Przydatne słownictwo do opisu obrazu

przydatne słownictwo do opisu obrazu.pdf

Uwzględnij inne rodzaje opisów w zależności od tematu - opis pejzażu - opis przedmiotu - opis postaci 8.. Opisywanie obrazka w języku niemieckim.Ustny opis ilustracji w języku angielskim bywa stresującym zadaniem, z którym wiele osób ma pewne problemy.. Jak autor je skomponował?. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej zwrotów związanych z porównywaniem.Opis obrazka po angielsku - matura ustna.. Specyfiki obrazów są różne, więc jeżeli analizowane przez nas dzieło ma również drugi plan na dole, kierujmy się tą samą zasadą opisu od lewej do prawej.Słówka i zwroty do opisu osoby po angielsku.. W jakiej technice zostało wykonane?. Pisząc opis pamiętasz o jego elementach tj.: - tutuł, - wstęp, - rozwiniecie, - zakończenie.. Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. Wyraź swoją opinię o dziele sztuki-jakie wrażenie na tobie robi, z czym Cię się kojarzy.. Idealne poza domem - wydrukuj swoje słówka: jako poręczną listę jako fiszki do wycięcia Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Przypominam, że na czwartek (15 listopada) piszecie opis przeżyć wewnętrznych na minimum jedną kartkę z zeszytu (prace oddajecie na podpisanych kartkach, nie piszecie prac w zeszytach).Metody nauczania: metoda zajęć praktycznych Środki dydaktyczne: - reprodukcja obrazu „Dziwny ogród",-słownik wyrazów bliskoznacznych, - Internet, - plan opisu obrazu - kserokopie, - słownictwo przydatne do opisu - kserokopie..

Potrzebne słownictwo znajdziecie tutaj.

We wstępie: nazwij dzieło sztuki, podaj autora, miejsce ekspozycji, określ technikę wykonania, określ temat obrazu - zwróć uwagę, na ile tytuł wiąże się z tematem, określ epokę i styl, do którego pasuje dzieło.. Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia.. Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Co wnoszą kształty, kolory, światło?. Opisujesz co widzisz na obrazie, a na końcu twoje zdanie.wania opisu wykorzystuje się słownictwo statyczne, tj. rzeczowniki i przymiotniki, a z czasowników te, które oznaczają stany rzeczy (wp.. 0 47 fiszek agatakisiel3.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Słownictwo potrzebne do opisu - słowa , których musisz używać w tej formie wypowiedzi..

KSU do opisu dzieła sztuki.

Zobacz jak napisać opis obrazka po angielsku.Opis krajobrazu jest bardzo podobny do opisu obrazu, o którym pisaliśmy w innym artykule: Opis obrazu - skomplikowany proces, a może sposób na dostrzeżenie detali.. I słówka z tego postu dopiszę.Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. Wypijam go szybko i idę na poranne bieganie Codziennie przebiegam około 10 kilometrów, niezależnie od pogody.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Opisz poczególne części obrazka.. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.Przykład opisu zdjęcia w języku angielskim, na którym mała dziewczynka siedzi na kanapie ze swoim psem znajdziesz tutaj.. Słownictwo przydatne przy opisie osób: wzrost i budowa ciała: small mały, short niski, medium height średniego wzrostu, tall wysoki, extremely tall nadzwyczaj wysoki, thin chudy, slim szczupły, plump pulchny, overweight tęgi, fat gruby, muscular umięśniony, well-built dobrze zbudowany, fit wysportowanyAby utrwalić wiadomości z lekcji wykonajcie następujące zadania z zeszytu ćwiczeń do gramatyki: 5/84-85, 6/85-86, 8/87.. Zwróć uwagę na szczegóły.. Czy lubisz ten rodzaj .Zanim zabierzemy się za pisanie, warto poczytać o tym, jak redagować opis obrazu..

c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu.

Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. Autorzy nowszych prac dopisują do tego rozróżnienia kilka nowych punktów.Opis obrazka po angielsku: wstęp.. Opis obrazka - przykład, popularne zwroty, używane czasy.. Gdy wracam do domu, czas zacząć przygotowywać się do pracy.. W rozwinięciu: opisz tematykę obrazu, zanalizuj kompozycję płótna, Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Jak napisać opis obrazu?. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Konstrukcja opisu dzieła sztuki.. Najpierw zbierasz słownictwo, a potem - powoli budujesz logiczne i gramatycznie poprawne zdania.. Nie raz mam problemy z opisem obrazka bo zwyczajnie brakuje mi słów.. aktywuj konto premium .Opis obrazu Bruegla pt. "Upadek Ikara" Obraz pt.: \"Upadek Ikara\" został namalowany przez Piotra Bruegla w 1558r.. Zwroty przydatne w opisie ilustracjiCo za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji.. Wypowiedź układasz tak, aby miała związek z tematem.. Nauczycie się opisywać postaci, przedmioty, sytuacje..

Ubieram się w garnitur i idę do kuchni.Opis obrazu .

Najpierw należy się skupić na ogółach, a potem dopiero powoli przechodzić do szczegółów.To tak zwany drugi plan.. Autor obrazu zainspirował się tragedią ludzką niezauważoną przez otoczenie.. Najlepiej zacząć jego opis od tego, co bezpośrednio zwraca naszą uwagę, a następnie przejść do prawego górnego i lewego górnego rogu obrazu.. Przykłady opisów obrazka po angielsku.. Jakie uczucia wzbudza?. Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.To by było tyle, jeśli chodzi o słownictwo.. In the picture there is/are - na obrazku znajduje się .Opis obrazka po niemiecku - porady, wskazówki, przydatne zwroty, wzór.. Zapraszamy do zapoznania się z przydatnymi zwrotami i słownictwem, dzięki którym opisywanie ilustracji po angielsku już nigdy nie będzie problemem!. Opis obrazka po angielsku to naprawdę nic trudnego - wystarczy poznać kilka podstawowych wyrażeń.. Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.Inne przydatne zwroty: .. Bardzo mi się przyda to słownictwo.. Każdą cześć opisu piszesz od nowego akapitu.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. 2009-10-29 20:44:15Słownictwo przydatne do opisu obrazka/ zdjęcia.. Jednak między tymi dwoma opisami jest jedna zasadnicza różnica.. Formy organizacji lekcji: indywidualna, zbiorowa, dwuosobowe zespoły.Zachęcamy Cię również do zapoznania się z sekcją Angielski w Obiektywie lub odwiedź naszą stronę na Instagram, gdzie znajdziesz drogi maturzysto interesujące fotografie naszego autorstwa.Każdy obrazek został opatrzony ciekawym słownictwem, które możesz z powodzeniem wykorzystać na maturze.Jako egzaminator maturalny osobiście cieszy mnie gdy zdający stosuje wyszukane słownictwo.Napisz instrukcje opisu obrazu 2012-09-23 14:05:07 Jakie powinno być zakończenie opisu o sobie?. Tematyka płótna nawiązuje do tragicznego mitu o Dedalu i Ikarze.. Przydatne wskazówki znajdziecie na tej stronie.. Zarówno pierwszy jak i drugi opis z pewnością przydadzą się na maturze.. Biorę prysznic, ponownie myję zęby i suszę włosy.. Jak można je ocenić?. Opisując krajobraz, możemy bazować na swoich wspomnieniach, doświadczeniach, przeżyciach.Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać.. b) rozwinięcie - szczegóły.. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.. Bohaterzy mitu pragnęli.CELE: Dowiecie się co to jest opis, jakie muszą wystąpić w nim elementy.. Zacząłem spisywać takie najważniejsze, najpotrzebniejsze słówka do opisu obrazka, żeby mieć je zawsze gdzieś pod ręką/ wykuć na blachę..Komentarze

Brak komentarzy.