Test godziny po niemiecku
vor - przed.. Podstawowe zwroty po niemiecku dla początkujących - Duration: .. Test new features .Jak się uczyć?. Zobacz również: Liczby po angielsku.Przykłady użycia - "po godzinie" po niemiecku.. - Wstaję codziennie o godzinie siódmej.. Inne testy z kategorii.. Jest tylko kilka zasad.. Czy dogadałbyś się w języku niemieckim?Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. AKI Arkadiusz Gerlic 218,166 viewsGodziny po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku .. Postaramy się też poćwiczyć pytania o godzinę .Sprawdź się w testach językowych dostępnych w serwisie KarierawFinansach.pl.. - język niemiecki - gerlic.pl - Duration: 21:37.. Nie każdy lubi uczyć się języka.Godziny po angielsku należą do podstaw języka angielskiego.. Przypatrzmy się zatem, jak podaje się godziny po niemiecku w sposób oficjalny i nieoficjalny: Podawanie godziny po niemiecku - 2 sposoby.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) Gry (2376) Gwiazdy (308) Historia (1844) .. test dodany 10 lat temu przez legolas11.. Dlaczego nie umiem się nauczyć?. Owady popularność: 94 dodał: andrzej12345: Czasowniki .Zobacz 7 odpowiedzi na zadanie: Napisz godziny po niemiecku..

Jak mówi się godziny po niemiecku?

Pokaże Ci jak mówić która jest godzina w potoczny i oficjalny sposób.. Grzegorz Krasinski 13 grudnia 2014 - 23:18.. (dosłowne tłumaczenie: pół godziny po dziesiątej rano) 6:25 - It's twenty five past six - Jest dwadzieścia pięć po szóstej(rano lub po południu).. W języku niemieckim niemal nie stosuje się podawania godziny w sposób „cyfrowy", czyli odczytując go tak jakby był na zegarku elektronicznym - najpierw liczba godzin, a później liczba minut.kwadrans po siódmej: siódma piętnaście: 7:20 Uhr: playzwanzig nach sieben playzehn vor halb acht = playsieben Uhr zwanzig: dwadzieścia po siódmej dziesięć przed wpół do ósmej: siódma dwadzieścia: 7:25 Uhr: playfünfundzwanzig nach sieben playfünf vor halb acht = playsieben Uhr fünfundzwanzig: dwadzieścia pięć po siódmej .zapisz godziny po niemiecku 2016-05-19 21:20:00 Zapisz , jako ułamek godziny .. 2018-12-03 18:31:23 Podaj godziny w języku niemieckim potocznie i urzędowo 2014-01-28 06:37:44Zobacz jak dobrze Ci pójdzie w częściach ciała po niemiecku!. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.16:00 - It's four o'clock PM - Jest czwarta po południu.. 10:30 - It's half past ten AM - Jest w pół do jedenastej rano..

bogatą godzinęGodziny po niemiecku to dość łatwy temat.

Jeżeli coś trwa więcej niż godzinę po niemiecku powiemy: eine gute Stunde - dobrą godzinę .. minęły prawie dwa miesiące, więc już chyba czas najwyższy zaserwować Wam lekcję numer 14.Zajmiemy się dzisiaj podawaniem czasu zegarowego po niemiecku (die Uhrzeit), poznamy niezbędne słówka, nauczymy się pytać o godzinę i odpowiadać na takie pytanie.. ( tu tak samo jak poprzednio.. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. halb .Tutaj nauczysz się słownictwa związanego z określaniem czasu.. _._ • 2 lata temu • #czesciciala #jezyk #niemiecki #szkola #test _._ Czy zdasz test z niemieckiego?. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Serwis KarierawFinansach.pl wykorzystuje pliki cookies ("ciasteczka") oraz inne technologie o analogicznym charakterze, przede wszystkim w celu zapewnienia Państwu najlepszej jakości oferowanych usług, a ponadto w celach statystycznych i reklamowych.Członkowie rodziny po niemiecku .. Rozpocznij quiz .. Podawanie daty po niemiecku jest łatwe :) O ile dobrze nauczyliśmy się liczb oraz miesięcy, możemy określać czas trwania wszystkich wydarzeń, niezależnie od tego czy zdarzyły się one kilka dni temu, czy tysiąc lat temu.Liczby po niemiecku Godziny po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku ..

Jak nazywają się dni tygodnia czy miesiące po niemiecku?

- We wtorki zawsze mam 2 godziny wf-u.Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej nauki j.niemieckiego.. Mój zeszyt do niemieckiego?. Co do nauki "dzień przed" miałbym pewne wątpliwości, aczkolwiek uczyć się zawsze warto!. - Zegar wybił północ.. Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!. - Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia.. Testy \ Język niemiecki \ Godziny; Godziny, test z języka niemieckiego Bez niemieckich znaków!. po niemiecku oraz w jaki sposób odpowiedzieć na to pytanie.Godziny po niemiecku określamy takim samym sposobem jak w Polsce, tzn. tak jak na tarczy zegarowej.. Jak wyznaczyć datę?. Zapraszam na gerlic.pl.. O godzinę można spytać w dwojaki sposób: Wie spät ist es?. - części ciała .. po angielsku oraz odpowiedzieć na to pytanie.. Zarówno te dzieci, które uczą się niemieckiego w szkole, jak i te, które nie miały z nim jeszcze styczności, znajdą tutaj wiele ciekawych materiałów, które pozwolą się z tym językiem oswoić i zaprzyjaźnić.Od opublikowania ostatniego wpisu z serii ?. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. more_vertTEIL 3 - CZĘŚĆ 3 Ćwiczenia Podaj godziny po niemiecku, a następnie sprawdź ich poprawność..

Es ist …W tym odcinku nauczysz się nazywać godziny w języku niemieckim.

(która jest godzina) Ważnymi słówkami są również wyrazy: nach - po.. 7:45 - It's quarter to eight - Jest za piętnaście ósma.Po zwiększeniu dawki należy wykonać dodatkowe badanie po 2 tygodniach.. Pytanie o godzinę i jej podawanie po niemiecku bardzo przydają się w codziennym życiu.. Jest to sposób powszechnie stosowany.. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać „która jest godzina?". Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać „która jest godzina?". Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.Z Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów.. (zamiast dwóch ss wpisz szarpes s) 14:37 - Es ist siebunddreissig nach vierzehn Uhr.. Sprawdź, czy zdasz ten test o godzinach w języku niemieckim!. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Test: rodzina po niemiecku :) Opis testu: podaj niemiecki odpowiednik członka rodziny podanego po polsku :) Liczba pytań: 18 Poziom: Średni Rozwiązany: 1056 razy Średnia ocena:- Teraz robi się ciemno już o piątej po południu.. Podobało się?. Pytanie która godzina i podawanie godziny po angielsku są bardzo przydatnymi umiejętnościami w codziennym życiu.. ä = a ü = u ß = b ö = o.Na godziny po niemiecku od 13 do 24 możemy mówić pierwsza, druga tak samo jak w j. polskim.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt