Będzie to opowieść o ludziach i pewnym psie.. Historia ta wydarzyła się naprawdę - przed laty, we Włoszech.. Na cholewie, a także na .. Autorem książki jest Roman Pisarski..

... Stwórz swój Hogwardzki plan lekcji!

Mają kształt ogromnego buta.. Wielokierunkowa aktywność uczniów: Przyrodniczo-społeczna: Pies przyjacielem człowieka, znane miasta we Włoszech, kierunki świata.. ♦ Plansze komputerowe , na których wypisane s ą cechy prawdziwego przyjaciela.. Skomentuj.. plisssssssssssss na dziś ja wam napisze a potem wy:) 0 ocen .Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Można zrealizować cały cykl zajęć, bądź wybrać niektóre jego części.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Pewnego lipcowego dnia na stację kolejową w Marittimie wjechał pociąg z Turynu.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Lektury (19799) Literatura (12797) Obyczaje (3639) Plastyka (19023) Poezja (12527) Poezja - Twórczość Własna (11806) Proza - Twórczość Własna (15632) Przysłowia i Powiedzenia (4209) Psychologia (61018) Relacje Międzyludzkie (13964) .. O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego .o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówTemat: Lampo - przyjaciel ludzi - omawiamy lekturę Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją" - 2 jednostki lekcyjne..

Bardziej szczegółowoO psie, który jeździł koleją w formie audiobooka.

zosia1011 3 lata temu.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Temat dnia: Spotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO „O psie, który jeździł koleją".. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie, który jeździł koleją • pliki użytkownika Aga7675 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • OŚRODEK TEMATYCZNY Lampo(1).doc, o psie lampo.doc- lektura R. Pisarskiego O psie, który jeździł koleją, - podręczniki i zeszyty, - karty pracy dla poszczególnych grup i dla uczniów, - mapa Europy, - mapki Włoch dla każdego ucznia, - krzyżówka dla każdego ucznia Przebieg lekcji: 1.. Test .. "O psie, który jeździł koleją" to książka, która rozczula nie tylko miłośników tych zwierząt!. Jej pierwowzorem był Lampo, kundelek pochodzący z Włoch.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą plamą.Został .- Lektura „O psie, który jeździł koleją" jest historią przyjaźni i lojalności między zwierzęciem a człowiekiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt