Sprawdzian z lektury ten obcy
Wymień głównych bohaterów (imiona, nazwiska) Ula Zalewska Zenek Wójcik Pestka Ubyszówna Julek Miler Marian Pietrzyk 3. Podaj miejsca wydarzeń mała wyspa nad rzeką młynówką Olszyny 4.. Na pewno uważnie przeczytałeś lekturę "Ten obcy".. Najpierw zapoznaj się z fragmentem tekstu pochodzącego ze znanej Ci już lektury, a później przystąpdo rozwiązywania zadań.. Ula poprosiła ojca o 50 złotych.Sprawdzian z lektury ten obcy victor junior to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Załóż własny blog!Powieść Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy" powstała w 1961 roku.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Z uwagą czytaj polecenia, wykonuj dokładnie to, czego one dotyczą.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.Najmłodszy z załogi był: Julek Pestka Ula Wszyscy byli w jednym wieku : 7.. Przeczytaj uważnie zadania, a na pewno poradzisz sobie z odpowiedziami.. Mam na imię Jasmina i postanowiłam zrobić test o wiedzy na temat tej lektury.Życzę szczęścia:) Pamiętajcie tylko jedna dobra odpowiedź!. OdpowiedzTest sprawdzający wiadomości z języka polskiego dla klasy VI na bazie lektury „ Ten obcy" Instrukcja Drogi Uczniu!. Odpowiedzi.. Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy " na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.. Wyznał jej całą prawdę: ukradł z głodu..

1.test sprawdzajĄcy umiejĘtnoŚci z lektury"ten obcy" !!!

Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Co zapamiętałeś/łaś z tej lektury?. - rzekł z oburzeniem Julek.. 2010-02-05 16:58:09 charakterystyka Pestki Ubyszówny z lektury 'Ten Obcy ' 2011-02-27 17:57:59Sprawdzian z lektury ten obcy odpowiedzi to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian ze znajomości lektury Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.. Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian ze znajomości lektury "Ten obcy" /kl.VI/ Drogi Uczniu!. Dlaczego obcy (czyli Zenek) szukał wujka?Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczo.. „Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej - plan wydarzeń; W jakiej rodzinie wychowywał się Zenon Wójcik, bohat.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Pies Uli wabił się: kaja nysa dunaj mors : 9.. Ponadto powiedział dziewczynie o tym, że czuje do niej coś wielkiego.. 11 lipca, we wtorek 2.. .Test Ten Obcy - Irena Jurgielewiczowa 3 Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 1 Test Kordian - Juliusz Słowacki 3 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 2 Test Kresy Adama Mickiewicza Test ˝Wesele˝ Stanisława Wyspiańskiego jako dramat symboliczny Test Język reklamy Test StarożytnośćCzy mieliście już sprawdzian z lektury,,Ten Obcy ''?.

Przygotowanie do klasówki i sprawdzianu.

Opowiada historię czwórki przyjaciół Pestki, Uli, Julka oraz Mariana, którzy pewnego wakacyjnego dnia spotykają na wysepce nieznajomego, rannego w nogę chłopca.. .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Jest świetna tak jak ten quiz!. W związku z odkrytą prawdą dzieci wymusiły na Zenku opuszczenie wyspy.. Prawda Fałsz : 10.. - W taki deszcz na pewno nikt tam nie siedzi, więc na razie możemy się nieSprawdzian znajomości lektury "Ten obcy" 1. Podaj imię i nazwisko autorki książki.. 2. .. „Ten obcy" jest powieści .Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa - streszczenie Historia przyjaciół, którzy podczas wakacji spotykają nieznajomego chłopaka, który uciekł z domu i poszukuje .• W pustyni i w puszczy, 9/07, s.28-33 • W pustyni i w puszczy, 15/08, s. 32-35 • Wspomnienia niebieskiego mundurka, 22/09, s. 46-49 • Zeszyt w kratkę, 20/08, s.32-35 • Kartkówka z lektury - W pustyni i w puszczy, Sachem, Katarynka, Tajemniczy ogród, Ania z Zielonego Wzgórza, Wyspa skarbów, Historia żółtej ciżemki, Hobbit .11.. Udostępnij.. Musze napisac sprawozdanie z lektury ten obcy tylko..

koń ... Quiz wiedzy z lektury "Przygody Tomka Sawyera".

Renesans, Oświecenie - lektury.. Po kilkunastu krokach, w miejscu gdzie żywopłot załamywał się pod prostym kątem i tworzył ochronę od strony pola, Zenek stanął, znowu się roześmiał i odgarnąwszy niedbałym ruchem włosy, powiedział niegłośno:Test z lektury: "Ten Obcy".. kręcona 16 .Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Odpowiedz.. Powodzenia!. Obcy wzbudza wiele ciekawości.. Pisarka nigdy nie zaprzeczała, że historię Zenka i czwórki przyjaciół oparła na autentycznych wydarzeniach, a pomysł na książkę zrodził się pod wpływem pewnego chłopca, który przed wojną wędrował po Polsce.Elementy biografii autorki można odnaleźć w kreacji postaci Uli Zalewskiej - rodzice .. "Ten obcy" Ireny Jurgielewicz to książka wyjątkowa i niezwykle wzruszająca.. Masz na to 40 minut .Ten Obcy - przetestuj swoją wiedzę.. Odpowiedz.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Skomentuj.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. ,,Ten obcy" to moja ulubiona lektura 😍.. Określ, co jest głównym problemem powieści.. Bartusra 5 lat temu.. Tytułowy "obcy" nazywał się: Zenon Wójcik Piotr Wójcik Paweł Wójcik Włodzimierz Wójcik : 8.. Był z załogi najmłodszy i odczuwał każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni..

Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z lektury ten obcy odpowiedzi?

I tak miał plany wyjazdu do Warszawy, ale wcześniej spotkał się z Ulą.. Kiedy rozpoczęła się akcja książki?. Ojciec Uli był: rolnikiem lekarzem ogrodnikiem .Quiz z lektury "Ten obcy" Ania i Klaudia :) Autor: Unknown o 14:20.. Masz świetny pomysł na quiz?. Kochanowski, Krasick.TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 3 - A tymczasem tamten będzie siedział na naszej polanie, jak u siebie w domu!. Teraz zaprezentuj swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji.. Załóż własny blog!Plik Ten Obcy Test.doc na koncie użytkownika L_e_o_n • folder Ten Obcy • Data dodania: 14 cze 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pytania, jakie mogą być na sprawdzianie z lektury (jeżeli ktoś ma) 1.. Uśmiechnij się i zmierz się z tym zadaniem.. 2011-10-23 15:52:37 Kto mi napisze długie streszczenie każdego rozdziału z lektury ''Ten obcy ''?. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Julek i Marian byli dla siebie ciotecznymi braćmi.. pytanie 1 z 10.. Zgodził się na ich warunki.. Zawiera 10 pytań.. Odpowiedz Usuń.. Super, akurat za niedługo mam z tego sprawdzian, ale się cieszę, bo uwielbiam tą książkę <3.. 2 komentarze: Anonimowy 5 marca 2017 18:45. latwo.. Uzupełnij treść notatki informacjami o czasie i miejscu wydarzeń..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt