Kartkówka z lektury kamienie na szaniec
Lektury szkolne.. „Kamienie na szaniec" to: a) powieść fikcyjna b) opowieść dokumentalna c) powieść łącząca prawdę z fikcją d) pamiętnik 4.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - Rudy, Alek, Zośka.. Jak naprawdę nazywał się Rudy?. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz .Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Kamienie na szaniec" Aleksandra KamińskiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika .Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Pytania do lektury "Kamienie na szaniec" 1 Co się zdarzyło pod Arsenałem?. Ziemie Polskie w i Polowie Xix w Test Dla III Gimnazjum Sladami Przeszlosci 1339357507 1Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu d) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku RozwiązanieTest z „Kamienie Na Szaniec „.. U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Rozwiązuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodypustobrzmiących słów; autor pozostaje zawsze w zgodzie z tymi, o których pisze, i z samym sobą..

Takie też są Kamienie na szaniec.

Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Rozwiąż test!Karta pracy.. We wstępie wyjaśnił zaś, że każdy z nich to „kamień" złożony na szańcu Ojczyzny, oni i wielu innych stali się „kopcami granicznymi nowej Polski".. Propozycje tematów lekcji związanych z omawianiem lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" 1,2 Oglądamy film Łomnickiego " Akcja pod Arsenałem" 3 Oglądamy filmowy dokument z 1996 autorstwa Barbary Wachowicz 4 Sprawozdanie z lektury " Kamienie na szaniec"Nosiła tytuł Kamienie na szaniec.. Jej autor, Karol Koźmiński, przedstawił życiorysy dwunastu legionistów, którzy polegli „na polu chwały".. Podaj imię i nazwisko Alka.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" „KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. 2013-04-04 18:27:46; napisze mi ktoś streszczenie z lektury " Kamienie na szaniec?. Literatura .Kamienie Na Szaniec - Sprawdzian z Lektury by lukasiusz-1.. Sprawdzian.. 2010-03-25 18:04:55; Odpowiedz na pytania odnośnie lektury " kamienie na szaniec ".. Takie pytanie może zadać nauczyciel, jeśli będzie chciał sprawdzić, czy przeczytałeś lekturę: Który z bohaterów zyskał pseudonim Kopernicki?.

Pisałeś/aś sprawdzian z lektury " Kamienie na szaniec" ?

Najbardziej rozdział "pod arsenałem", o którym była mowa w 3 pytaniu.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Kamienie na szaniec - sprawdzian wiadomości o lekturze.. 14/20 Zapewne jesteś po lekturze, ale streszczenia.. 2010-01-14 19:12:03; Opisz akcję pod arsenałem z lektury,, Kamienie na Szaniec "?. "Kamienie na szaniec" - zobacz, ile pamiętasz z lektury!. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec" na Uczę.pl.. O tej właśnie książce .Plik sprawdzian kamienie na szaniec.doc na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 7 maj 2012.. Jakie góry odwiedzili bohaterowie, zanim dowiedzieli się o wybuchu wojny?. 2 Gdzie zginął Zośka?. Literatura "Kamienie na szaniec" - test znajomości lektury.. Jednak jeśli chciałbyś czegoś więcej, sięgnij po książkę i przeczytaj ją dokładnie.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy.. a) 1939 - 1945Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" Podaj autora „Kamieni na szaniec".. Alek.Zyskał pseudonim Kopernicki po akcji związanej z pomnikiem Kopernika polegającej na zdjęciu z.Napisana przez: .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..

Zapiski z lektury.

Jeśli zadowala Cię taka ocena - OK. Malfoy czy Weasley?. wywołała na mnie ogromne wrażenie i emocje.. jak wiele wiesz o bohaterach polskiej konspiracji, upamiętnionych na łamach tej książki?. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Moja lektura 2 klasy gimnazjum xD.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Sprawdzian z lektury Kamienie na szaniec.kamienie na szaniec sprawdzian.Natalka 09 grudnia 2018, z IP: 79.185.126.113 Ta lektura jest piękna.. Książka ta -tak bardzo popularna, że już dla kilku pokoleń Polaków stanowi lekturę obowiązkową, wynikającą jednak nie z nakazu szkolnego, lecz z czytelniczego wyboru - ma swoją niezwykłą historię.Autorem wiersza, z którego pochodzi tytuł książki, jest: a) Adam Mickiewicz b) Juliusz słowacki c) Krzysztof Kamil Baczyński d) Aleksander Kamieński 3.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Witaj na stronie Quizz.pl.. Sprawdzian z treści „Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim „Zośka"?.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Kartkówka ze znajomości lektury "Kamienie na szaniec" z pytaniami otwartymi .Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze `Kamienie na szaniec` Aleksandra Kamińskiego.Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lektury.. Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?. Test składa się z 39 pytań.. „W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. 2009-10-28 19:52:46Nieźle - czwórka!. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Jak omawiam lekturę Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec?. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Beata Krzyzanowska Data publikacji 2019-05-12 Średnia ocena.Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Test z lektury "Kamienie na szaniec" - poziom trudny.. miałam 3-dniowom "depresje" jeśli można to tak nazwać.Myślę, że tą lekturę powinno omawiać się w trochę starszych klasach.Kamienie na szaniec; Test: Kamienie na szaniec Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze `Kamienie na szaniec` Aleksandra Kamińskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt