Dzielenie pisemne filmik
Jesli nie pamiętacie jak zamieniało się jednostki zobaczcie notatki w zeszycie .Aby przećwiczyć wykonajcie w zeszycie ćwiczeń stronę 154, zdjęcie strony prześlijcie do mnie na emalia.. Ćwiczenia -zamiana jednostek pieniężnych (zapisywanie wyrażeń dwumianowanych na jednomianowane), pisemne odejmowanie ułamków dziesiętnych .Dzielenie pisemne poziom I; Dzielenie pisemne poziom II; Postarajcie się zdobyć przynajmniej 3 z każdego z poziomów.. ZESTAW 1 ZESTAW 2 ZESTAW 3 ZESTAW 4 ZESTAW 5 ZESTAW 6 ZESTAW 7 ZESTAW 8 ZESTAW 9 ZESTAW 10 .. ZESTAW 1 ZESTAW 2 ZESTAW 3 ZESTAW 4 ZESTAW 5 ZESTAW 6 ZESTAW 7 ZESTAW 8 ZESTAW 9 ZESTAW 10 .. Przypomnij sobie wiadomości, jak mnoży się ułamki dziesiętne przez 10, 100, 1000 (przesuwanie przecinka w prawo), przez liczby naturalne i ułamek przez ułamek.Dzielenie w pamięci; Dzielenie z resztą; Dział IV - działania pisemne.. Temat: Powtórzenie wiadomości o ułamkach dziesiętnych.Mnożenie ułamków dziesiętnych (poniedziałek 08.06)Zapisz w zeszycie temat lekcji.. Dodawanie i odejmowanie; Mnożenie i dzielenie; Szacowanie; Powtórzenie połowy I działu; Symetria, okrąg i koło; Prosta i odcinek; Kąty i ich rodzaje; Mierzenie .dzielenie pisemne - działania pisemne - Szkoła podstawowa - Matematyka szkoła podstawowa - Zadania i testy z matematyki.. Dodawanie i odejmowanie; Mnożenie i dzielenie; Szacowanie; Powtórzenie połowy I działu; Symetria, okrąg i koło; Prosta i odcinek; Kąty i ich rodzaje; Mierzenie .Oto przykład pisemnego dzielenia dwóch liczb: Wynik dzielenia pisemnego zapisujemy nad kreską, narysowaną nad dzielną..

Dzielenie pisemne liczb naturalnych - YouTube.

Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki, dzięki czemu matematyka przestanie być dla Ciebie problemem.Strona poświęcona pracy w klasach 1- 3.. .Dzielenie sposobem pisemnym, wbrew pozorom jest bardzo proste.. Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Najpierw powtórzymy to co już było w klasie ð. czyli dzielenie przez liczby jednocyfrowe.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki i chemii, zgodnych z podstawą programową.. Największy wspólny .Dzielenie w zakresie 30.. 783 _____ 2346 : 3 -21 _____ =24 - 24 _____ == 6 - 6 _____ = Mamy liczbę 2346 dzieloną przez 3.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.pisemne dodawanie (9) pisemne dodawanie - ułamki dziesiętne (2) pisemne dzielenie (5) pisemne mnożenie (9) pisemne mnożenie - ułamki dziesiętne (1) pisemne odejmowanie (7) pisemne odejmowanie - ułamki dziesiętne (1) podzielność (1) pole (8) pole prostokąta (5) pole trójkąta (3) porównywanie (2) potęga (8) potęga o wykładniku .Temat:Działki, domy, mieszkania Dzisiaj ćwiczymy wiadomości dotyczące zamiany jednostek, obliczanie obwodów i pól figur płaskich..

Obejrzyj filmiki: https://youtu.be/i06eA4UnfoA.

Lekcja 1.. Uzupełniamy dodawanie.Jaka figura?, Prawo, lewo, Kierunki, Nad, pod, po lewej, po prawej, Położenie, Dni tygodnia, Dni tygodnia - poziom zaawansowany, Temperatura, Miesiące, Miesiące - poziom zaawansowany, Która godzina?, Wybierz zegar, Ile przedmiotów, Więcej, mniej, Cyfry DOMINO, Liczby DOMINO, Poznajemy liczby rzymskie, Liczby rzymskie w kalendarzu, Większa liczba, Największa liczba w zakresie 10 .Hej.. Filmy - sposób odejmowania ułamków dziesiętnych, również w sytuacji praktycznej (wyniki pucharu świata w skokach narciarskich).. Wynik dzielenia: 940 : 8 = 117,5Można również przypomnieć sobie dzielenie pisemne wracając do I części podręcznika na strony 58, 59 i 60..

W czasie tej lekcji powtórzycie sobie dzielenie pisemne.

Dzielenie ułamków dziesiętnych - wstęp.. E-zadania.pl - zadania i testy z matematyki - jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. Doprowadzenie ułamków do wspólnego mianownika; Dodawanie, odejmowanie mnożenie i dzielenie ułamków; Zamiana ułamka na dziesiętny lub dziesiętnego na zwykły; Działania na liczbach.. W pamięci ciężko będzie to obliczyć, więc zrobimy to pod kreską.Materiał zawiera 14 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 2 filmy, 36 ćwiczeń, w tym 24 interaktywne.. Temat: Objętość graniastosłupa prostego.. Jeżeli Wam nie wychodzi, to pomocne będą filmiki: Dzielenie pisemne przez liczby jednocyfrowe; Dzielenie pisemne przez liczby wielocyfrowe; Po tych przygotowaniach możemy przejść do dzielenia ułamków dziesiętnych.Jako przypomnienie możesz obejżeć poniższy filmik.. Jest to tak zwana część całkowita ilorazu (tyle razy mieści się dzielnik w dzielnej).. Pisemnie jest o pięćdziesiąt razy lepiej niż na zwykłych obliczeniach!. Dziś zajmę się napisaniem poradnika o dzieleniu pisemnym!. Jest to niezbędna umiejętność do dzielenia pisemnego ułamków dziesiętnych, które poznacie na kolejnej lekcji.. Mamy przykład, np. 4578 : 3.. Na samym początku .KLASA VF - 08-19 czerwca 2020..

Dodawanie pisemne; Odejmowanie pisemne; Mnożenie pisemne; KLASA 5.

Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaMateriał zawiera: - animacje wprowadzającą dzielenie liczb dziesiętnych, - 4 ćwiczenia interaktywne na dzielenie liczb dziesiętnych, - regułę wyjaśniającą sposób dzielenia liczb dziesiętnychDzielenie w pamięci; Dzielenie z resztą; Dział IV - działania pisemne.. Zawiera wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.. Dzielenie z resztą (liczbę dwucyfrową przez jednocyfrową) Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!Rachunek pisemny - dzielenie Należy pamiętać, że dzielenie sposobem pisemnym zaczynamy od największego rzędu.. Liczba, którą otrzymujemy na dole słupka dzielenia pisemnego, to reszta.Reszta zawsze musi być mniejsza od dzielnika.Dzielenie pisemne z resztą: 3771÷8 (Otwiera system) Dzielenie pisemne z resztą: 2292÷4 (Otwiera system) ĆWICZENIE.. DZIAŁ I - liczby naturalne.. Dodawanie w zakresie 50.. Zapisz w zeszycie temat lekcji.. Na tej lekcji dowiesz się jak dzielimy pisemnie.. Tylko trochę bardziej skomplikowane jest dzielenie pisemne przez liczbę wielocyfrową.. Tylko trochę trzeba poćwiczyć na obliczeniach i się nauczyć.. Jeśli pamiętasz dobrze sposób dzielenia pisemnego i czujesz się pewnie, możesz ominąć obaKLASA VF.. Dodawanie pisemne; Odejmowanie pisemne; Mnożenie pisemne; KLASA 5.. Lekcja 1.. DZIAŁ I - liczby naturalne.. 154 462 : 3 -3 16 -15 12 -12 0działania pisemne - Szkoła podstawowa - Matematyka szkoła podstawowa - Zadania i testy z matematyki.. Zapraszam.. A więc do dzieła!. Dziś pokażę wam jak to zrobić.. E-zadania.pl - zadania i testy z matematyki - jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom gimnazjum i liceum w nauce matematyki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt