Zredaguj szczegółowy plan kompozycyjny autocharakterystyki

zredaguj szczegółowy plan kompozycyjny autocharakterystyki.pdf

1.Jaką karę wymierzyła ciotka Tomkowi,kiedy odkryła,że był na wagarach?. Odmiany charakterystyki indywidualna, porównawcza, zbiorowa autocharakterystyka bezpośrednia, pośrednia postaci rzeczywistej i postaci literackiej 3.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. Przyda się to w późniejszym składaniu materiału w całość.. Karol dowiaduje się, że niedługo umrze.. 2010-11-18 16:55:23 Co to znaczy zredagować opis?. - następnie pisze się o sobie (wygląd) - potem piszemy o sobie (o swoim charakterze) - w autocharakterystyce należy pamiętać również o tym, by napisać co lubimy - w kolejnej części naszej .Plan - gatunek piśmiennictwa praktyczno-użytkowego, który może być wypowiedzią pierwotną (p. kompozycyjny) lub wtórną w odniesieniu do określonego tekstu (p. dekompozycyjny); skrótowe przedstawienie treści komunikatu piśmienniczego lub wypowiedzi przeznaczonej do zaprezentowania w formie mówionej; ujęty w punktach schemat układu przygotowanej wypowiedzi; językowym .W planie pracy wyznaczmy punkty ogólne i punkty szczegółowe.. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Przykładowy plan charakterystyki .. Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości..

Kolejna czynność to plan kompozycyjny.

Pogrom zbójcerzy.. 3,Gdzie Tomek spędzał czas w niedzielne przedpołudnia?. WSTĘP Powinno nim być wprowadzenie postaci i jej prezentacja.. Wszak sama nazwa, plan, nawiązuje do planowania, a planujemy przyszłość.Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Plan 1.. Spotkanie z Łamignatem.. Nauka w szkole to szczęśliwy i stosunkowo beztroski czas.. Tworzę wypowiedź, stosując odpowiednią dla danej formy gatunkowej .. - umiem zredagować notatkę z przeczytanej ostatnio lektury, z lekcji, z przeczytanego tekstu .. autocharakterystyka; charakterystyka porównawcza - znam i umiem wymienić elementy składające się na charakterystykęPlan wydarzeń.. Nie zabraknie ciekawostek o języku i otaczającym nas świecie, a także okazji do wykazania się kreatywnością :).. Opowieść Jonatana o Nangijali.Plan wydarzeń z powieści, jest planem odtwórczym, czyli piszemy go na podstawie tego, co przeczytaliśmy.. Twarz postaci potraktowana jest sumarycznie, bez podkreślania szczegółów, ale według wzoru przedstawiania Gudei - duże oczy, wąskie usta.Plan twórczy i odtwórczy W praktyce polecenie skonstruowania planu może badać umiejętności: • kompozycyjne (logiczne, twórcze), • analityczne (dekompozycyjne, interpretacyjne, np. odróżnianie informacji ogólnych od szczegółowych, istotnych od nieistotnych), • językowe i stylistyczne (np. umiejętność dobieraniaDzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury..

Ale ...Czym różnią się od siebie plan ramowy i szczegółowy?

Kompozycja pracy jest bardzo ważna dla jej ogólnego przesłania.Plan wydarzeń: 1.Orfeusz królem Tracji.. Uroczysta uczta.Zadanie: napisz szczegółowy plan wydarzeń mitu o dedalu i Rozwiązanie:1 panowanie minosa na krecie a mądre i rozumne władanie wyspą b pokojowe stosunki z innymi państwami c rozwój floty handlu 2 narodzenie syna potwora a pazyfae rodzi byko człowieka b nieszczęście króla 3 obawy króla a strach o poddanych b budowa labiryntu c zamknięcie minotarła w plątaninie pokoi 4 dedal .Zredaguj plan najważniejszych wydarzeń w powieści przygody tomka Sawyera w tym celu odpowiedz równoważnikami zdań na podane pytania.. 2011-04-14 18:34:38Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. 2.Kogo ujrzał Tomek kiedy przechodził obok domu Jeffa Thatchera ?. 4.Śmierć Eurydyki.. Wtargnięcie Rosjan na rogatki.. Tacy studenci są bezwartościowi, aby udowodnić twierdzenie, przeprowadzić eksperyment chemiczny lub dowiedzieć się, jak pisać eseje.. Z góry dziękuje za pomoc.Monika Warzywoda - Rock Przedmiot: język polski Klasa II gimnazjum TEMAT: Co potrafię o sobie powiedzieć?. Wizyta w gabinecie dentystycznym.. Decyzja o podjęciu walki bronią ręczną.. (W. Szymborska) CELE LEKCJI: 1.). Właśnie tego (i nie tylko!). 5.Poszukiwanie ukochanej przez Orfeusza.Katarynka - plan wydarzeń, 1..

... (Stwierdziłem im bardziej szczegółowy tym lepszy do podziału i modyfikacji ) ... 0 odpowiedzi.

Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zredaguj plan wydarzeń poszczególnych części tragedii "Król Edyp" Sofoklesa .. Kurs latania.. ).Niecny plan Hegemona.. Kradzież fujarki.. Motto: „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.". Plan charakterystyki wstęp rozwinięcie (wygląd zewnętrzny, usposobienie, cechy intelektu, cechy charakteru, zainteresowania) zakończenieJak zredagować jakoś normalnie usprawiedliwienie ?. 2012-03-11 11:40:01 jak zredagować opis przezyć?. Mobilizacja w grodzie.. Opis słabo wyposażonej (6 armat), kontrastującej z czarnym wojskiem reduty Ordona.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.• Mit o Orfeuszu i Eurydyce - streszczenie, plan wydarzeń • Zazdrość (Do uczennicy), Safona - interpretacja i analiza • Mit o Heraklesie - opracowanie (interpretacja, motywy, bohaterowie) • Mit o Pigmalionie - streszczenie, plan wydarzeń • Psalm 130 - interpretacja i analizaredaguję plan kompozycyjny własnej wypowiedzi.. Niespodziewanie zjawia się gość, Marek Winicjusz, który powraca z wojny.Zwierza się Petroniuszowi, że jest oczarowany wychowanką Aulusa Plaucjusza i Pomponii Grecyny - Ligią Kalliną.Plan wydarzeń „Braci Lwie Serce", 1..

Zredaguj szczegółowy plan kompozycyjny autocharakterystyki w którym uwzględnisz swoje cechy i upodobania Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!

dowiedzą się uczniowie, wykonując poniższe ćwiczenia.. W jaki sposób zredagować plan wydarzeń na podstawie komiksu?. Przybycie niezwykle licznego i wyposażonego w 200 armat oddziału Moskali.. Przedstawienie pana Tomasza.. 4.Co zrobili Tomek i Becky w czasie popołudniowej .zredaguj plan kompozycyjny fragmentu prozy " Przygody Tomka Sawyera" rozdz 17 Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Proszę zgromadzić informacje, słownictwo potrzebne do zredagowania szkicu krytycznego na wybranytemat.. Ale tak mówią ci, którzy mają doskonałe wyniki w nauce.. .Musze napisać plan wydarzeń dramatu Sofoklesa pt. ,,Król Edyp,, plan musi być podzielony na poszczególne .. , Parodos, Epeisodion I, i tak dalej.. słownictwo, np. związane z epoką .Plan komponowania: ważny i konieczny - Szkolnictwo średnie i szkoły - 2020. informacje, np. dotyczące autora, utworów,kontekstów.. od Nickola48 04.12.2019 Zaloguj się by dodać komentarz .Autocharakterystykę: - należy zacząć od swoich danych typu: imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, kilka słów o swojej rodzinie.. Po całonocnej uczcie bogaty patrycjusz i zaufany doradca Nerona w sprawach mody i sztuki, Petroniusz, wypoczywa w swojej pięknej willi.. Klęska Hegemona.. Nocleg w karczmie.. Po piąte - zrób sobie roboczy plan pracy i spisz własne przemyślenia.. Początek nierównego ostrzału.. Definicja charakterystyki 2.. Autocharakterystyka.. Niebezpieczna podróż powrotna.. uczeń potrafi: • wyjaśnić pojęcie autocharakterystyka, • zredagować charakterystykę kolegi/koleżanki z ławki, • zredagować autocharakterystykę, • wytłumaczyć .Układ kompozycyjny statyczny - poza pełna powagi - z tendencją do frontalności (skupienie na przodzie), mimo iż jest to rzeźba pełna stereometryczna..Komentarze

Brak komentarzy.