Kartkówka z lektury janko muzykant
Streszczenie.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Nie wróżono mu długiego życia, mówiono nawet, że umrze zaraz po narodzinach.. Gdy Janko się urodził podejrzewano, że zarówno on, jak i jego matka, prędko umrą.Janko Muzykant -.Później Janko zrobił sobie skrzypce z gonta i włosienia końskiego, ale nie chciały grać jak te z karczmy.. Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ).Henryk Sienkiewicz 'Janko Muzykant' - Audiobook.. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Przyporządkuj bohaterów do przeczytanych nowel:Katarynka - test wiedzy.. Miłego Słuchania :) .Taka wieś, jak ta prezentowana w noweli, jest dla nas odległa i niezrozumiała - sąd nad małym dzieckiem, kara w postaci dotkliwego bicia, ciągły głód w rodzinie - niemniej test z lektury Janko Muzykant może pozwolić nam uświadomić sobie, że chociaż tak wiele się zmieniło, to i dzisiaj miewamy do czynienia z sytuacjami, gdy .— Dajta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, juże z was nic nie będzie, moja kumo; już wam na tamten świat się wybierać i po dobrodzieja by posłać, żeby wam grzechy wasze .. #jankomuzykant #henryksienkiewicz #lektury #lekturyszkolne.Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry „MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury..

Test wiedzy online z lektury szkolnej.

Jaki był efekt tej wyprawy?. Zdaniem kum, które asystowały przy porodzie Janka: To dziwne, że dziecko nie wydaje żadnego dźwięku.. 18 Obserwuj autora Udostępnij quiz.. Sprawdź swoją wiedzę.. Zarówno dziecko, jak i jego matka raczej nie przeżyją .Geneza „Janka Muzykanta" ostatnidzwonek.pl, Utwór powstał w 1879 roku.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Janko Muzykant" H. Sienkiewicza.Dokąd i jakim celu Antek miał odejść z domu?. „Janko Muzykant" to opowieść o ubogim chłopcu, który jest niezrozumiany przez swoją matkę i mieszkańców wsi, za swoje zamiłowanie do .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: lektura ,,Janek Muzykant,, żall pytania:1.imię stójki,który wykonał na Janku wyrok?. Quiz w Poczekalni.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: "Janko Muzykant" "Janko Muzykant" mieliśmy tą lekturę i mamy napisać wypracowanie o temacie "co by się stało jakby Janko dostał skrzypce" błagam pomocyLista rozwiązań dla określenia Janko Muzykant z krzyżówki..

Test składa się z 13 pytań.Henryk Sienkiewicz, "Janko Muzykant" - test z lektury.

Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. 3.kim była matka Janka?Wyświetlony: 60530 razy Test z lektury „Janko Muzykant" H. Sienkiewicza.Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. Ile lat ma Janko, gdy rozpoczyna się akcja noweli?. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Janko Muzykant" H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum).. Test z lektury Tajemniczy ogród to przyjemny sposób na to, by sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą powieści, przyswoić sobie lepiej i bardziej trwale szczegóły, które często mają zwyczaj po prostu .„Janko Muzykant" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, W małej wiosce przyszedł na świat chłopiec.. 2.miejsce,gdzie Janek słuchał grania skrzypiec?. Przetestuj swoją wiedzę.„Janko Muzykant" to jedna z najbardziej znanych nowel Henryka Sienkiewicza, a oprócz tego lektura goszcząca w kanonie od wielu, wielu lat.. .Fabuła noweli Henryka Sienkiewicza pt. Janko Muzykant.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Przedstaw w kilku zdaniach wydarzenia do końca utworu.. Czy pamiętasz smutne losy chłopca, który nie mógł wykorzystać swojego talentu?. Fabuła noweli Henryka Sienkiewicza pt. Janko Muzykant.. Czy była lektura ,, Akademia pana Kleksa" TAK..

Rozwiąż test!Nauka: Janko Muzykant - Henryk Sienkiewicz Test z lektury szkolnej z odpowiedziami.

Rozpocznij test Tagi.. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.. Zaliczany jest do nowel biograficznych, ponieważ jego tematem są losy biednego wiejskiego dziecka - Janka.Utrwalenie właściwych nawyków tylko pomoże podczas przygotowywania się do egzaminów bardziej złożonych aniżeli prosta kartkówka.. Tak się jednak nie stało.. Tytułowy Janko to wiejski 10-letni chłopiec, który jest zafascynowany muzyką.. Był wątły i słaby, podobnie jak jego matka, którą wyczerpał trudny poród.Plik Janko Muzykant.doc na.Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Sprawdź swoją wiedzę.. Opracowanie noweli „Janko Muzykant" - najważniejsze fakty i problematykaJanko, zwany muzykantem - główny bohater utworu, wątłe dziecko ubogiej, wiejskiej kobiety.. Zawiera nieodpowiednie treści.. Dziecko, choć bardzo słabe i chorowite dotrwało do 10 roku życia.Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży.. W opracowaniu znajduje się streszczenie wydarzeń, problematyka oraz główne cechy utworu.. Wspaniała opowieść, którą po prostu musiałem nagrać..

Janko Muzykant Test będzie lektury szkolnej Janko Muzykant Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.

Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Czy była lektura ,, Janko muzykant" TAK..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt