Kartkówka z małego księcia
Planeta ta była bardzo mała i zagrażały jej baobaby, których korzenie mogły ją rozsadzić.. Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. Dlaczego pije?Autor zadedykował Małego Księcia dzieciom, ponieważ w nich ocalić można to, co ginie wraz z dorastaniem, mianowicie: samodzielność, bezpośredniość uczuć, odczuwanie świata jako jedności i postrzeganie go ze szczególnym zmysłem obserwacji, godzenie fantastyki z realnością.. Wklej to do 8 kom, masz na to 28 minCytaty z "Małego Księcia" "Mały Książę" to prawdziwa kopalnia sentencji.. Tęsknił za baobabami.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Mały Książe widział zachód słońca 43 rqzy a nie 48. pszczoły.. c) o małych rozmiarach.. Nie dogadywał z lotnikiem.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była:Koncepcję umieszczenia akcji „Małego Księcia" na Saharze Antoine de Saint-Exupéry zaczerpnął z własnych doświadczeń i przeżyć.. Co umożliwiło mu powrót na jego planetę?. Naprawiony samolot.. Zapewne wielu Polaków nie zdaje sobie sprawę z tego, że zdarza im się cytować słowa Antoine de Saint-Exupery'ego.. Pytania są szczegółowe.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011..

Asteroida nie jest duża nawet jak dla małego chłopca.

Co poczuł mały Książę gdy zobaczył ogród pełen róż ?Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Po przybyciu na Ziemię Mały Książę spotkał:Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Jak Pijak wyjaśnił Małemu Księciu przyczynę swojego nałogu?. W jaki sposób narrator Małego Księcia znalazł się na pustyni?. NigdyOdczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. 5.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. autor dedykuje ten utwór wszytkim ludziom niezaleznie od wieku.. Kim z zawodu był autor Małego Księcia?. Co w utworze oznacza zapis B-612 ?. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia?.

Spotkanie z Lisem jest przypowieścią o: Polowaniu.test szczegółowy z małego księcia.

- Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.. Zamieszkujący szóstą planetę Starszy Pan był: historykiem.. *Etapy podróży Małego Księcia.. Dziecięctwo zostało tu przedstawione jako składnik .Mały Książę to mieszkaniec asteroidy B-612.. Praca z tekstem.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .Ściąga z "Małego Księcia" Ściąga: plan wydarzeń, budowa utworu, główne zagadnienia, charakterystyka Małego Księcia i inne informacje, które pomogą w zaliczeniu lektury "Mały Książę" komiksowo.. Bał się żmii i lisa.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie b) baobaby c) bambusy 6.. XD.Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry „MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Na tej stronie zebraliśmy te najbardziej istotne i najczęściej cytowane.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Żeby go oswoił.. Rozwiąż test!Kartkówka - znajomość treści lektury - "MAŁY KSIĄŻĘ" Podgląd załącznika.. b) większej od Ziemi..

Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Przykładowa kartkówka z "Małego Księcia" Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na swoją planetę?

Dlatego ważnym zajęciem chłopca było wyrywanie kiełkujących drzew.TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem Zobacz podobne quizy: #lalka #lalka-lektura #lektury Którą planetę z ,,Małego Księcia" powinieneś od.4.. Kilka lat wcześniej podjął próbę pobicia rekordu najszybszego przelotu na trasie Paryż - Sajgon, walcząc o nagrodę 150000 franków.8 Jakie problemy mozna rozważać używając argumentów z lektury Małego Księcia ( np. wydarzenia, opinie, postaci).. Podaj co najmniej pięć przykładów takich zagadnień.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Uzasadnia to tym ze lekture warto przeczytac niezaleznie od wieku.Porównują wnioski z baśnią o Małym Księciu: Stwierdzenie inności Małego Księcia: 4.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi b) większej od Ziemi c) o małych rozmiarach 5.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kartkówka z "Małego Księcia".. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.4.. Układ studni.. Czego Mały Książę nie robił na swojej .prosił Małego Księcia?. Żmija.. Bilet powrotny.. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była: a) lilia..

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?

Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. To była tylko kwestia czasu.Pytania z Małego Księcia?. Rozwiąż test!. *Wskazanie elementów świata przedstawionego.. Kochają go miliony.. Do jakiego rodzaju literackiego i gatunku należy Mały Książę?. Jakie zjawisko atmosferyczne lubił oglądać Mały Książę?. Żeby złapał mu .. Mam jutro z tego kartkówkę :(Bezimienny 19 maja 2017 (*) Łukasz 22 kwietnia 2017 Nie dość, że banalny to jeszcze z błędami.. Na jakim kontynęcie wylądował mały Książę ?. gwiazdy.. Jest to mała planeta z trzema wulkanami dwoma czynnymi i trzecim wygasłym.. Żeby ostrzegał go przed myśliwymi.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Czuł się odpowiedzialny za Różę.. Jesli to przeczytales w ciagu 24h czarna wdowa przyjdzie i wciagnie twoja dusze.. Nie wierzysz !. Spotkany przez Małego Księcia Bankier zawzięcie liczył: pieniądze.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyCzarna Wdowa.. Odpowie ktoś na pytania ?. Zadanie domowe Polecenie zwrócenia uwagi na losy róży i Małego Księcia, przebieg ich znajomości, postacie dorosłych: miejsce: Sahara; czas: 8 dni .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury.. Komiks z Małym Księciem?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt