Napisz rozprawke kto mial racje kreon czy antygona
Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. Kliknij i odpowiedz.Wyrok na Antygonę i jej śmierć pociągnęły za sobą dwa samobójstwa bliskich Kreona - Ajmon kochał Antygonę i przebił się sztyletem u jej stóp, a Eurydyka nie mogła żyć po stracie syna.. Napisz rozprawkę.. 2,824 wizyt.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Podobno świat w zamierzeniu miał być idealny.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Antygona, czy Kreon?. 0 .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramPo rozważeniu wymienionych argumentów mogę znów stwierdzić, że część racji leży tak po stronie Antygony, jak i Kreona.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Kreon czy Antygona?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Napisz rozprawkę kto miał rację Antygona czy Kreon.. Pora jednoznacznie wypunktować racje każdej ze stron i błędy, które popełniły.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon..

kto miał racje kreon czy antygona?

Swoją decyzję Kreon argumentuje tym, że kierował się rozumem.Napisz rozprawkę na temat kto miał racje Kreon czy Antygona?. Trudno mi w tej chwili jednoznacznie sprecyzować pogląd wobec tego problemu.. W swojej pracy zastanowić mam się nad tym kto miał racje: Antygona czy Kreon.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.Myślał o kraju.. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa,.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, PolinejNapisz przemówienie na dowolny temat i zastosuj w nim środki retoryczne.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Ogłoszenia.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje .Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. Udowodnij swoje zdanie.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi..

Kto miał racje - Kreon czy Antygona.

pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Sofokles „Antygona" - Przemówienie Antygony do Kreona - napisz przemówienie ;Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz rozprawkę kto miał racje Antygona czy Kreon proszę na cała kartkęNapisz rozprawkę na temat: Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz króla Kreona.Kto ma rację?. Zacznę od argumentów przemawiających za racją Antygony.Zadanie: muszę napisać mini rozprawkę oto temat komu przyznasz rację kreonowi czy antygonie to z lektury quot antygona quot , chodzi o złamanie zakazu Rozwiązanie: trudno powiedzieć kto miał rację antygona czy kreon, ponieważ każdy z nich postąpiłRacje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj 0 ocen | na tak 0%.. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZERacje miał Kreon, czy Antygona?. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny..

Moim zdaniem to on miał racjękto mial racje Antygona czy Kreon?

Wszyscy znamy i z lubością powtarzamy slogan: prawa boskie stoją nad ludzkimi.. od Tomuuss16 21.04.2009 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź.. Konflikt w Tebach - kto miał rację: Antygona czy Kreon?. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.. Zarówno Kreon jak i Antygona nie zamierza ustąpić drugiej stronie.Zadanie: napisz rozprawke na temat quot antygona cz kreon która Rozwiązanie:antygona, ponieważ nie poddawała się, była odważna, postępowała moralnie zrobiła pochówek bratu mimo zakazu kreona , była religijna, potrafiła przekonać do siebie ludziKto miał racje: Kreon czy Antygona?. - rozprawka +4 głosów.. To prawda, nie ma w tym stwierdzeniu fałszu.. Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam, że to Antygona miała racje w konflikcie opisanym w dramacie Sofoklesa, i w mojej pracy mam zamiar to udowodnić.blocked.. Wszyscy mieli z radością sobie pomagać, uzupełniać się i zgadzać się ze sobą.Na początku tak mogło być, ale niestety .W tym sporze Antygona reprezentuje prawo boskie, a Kreon ludzkie..

Kto w tej sprawie ma racje?

Napisz do adminia;W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Napisana przez: .Kto ma rację - Kreon czy Antygona?. Zostań naszym fanem.. Prosze o expresową pomoc mam to na jutro.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Antygona sprzeciwiła się temu zakazowi i pogrzebała zwłoki brata, przez co - zgodnie z zapowiedzią Kreona - dostała wyrok śmierci.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.„Antygona" Sofoklesa stawia nas przed trudnym rozstrzygnięciem pytania „Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Obserwuj nas w social mediach : ) 12/11/2016.. ***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Kreon zapowiedział, że osobę, która pogrzebie ciało Polinika, będzie czekać kara śmierci.. Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.W tragedii Sofoklesa „Antygonie" widzimy starcie dwóch charakterów: Kreona, władcy Teb , który wydaje zakaz pogrzebania Polinijkesa, oraz Antygony którałamie zakaz i pochowuje ciało brata.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt