Charakterystyka głównych bohaterów ten obcy
Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. W powieści widzimy trzy rodzaje samotności.. Jego matka nie żyje, a ojciec pracuje w warsztacie samochodowym.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. „Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Zenek Wójcik to główny bohater lektury pt.'Ten obcy'.. Matka dziewczyny umarła niedługo przed rozpoczęciem akcji, zaś ojciec ożenił się powtórnie kilka lat temu i .. Ula nie ma kontaktu z doktorem Zalewskim.. Ma 16 lat.Gdy był mały spotkała go tragedia zmarła mu matka i musiał zostać wychowywany przez ojca alkoholika który znęcał się nad chłopcem.Pewnego dnia postanowił uciec z domu aby nie zmarnować sobie życia i odnaleść swojego wujka Antoniego Janicę który jedynie mógł się nim zaopiekować i okazać mu miłość .Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Woland występuje w powieści: "Nie-boska komedia" .. Obie bohaterki występują w powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Przede wszystkim samotny jest główny bohater..

Charakterystyka bohaterów.

Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.Ten obcy - Motyw samotności.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Jego matka nie żyła.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Motywy literackie w powieści „Ten obcy" Motyw ojca W powieści często wspominana jest rola ojca w wychowaniu dziecka, jednak każdy z bohaterów ma inny stosunek do ojcostwa.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Treść.. Jego obecność w książce nie jednokrotnie zmienia cały bieg akcji, dlatego nie wyobrażam sobie lektury "Ten obcy" bez niego.Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Posted on 5 sierpnia 2014 by admin Bohaterami książki I.Jurgielewiczowej p.t..

Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.

Chłopiec ten zaprzyjaźnił się z dziećmi z Olszyn, a szczególną sympatią obdarzył Ulę Zalewską.. Jest sympatyczną trzynastolatką o szczupłej sylwetce i pięknych jasnych włosach.. Matka dziewczyny umarła niedługo przed.To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. poleca 85 % 10689 głosów.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Stracił matkę, która była najważniejsza w jego życiu.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. Jednak stanowiło to tylko pewien rodzaj maski- nie chciał przed nikim odkrywać swojego nieszczęścia, jakby wstydził się tego, co .Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Przedstawienie głównych bohaterów książki pt. „Ten Obcy"..

Ula Zalewska należy do dwójki głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".

Jego matka nie żyła.… Czytaj dalej →Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Charakterystyka Zenka Wójcika.. Główne wątki „Tego obcego" „Ten obcy .Kompozycja, narracja i język powieści „Ten obcy" ostatnidzwonek.pl, „Ten obcy" możemy zaliczyć do powieści psychologicznej dla młodzieży.Wiek głównych bohaterów oraz opis przeżywanych przez nich przygód wskazuje na docelowy krąg odbiorców.Kryteria oceny charakterystyki.. Józef K. to pierwszoplanowa postać.. "Procesu" "Tanga"Ten Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.Audiobook Ten Obcy od samego początku wciąga słuchacza w losy głównych bohaterów, którymi są Ulka, Pestka, Marian i Julek.. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Ula jest samotna, ponieważ od czasu śmierci matki, nie potrafi nikomu zaufać.Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik to główny bohater powieści ,,Ten obcy''.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik..

Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".

Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Jego mama zmarła, a ojciec go nie chciał i był alkoholikiem.. Miał 16 lat.. Uczciwy Niemiec - czy można tym określeniem nazwać p. Maciej Ogorzałka - charakterystyka bohatera.Myślę, że ten bohater jest bardzo ciekawą osobą, ponieważ ukazane są zarówno jego pozytywne, jak i negatywne cechy, co czyni go bardzo prawdziwym.. Jest to ponadczasowa powieść dla młodzieży, którą dzięki interpretacji lektora: Wojciecha Chorąży można .Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Ma ciemne włosy.. Uważa go za złego człowieka i myśli, że skrzywdził jej mamę.. Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Filmy.. Chłopiec czuje się wyobcowany, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był .Ula Zalewska należy do dwójki głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. był skryty, zdecydowanie małomówny, nieufny wobec ludzi, nawet dla najbliższych przyjaciół bywał opryskliwy.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Tytuł powieści Ireny Jurgielewiczowej nawiązuje bezpośrednio do postaci głównego bohatera dzieła, Zenka Wójcika.W momencie, w którym jego obecność na wyspie zostaje odkryta przez grupę przyjaciół, staje się on dla nich intruzem - kimś obcym, kto chce zawłaszczyć sobie miejsce ich zabaw, kimś, kogo nie znają i kto pochodzi spoza Olszyny.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Charakterystyka bohatera lektury „ Ten Obcy" .. Holden Caufield - główny bohater powieści ,, Buszują.. „Ten Obcy" są; Pestka Ubyszówna, Urszula Zalewska, Zenon Wójcik, Julek Miler oraz Marian Pietrzyk.Zadanie: napis charakterystykę zenka wójcika z książki pt quot ten obcy quot ireny jurgielewiczowej daję 10 Rozwiązanie: głównym bohaterem lektury p t ten obcy jest zenek wójcik, szesnastoletni chłopakCharakterystyka Zenka "Ten obcy" Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Bohater ,,Tego Obcego?. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Zenek ma 16 lat, pochodzi z Wrocławia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt