Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści
a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie;Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Przeczytajcie informacje „Przydatne słowa" oraz „Jak napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści?". Co sądzisz o zachowaniu bohaterów.. (informacja zamieszczona na niebieskim tle).. Opisz krótko, jak się zachowywali.. Jak napisać opowiadanie: - przeczytaj utwór, na podstawie którego masz napisać opowiadanie,11.-12.05.2020 r. 6ai Temat - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Temat 1.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosiczy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.. 3.opowiadanie na podstawie przypowieści powinno, podobnie jak ona, zawierać przesłanie, natomiast opowiadanie w oparciu o mit powinno posiadać ponadczasowy charakter i szybką akcję.. Wszystkie wzięłam pod uwagę przy tworzeniu szczegółowych kryteriów, które ułatwią Wam pracę.. xD 2020-07-10 09:10:35; Opisz słowo „słowo" 2020-06-25 17:15:59 Jak po polsku powiedzić, że na .Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Jak napisa¿ opowiadanie na podstawie mitu lub przypowiešci?. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?. Pracę przesyłasz na piątek.. 2020-08-22 17:59:14 Materiały do nauki dialektów j. polskiego 2020-08-02 20:24:46; Czy jesteś w stanie wypowiedzieć dowolne słowo bez akcentowania żadnej sylaby?. - podręcznik str. 269.TEMAT: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści " O Dedalu i Ikarze inaczej" -Napisz ćwiczenie 1 str, 271 -Ułóż dialog z Prometeuszem w czasach współczesnych.Opowiadanie tw..

Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.

TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Opowiadanie odtwórcze.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Temat: Co by było gdyby Demeter nie znalazła swojej córki .. Pomocy pomóżcie to dla mnie ważne W kilku zdaniach wyraź swoją opinię na temat opowiadania.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 katalog- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. Na początku proponuję Wam obejrzeć film na kanale pt. ,,Jak napisaćPo dwóch ostatnich lekcjach jesteście już gotowi, aby zmierzyć się z zadaniem napisania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści..

2.Podaj dwie cechy mitu i przypowieści.

Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Prace proszę napisać na komputerze i wysłać na mój adres [email protected] do piątku 15.05.2020r.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Jest podobne do streszczenia.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. Zastanów sie, czy chcesz przedstawit inna wersje wydarzeó, w których brali udzial bohaterowie, czy teŽ wymyšlié dalsze losy tych postaci.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.na podstawie mitu lub przypowieści, które omawialiśmy ostatnio oraz w klasie V.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Jak się nauczyć szybko polskiej gramatyki?.

Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.

Dziękuję osobom, które przysłały mi samodzielnie opracowane kryteria sukcesu.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku.. Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. 3.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. MoŽesz równieŽ przenieŠt historie w czasy wspólczesne.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Porzucił żonę i syna, wyruszył na wojnę, obiecując jak najszybciej wrócić, lecz wojna trwała i trwała.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Zapoznaj się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego (Opowiadanie twórcze).. Są one Wam znane również z innych źródeł, chociażby z lekcji historii czy religii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt