Scenariusz lekcji w pustyni i w puszczy
Krótki - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy - mapa - "W pustyni i w puszczy"Plik SCENARIUSZE LEKCJI W PUSTYNI I W PUSZCZY.doc na koncie użytkownika NAWIEDZONA.NAUCZYCIELKA • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 30 lis 2010Scenariusz lekcji w kl. V Temat: Widzę, słyszę ,czuję i opisuję.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!scenariusze lekcji w pustyni i w puszczy.doc • temat i: poznajemy szlak wĘdrÓwki stasia i nel.. 24.10 lat później- Staś i Nel biorą ślub i wyruszają w podróż dawnymi szlakami.. Cel: tworzenie charakterystyki Stasia Tarkowskiego Przebieg lekcji CZAS CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA CZYNNOŚCI UCZNIA CELE 5 min.. Temat lekcji nr 2: Biuro turystyczne W pustyni i w puszczy - egzotyka Czarnego Lądu Czas zajęć: 90 minut Podręcznik: K. Grajewska, E. Wower Oglądam świat 5.. temat ii : burza piaskowa.. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy w ogóle nie zajrzą do książki (lub jej nie wypożyczą).Cele lekcji: - przypomnisz sobie podstawowe wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, - sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki "W pustyni i w puszczy".• Afryka w powieści W pustyni i w puszczy • Tło historyczne W pustyni i w puszczy • Inni bohaterowie • Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - geneza • W pustyni i w puszczy - plan wydarzeń; Czytaj książkę w serwisie:Autor konspektu: Ewa Jakubiak-Szydłowska Temat: Staś Tarkowski - opis postaci Czas: 90 min..

Świat przedstawiony w lekturze „W pustyni i w puszczy".

22.Nadchodzi pomoc- Staś i Nel uratowani.. 1.Uczniowie zapisują temat w zeszycie.19.. Nie mniej spektakularne są fatamorgany (na pustyni, w gorący dzień dzieciom wydaje się, że na horyzoncie widzą Medinet), a także „śpiewające piaski" czy piorun kulisty.. Obraz ten skonfrontują ze wskazówkami stworzonymi przez Afrykanów dotyczącymi tego, jak chcieliby, żeby mówiono i pisano o Afryce i o nich samych.. 21.Śmierć coraz bliżej- Dzieci tracą nadzieję na ocalenie.. temat iii : dynamicznoŚĆ opisu sytuacji na przykŁadzie burzy piaskowej.. Przebieg zajęć: 1.. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniu; Na kolejnej lekcji skupiliśmy się na postaci Kalego, nawiązując na przykładzie jego losów do tematu niewolnictwa, rasizmu i tolerancji.Data: Nauczyciel: Klasa: Temat lekcji nr 1: W pustyni i w puszczy paszportem do Afryki?. Pozwoli to na odczytanie lektury w kontekście historycznym iOpis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!praca w grupach.. Dowiedz się więcej:Powieść..

Mieszkają na ...W pustyni i w puszczy - mapa by Z.

23.Spotkanie dzieci z ojcami w Mombasie.. Scenariusz lekcji Materiały dla nauczyciela Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Czynności organizacyjno-porządkowe.. treŚci programowe:-omÓwienie biografi h. sienkiewicza-gŁÓwne dzieŁa noblisty-laureaci literackiej nagrody nobla.. 3.Zapisuję temat na tablicy.. H. Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy" jest różnie odbierana przez młodzież.. CELE:Proponowany cykl lekcji języka polskiego poświęconych „W pustyni i w puszczy" związany jest z powieścią Henryka Sienkiewicza, grą planszową o tym samym tytule oraz internetową platformą wiedzy.. klasa v nauczyciel -mgr ewelina woŁoszyn.. Obraz ten skonfrontują ze wskazówkami stworzonymi przez Afrykanów dotyczącymi tego, jak chcieliby, żebyPodczas lekcji uczennice i uczniowie przyjrzą się temu, jak Henryk Sienkiewicz przedstawił mieszkanki i mieszkańców Afryki w powieści "W pustyni i w puszczy".. Czas trwania: 1h Cele: uczeń:-wyszukuje odpowiednie fragmenty tekstu,-kształtuje umiejętność redagowania opisu przyrody,-dostrzega bogactwo języka w opisach H. Sienkiewicza,-rozróżnia dźwięki, obrazy, uczucia, smaki,-uświadamia sobie wielosensoryczność opisów przyrody,-wskazuje słowa dynamizujące opis obrazu .Lekcja 4 i 5: Aktywność uczestników dyskusji ocenia uczeń prowadzący lekcję..

Zapisanie tematu lekcji.

tLekcja poświęcona charakteryzowaniu Stasia TarkowskiegoLekcja poświęcona charakteryzowaniu Stasia Tarkowskiego.. SCENARIUSZ NR 1 Temat: Znajomość lektury "paszportem" do Afryki.. W kraju Wa-himów- Kali zostaje królem wioski.. Środki dydaktyczne: - podręcznik, powieść „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Cele lekcji: Ucze ń: − zna tre ść lektury, − wie jakie s ą podstawowe zasady tworzenia charakterystyki, − ucze ń potrafi wyrazi ć własn ą opini ę na temat Stasia,„w krĘgu literatury henryka sienkiewicza-wprowadzenie do lektury „w pustyni i w puszczy"".. 20.Dzieci wyruszają w dalszą drogę.. Podręcznik do kształcenia literackiego Cele lekcji: - Uczeń potrafi: • sprawnie posługiwać się encyklopedią oraz słownikami .W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza Podczas lekcji uczennice i uczniowie przyjrzą się temu, jak Henryk Sienkiewicz przedstawił mieszkanki i mieszkańców Afryki w powieści W pustyni i w puszczy.. 2.Sprawdzam obecność.. 1.Witam się z uczniami.. szkoła podstawowa język polski klasa: V/VI autor: Marzena Buszka blog autorki - kliknij Cele lekcji: W tej lekcji: dowiesz się, kim był autor książki, poznasz kilka ciekawostek o książce, przypomnisz… Czytaj dalej Świat przedstawiony w lekturze „W .Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) - W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (1) - Lektura---Bohater Nauczyciel wita się z uczniami, sprawdzenie listy obecności..

Przedstawione scenariusze są próbą nowszego spojrzenia na lekturę.

Cele: poznać literackie konwencje i motywy charakteryzujące dany gatunek literacki (powieść podróżniczo- przygodowa); uwrażliwiać na stereotypy;"W pustyni i w puszczy" - test dla klasy V sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem Małgorzata Rembiasz "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza - sprawdzian wiadomości i umiejętności z lektury Beata Jabłońska "W świecie gdzie dobro i miłość zwyciężają" - test ze znajomości baśni w klasie IV Lidia BrusWątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.scenariusz lekcji.. Promocja lektury Henryka Sienkiewicza.. Poprawność zapisów w tabeli sprawdzają sami uczniowie - prowadzący wyświetla prawidłowy zapis na tablicy interaktywnej.. Uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami po przeczytaniu powieści.Lekcja wprowadzająca do lekturyLekcja wprowadzająca do lektury.. Nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji zarówno tekst Sienkiewicza, jak i mat.W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. cele lekcji„W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - scenariusz 5, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-scenariusz-5.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Cykl lekcji do lektury - H. Sienkiewicz W pustyni i w puszczy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt