Test szczegółowy quo vadis
Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Można w niej odnaleźć bogactwo szczegółów obyczajowych, drobiazgowe opisy ubiorów, wnętrz .„Quo vadis"- streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Quo vadis opracowanie, streszczenieQuo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę.. Akcja utworu rozpoczyna się gdy Petroniusza odwiedził Marek Winicjusz.. Petroniusz był wysokim urzędnikiem i doradcą cezara Nerona a zarazem znawcą sztuki i poetą.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Gdy spożywali poranny posiłek słońce stało już w zenicie.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - Vadis" - streszczenie, legęda, charakterystyka Nerona i plan wydarzeń Henryk Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, i patrycjusza, Marka Winicjusza.. Akcja utworu rozgrywa się od 63. do 66. roku naszej ery.. Sprawdź się!. :) #lektura #krzyzacy #henryksienkiewicz.. 80% "Quo vadis" Henryk Sienkiewicz - streszczenie.Streszczenie szczegółowe 1..

Powtórz przed sprawdzianem.Quo vadis - test.

W czym kompała się żona Nerona.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Test składa się z 28 pytań.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. 87% "Qvo Vadis" streszczenie fragmentu powieści.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Skomentuj.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Ferdydurke - Witold Gombrowicz.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiej1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Powiadom znajomego.. Już po pół godzinie zjawił się ponownie.Całość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .Masz problem ze zrozumieniem utworu Quo vadis?. Akcja epilogu przypada na 68 rok naszej ery, a więc rok śmierci cezara Nerona.. Jest to powieść panoramiczna, w której ukazany został Rzym za panowania Nerona, w czasach prześladowania chrześcijan..

...Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.

Skąd i do kogo przybył Marek Winicjusz?. Pewnego razu zaginął latarnik z Aspinwall, niedaleko Panamy.. Drukuj test.Quo vadis H. Sienkiewicza to jedna z najlepszych polskich powieści.. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. 87% Streszczenie Quo Vadis.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Skąd pochodziła Ligia i dlaczego znajdowala sie w Rzymie?. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i LigiiTest Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. W 1905 r. pisarz otrzymał za nią Nagrodę Nobla.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Kto zajął sie Ligią w pałacu Nerona?. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Quo Vadis, pytania..

"Quo vadis" H. Sienkiewicza odpowiedz na pytania : 1.

Quiz wiedzy o lekturze "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.. Wymień trzy postacie historyczne.. Postanowił uciąć sobie drzemkę.. pytanie 1 z 15.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Jak miał na Imię Winicjusz.Quo vadis znaczy "dokąd idziesz".. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quo vadis - test wiedzy.. Ich rodzącym się uczuciom stają jednak na przeszkodzie społeczne podziały i dworskie intrygi, a także różniąca oboje .75% "Quo vadis" streszczenie w punktach (notatka) 83% H. Sienkiewicz "Quo Vadis" streszczenie.. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Jak nazywali sie przybrani rodzice Ligii?. Udostępnij.. Nie trwała jednak ona długo.. Jaki rozkaz, dotyczacy Ligii, wydał Neron?. Quiz w Poczekalni.. Test: Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz, znajomość Jest to test sprawdzający.. 7Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?.

#henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjum.

Rozwiąż test!Test wiedzy z „Quo Vadis" Onlybooks 4 lata temu.. Po nim Petroniusz stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie na wizytę.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Rozwiąż test!9.. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10.. Kim była Pompea?. Artur_Ostaszewski 3 lata temu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt