Sprawdzian niemiecki liczebniki porządkowe
Testy \ Język niemiecki \ liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego liczebniki porządkowe.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Liczebniki - ćwiczenia online z niemieckiego.. Ich znajomość potrzebna jest m.in. do określania daty i to konkretnej już daty - który dzień, który miesiąc z kolei, np. szósty, dziesiąty, piętnastyLiczebniki główne i porządkowe — język polski oraz zapis słowny liczb w tym języku.Wynika z niej, że trzy osobne formy rodzajowe liczebnik ten ma wyłącznie w mianowniku i bierniku.. W narzędniku forma dwoma może łączyć się z rzeczownikami dowolnego rodzaju, ale istnieje też osobna żeńska forma dwiema.Zastanów się, czy często używają jej twoi rówieśnicy.Liczby i daty - kartkówka z języka niemieckiego.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraProszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. Na torcie były .3 świeczki.Dodawanie tych wszystkich końcówek jest skutkiem tego, że liczebniki porządkowe odmieniamy w niemieckim jak przymiotniki.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Jakie ną liczebniki od 1-100 [po niemiecku]Liczebniki porządkowe odmieniają się przez przypadki (dostają określone końcówki) Nie za dobrze poszło?.

Tak samo liczebniki powyżej 20.

Liczby po niemiecku.. Liczebniki od 0 do 1000 po niemiecku.. Na torcie były .3 świeczki.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku .Wrzucam materiały z lekcji - klasy II - liczebniki porządkowe.. W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy.. 13- to 3, a później 10 (drei_zehn) 13.. Dodatkowo formularz na górze strony pozwala na poznanie zapisu słownego dowolnych liczb całkowitych w obsługiwanych językach.Liczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t(e) (do 20) - st(e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel.. Przetłumacz na język .Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Liczebniki od 0 do 1000 po niemiecku.. Poza karteczką z lekcji, wrzucam link, z którego korzystałam ja (czekamy na rzutnik, dlatego póki co ćwiczenia w Internecie możecie tylko w domku robić, ale już niedługo będziemy robić w klasie :)) oraz inny link z dodatkowymi zadaniami do poćwiczenia.Liczebnik TEST ..

Chcesz poćwiczyć liczebniki porządkowe w niemieckim?

25 pyta .Do kluczowych umiejętności w języku niemieckim zaliczamy posługiwanie się liczebnikami, liczbami.. a) ułamkowych, b) zbiorowych, c) porządkowych,Cyfry w języku niemieckim.. Nauka-Niemieckiego.net - prosto, po .Tłumaczenie słowa 'liczebniki' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.. Polecenie: Write the ordinal number in words.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Liczebniki główne.. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).liczebniki porządkowe po niemiecku - Ordinalzahlen Liczebniki porządkowe - najprościej mówiąc - określają, które coś jest z kolei, które z rzędu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Na koniec dodam, że jeżeli liczebniki porządkowe zapisujemy cyfrą, to zawsze musimy po nich postawić kropkę, np.: der 17.Scenariusz lekcji: Liczebniki główne i porządkowe na Uczę.pl.. Tutaj czekają na ciebie interaktywne ćwiczenia na liczebniki porządkowe.liczebniki porządkowe Zawiera 25 pytań.. Nauka niemieckiego na Amazonie - korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!.

Liczebniki niemieckie powyżej liczby 12 czytamy od tyłu.

Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Liczebniki porządkowe język niemiecki .. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. W razie problemów, zapraszamy do naszego opisu liczebników w niemieckim.Wybierz zagadnienie i przetestuj się:Pchła może cały rok czekać w bezruchu, by na odgłos kroków (ludzkich lub zwierzęcych) natychmiast wyrwać się z odrętwienia i wskoczyć na potencjalnego żywiciela.test o liczebnikach.. Jakich liczebników użyjesz, by określić liczbę rzeczowników: ludzie, drzwi, dzieci?. Własności liczb naturalnych - sprawdzian w kl. Wymiń pomieszczenia w domu oraz dopisz po jednej rzeczy, która kojarzy Ci się z tym pomieszczeniem.. Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy.Liczebniki niemieckie.. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.Liczebniki porządkowe - die Ordinalzahlen Liczebniki porządkowe - kfpDeutsch Strona 2 Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym, wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.Język niemiecki #trends Welttour Deutsch Meine Welttour Welttour Mit Beruf auf Deutsch Teraz matura - Arkusze maturalne.Mam jutro kartkówkę z niemieckiego i chciałbym aby ktoś podał mi przykłady - Liczebniki porządkowe + zapis dat; liczebniki główne do milionaLiczba dwadzieścia w języku niemieckim to liczba: zwanzig zweizig zweizehn: 7.19.03 - der neunzigste März 29.07 - am neunundzwanzigsten Juli 31.01 - der einunddreissigste Januar np. am 6..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt