Streszczenie szczegółowe antygona sofokles
Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Idealna pomoc dla każdego ucznia.. ️ Sprawdź!Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.„Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w „Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa „Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w „Antygonie" Sofoklesa Streszczenie „Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiStreszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa..

Streszczenie szczegółowe Prologos.

Najważniejsze informację dotyczące życia i twórczości pisarza, zawarte w bardzo przystępnej i skrótowej formie.. szkoły, przedszkola, biblioteki księgarnie hurt.. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Osoby: Antygona, Ismena.. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Sofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Prologos: Akcja dramatu „Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. Znajdziesz tutaj również streszczenia utworów tego autora, jak np. Antygona.. Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.krÓl edyp - sofokles - streszczenie szczegÓŁowe admin, sob., 10/18/2008 - 14:29 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów81% Streszczenie "Antygony" Sofoklesa.. Narodziny teatru i dramatu greckiego Teatr, a z nim dramat, rozwinął się w Atenach, w VI w. p.n.e. Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieantygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówAntygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona - strona 2..

Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz ...Najlepsze streszczenie na youtube.

Z rozmowy sióstr wynika, że Kreon wydał zakaz grzebania i opłakiwania ciała Polinejkesa, który zginął wiodąc wojska przeciwko żołnierzom dowodzonym przez jego brata - Eteoklesa.. Eteokles również zginął, jednak jemu (jako obrońcy Teb) Kreon wyprawił godny pogrzeb.. W Tebach pojawia się seria klęsk: panuje zaraza, dzieci rodzą się martwe, a plony nie przynoszą urodzaju.. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej dobraksiazka.plPogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Polinejkes i Eteokles byli braćmi Antygony.Krótkie streszczenie Streszczenie szczegółowe Charakterystyka głównych bohaterów - Antygona - Kreon Charakterystyka pozostałych postaci Problematyka utworu - Konflikt sprzecznych racji Antygony i Kreona - Konflikt władzy, konflikt pokoleń Narodziny teatru w starożytnej Grecji Gatunek i budowa utworu - Trzy zasady tragedii greckiej Polecane teksty: 85% "Pan Tadeusz" - praca klasowa.. Szczegółowe i obszerne streszczenie Dokładna analiza Charakterystyka bohaterów Testy sprawdzające z kluczem Pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Król Edyp, którą napisał Sofokles, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Sofokles był autorem 123 tragedii, z czego, do naszych czasów, zachowało się w całości zaledwie 7: Ajas (najstarsza tragedia z siedmiu, które się zachowały); Antygona (442 p.n.e. epiczna parafraza polska Jana Walentego Jakubowskiego, (), ponadto przekłady Wincentego Smacznińskiego, (), Zygmunta Węclewskiego, Jana Czubka, 1881, Kazimierza Kaszewskiego, Kazimierza Morawskiego .Książka - Antygona Sofoklesa - autorstwa - Agnieszka Marszał - w Księgarni Internetowej PWN w atrakcyjnej cenie..

Please try again later.Antygona wydanie z opracowaniem i streszczeniem | Sofokles | Greg.

Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Charakterystyka Kreona Kreon po śmierci Edypa, Eteoklesa i Polinejkesa, jako brat żony Edypa, Jokasty, został władcą Teb.Antygona jest uważana za najdoskonalsze dzieło Sofoklesa i jedną z największych tragedii w dotychczasowym dorobku literackim ludzkości.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. W zamian za to zyskał władzę w Tebach i pojmał za żonę Jokastę, wdowę po zamordowanym Lajosie.Antygona to wydana w 442 p.n.e. jedna ze 123 tragedii Sofoklesa.. Zaliczana jest do cyklu trzech tragedii tebańskich opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów, które zachowały się do naszych czasów w całości.. Dzieje się tak od czasu, gdy władcą został Edyp, który jako jedyny rozwiązał zagadkę Sfinksa i uwolnił lud od tyrani potwora.. Wszystko co trzeba wiedzieć o Sofoklesie znajdziecie na streszczenia.pl.Antygona, Sofokles - lektury szkolne z omówieniem - Wydawnictwo Greg, księgarnia internetowa..

Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją.Opis .

Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt