Jaki byl elegancik z zaczarowanej zagrody
7)kiedy wrocil na antarktyde.. Czym wyróżniał się Elegancik wśród innych pingwinów?". Dobrowolskiego na wschodnich wybrzeżach Antarktydy).„Zaczarowana zagroda" porusza tematykę badań naukowców - polarników nad życiem i zachowaniem pingwinów.. Odczytanie z rozsypanki literowej tytułu lektury przez skreślenie co drugiej litery E A K C O Z M A D R S O N W M A B N E A E A K G N R Z O F D S A "Zaczarowana zagroda" - Kto jest autorem książki "Zaczarowana zagroda"?. Tajemnicze zniknięcie pingwinów - sytuacja powtarza się trzy razy.. Wyjaśnienie zagadki.. Przez lodowy otwór w ścianie.. Karta pracy z zadaniem; Dorysuj portret Elegancika.. Polarnicy wpadają więc na pomysł, że przyczają się wieczorem w pobliżu zagrody i będą obserwować, co dzieje się z pingwinami.Budowanie zagrody.. W jaki sposób pingwiny wydostawały się z zagrody?. 2)czym wyroznial sie wsrod innych pingwinow.. CELE OGÓLNE: - aktywizowanie mowy i myślenia w trakcie burzy mózgów - wzbogacenie i utrwalenie wiadomości na temat Antarktydy - ćwiczenie umiejętności uważnego słuchania oraz dokonywania analizy - rozbudzenie .Jakie znacie filmy lub książki z motywem wędrówki?. Oops!Elegancik był bardzo ciekawskim pingwinem i interesował się wszystkim dookoła,był ufny,ponieważ zaprzyjaźnił się profesorem i był mądry,bo umiał wydostać się z zagrody.Elegancik wyróżniał się wśród innych pingwinów,tym,że na szyi miał czarną podłużną łatkę,która przypominała krawat.uciekł z zagrody,ponieważ wszedł na plecy innego pingwina i w ten sposób .jak odpowiedzieć na pytania z lektury zaczarowana zagroda : w jaki..

Kto odkrył tajemnicę „Zaczarowanej zagrody"?

• polarnikiem • pingwinem • Eskimosem.. Gdzie znajduje się stacja naukowa imienia profesora Dobrowolskiego?. NA.opisac elegancika korzystajac z pytan ,, 1)jaki byl elegancik.. OCENA LEKCJI OPRACOWAŁA: Izabela LechowiczGRAŻYNA NAPIERALSKA PREZENTACJA DO LEKTURY DLA KLASY II „ZACZAROWANA ZAGRODA" SPIS TREŚCI Alina i Czesław Centkiewiczowie Z A C Z A R O W A N A Z A G R O D A TAJEMNICE SZÓSTEGO KONTYNENTU POWIEM COŚ O SOBIE JESTEM BARDZO TOWARZYSKI I INTELIGENTNY NIE POTRAFIĘ FRUWAĆ, WIĘC NAZYWAJĄ MNIE BEZLOTEK ŚWIETNIE PŁYWAM NA LĄDZIE POTRAFIĘ POSUWAĆ SIĘ SZYBKO NA BRZUCHU BOJĘ SIĘ FOK .Czy pingwiny na wiosnę wracały na Antarktydę do tych samych gniazd?. Profesor Andrzej Pilot śmigłowca Władek 8.. 5)w jakim celu zostal zaobraczkowany.. Akcja książki dzieje się na Antarktydzie (stacja im.. bo miał niebieską łatkę na białym gorsecie ?Karta pracy z hasłem : Zaczarowana zagroda.. Kiedy wrócił na Antarktydę?Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Jaki był elegancik w lekturze klasa 2 zaczarowana zagrodaKnyps z czubkiem 2020-06-19 11:02:07 Stanisław Grochowiak "Telewizor" 2020-06-18 00:39:54 Plisss Pomocccyy na 20 potrzebuje helppp !. (Elegancika) z charakterystyczną łatką na brzuchu w kształcie krawata.. W jakim celu naukowcy obrączkowali pingwiny?. W końcu jednak udało się schwytać nawet pingwina z krawatem..

Jaki był elegancik?

Przebieg zajęć 1.. -5-ZADANIE DOMOWE Utrwalenie poznanych wiadomości-zastosowanie w praktyce.. Przypomnienie krótko informacji o autorach:„Zaczarowana zagroda" Cel : 1.Ułożę opis pingwina z podanych zdań.. Ucieczka pingwinów.. 15 Do jakiego gatunku pingwinów należał Elegancik?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Znam lekturę pt. „Zaczarowana zagroda" Przeczytaj uważnie i podkreśl właściwą odpowiedź.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.W jaki sposób polarnicy z lektury "Zaczarowana zagroda" oznaczali złapane pingwiny?. W końcu to przecież Elegancik wymyśla sprytny sposób opuszczenia zagrody i pomaga całemu stadu się z niej wydostać.Zaczarowana Zagroda.. 15Jaki był elegancik w lekturze klasa 2 zaczarowana zagroda 2011-01-31 18:38:35; Załóż nowy klub .. Zaczarowana zagroda nosi taki tytuł .Ponieważ znikanie pingwinów odbywało się przez kilka dni i było to tajemnicą dla badaczy.Pingwiny znikały z zagrody wyskakując z niej.. Kl.2 - postawówka "ELEGANCIK" 1.. Wspinały się po grzbietach innych pingwinów.. Dlaczego jednego pingwinka nazywano "elegancik": ?.

W jaki sposób trafił do lodowej zagrody?

Obrączkowali je i malowali na grzbiecie kolorowe pasy.SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASIE II d - wychowawca Ewa Krokocka KRĄG TEMATYCZNY: Hu, hu, ha, zima zła !. Często z nim rozmawia i przekonany jest, że zwierzę jest inteligentne i go rozumie.. Fabuła.. Nie miał kto mu pomóc się wydostać.. 2010-11-21 13:51:12; Zaczarowana Zagroda.. 2011-01-04 21:30:00; Co zauważył Mały Książe podczas swojej wędrówki 2012-01-31 17:09:46; kogo spodkał odyseusz na trasie swojej wędrówki?. .Zaczarowana zagroda - test sprawdzający zrozumienie lektury Quiz.. 1 Na czym polega kryzcja filozoficzny i religijny w trenach kochanowskiego 2 Jaki obraz władzcy ukazany jest w piesni 14 wy którzy 3 Wybierz z Pieśni kochanowskiego sytuacje dotyczącą losu i wyjaśnij 2020 .Zaczarowana zagroda - książka wydana przez Alinę Centkiewicz i Czesława Centkiewicza w 1963 roku.. Jak stamtąd uciekł?. Do jakiego gatunku pingwinów należał elegancik?. Przebieg zajęć 1.. W jaki sposób pingwiny wydostawały się z zagrody?. Nocne obserwacje polarników i rozwiązanie zagadki.. 6)dokad dotarl w czasie swoich wedrowek..

3)w jaki sposob trafil do lodowej zagrody.

Jest mądry, wykazuje się sprytem i zaradnością.. Głośne czytanie wybranych .2.. Kiedy polarnicy chcieli na drugi dzień zobaczyć, co dzieje się w zagrodzie, okazało się, że nie było tu żadnego pingwina z wyjątkiem Elegancika.Ta sama historia powtórzyła się jeszcze trzy razy - polarnicy zagarniali pingwiny do środka, a nad ranem zwierząt znów nie było W zagrodzie spacerował sobie tylko Elegancik.. Wklejają kartę pracy z zadaniem domowym.. W jaki sposób pingwiny wydostawały się z zagrody?. Nie zapomnij o tym, co różniło go od innych pingwinów.. Kl.2 - postawówka "ELEGANCIK " 2010-01-26 18:14:08 Powrót pingwinów do stacji na polarne lato.praca z tekstem, pogadanka, ćwiczenia praktyczne.. Przefruwały na drugą stronę.. Po drabce, którą zapomnieli zabrać polarnicy.Zagonienie pingwinów do zagrody okazało się bardzo trudne.. Dokąd dotarł w czasie swoich wędrówek?. Elegancik z małym pingwinkiem w zagrodzie.. Odczytanie z rozsypanki literowej tytułu lektury przez skreślenie co drugiej litery E A K C O Z M A D R S O N W M A B N E A E A K G N R Z O F D S A "Zaczarowana zagroda" - Kto jest autorem książki "Zaczarowana zagroda"?. Postanawiają oznakować stado pingwinów obrączkami i farbą, dzięki czemu będą mogli przekonać się dokąd pingwiny odpływają na zimę.7.. W jakim celu został zaobrączkowany?. Dłuższe kilkuzdaniowe wypowiedzi n/t najzabawniejszego wydarzenia w „Zaczarowanej zagrodzie".. Elegancik c) Czarnulek .. W jaki sposób pingwiny wydostawały się z zagrody?. TEMAT DNIA: Mieszkańcy Antarktydy-lektura pt. „Zaczarowana zagroda".. Przypomnienie krótko informacji o autorach:6.. Ponowne zapędzenie pingwinków do zagrody.. a) przefruwały na drugą .praca z tekstem, pogadanka, ćwiczenia praktyczne.. Wykonam postać pingwina z kolorowego papieru .. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Tłumaczy pracę domową.. Kim był „Elegancik"?. Wspinały się po grzbietach innych pingwinów.. Sposób ucieczki ptaków z „zaczarowanej zagrody" odkrył: • pilot helikoptera • Andrzej i Janek • profesor Dobrowolski 7.. Zbudowanie lodowej zagrody dla pingwinów.. Zdziwienie polarników.. przefruwały na drugą stronę .. Wylot stada w cieplejsze strony.. Książka jest lekturą w II klasie szkoły podstawowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt