Pytania i odpowiedzi ministerstwo finansów
Informacje o urzędzie; Kierownictwo; .. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.. Jakiej sytuacji dotyczy status 412?. Uwagi można przesyłać do do 22 maja br. Tak jak informowałam w poprzednim wpisie interaktywny formularz jest już dostępny.. Wypełniam formularz za rok 2017, za który rok powinienem podać kwotę przychodu w sekcji „DANE AUTORYZUJĄCE" tak aby został on przyjęty przez system e-Deklaracje .Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.. Pamiętaj: wypełnij wszystkie obowiązkowe pola formularza.. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są .Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie podatki.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów.. Kto powinien sporządzać sprawozdanie finansowej w postaci elektronicznej od 1 października 2018 r?. Aktualny stan prawny i zasady przyznawania danej formy pomocy są przedstawione w opisach poszczególnych rozwiązań, dostępnych na naszej stronie w .Pytania i odpowiedzi.. Ministerstwo Finansów odpowiada na pytania podmiotów sporządzających sprawozdania finansowe, dotyczące m.in. kwestii przesunięcia terminów wynikających z ustawy o rachunkowości w czasie epidemii COVID19.Podobnie jak w przypadku Objaśnień opublikowanych przez Ministerstwo Finansów 31 stycznia 2019 r., najnowsze pytania i odpowiedzi w pewnym zakresie stanowią remedium na dotychczasowe problemy praktyczne, z którymi przyszło się mierzyć w związku z obowiązkiem raportowania schematów.Także i w redakcji portalu infor.pl 21 lutego odbył się dyżur telefoniczny ekspertów Ministerstwa Finansów..

Pytania i odpowiedzi zawarte w komunikatach.

Aby wyszukać odpowiedź na pytanie proszę skorzystać z wyszukiwarki tematycznej rozwijając pole wyboru TEMAT.Można także w polu SZUKAJ wpisać słowa kluczowe i uruchomić wyszukiwanie.Wyszukiwanie słów kluczowych odbywa się w wybranych tematach lub we wszystkich pytaniach, jeśli temat nie zostanie wybrany.Na stronie Ministerstwa Finansów została opublikowana „Specyfikacja interfejsów usług Jednolitego Pliku Kontrolnego".. Wykaz można też znaleźć na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).. Z odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania udzielonych przez Ministerstwo Finansów wynika, że JPK będzie można przedstawić w formie kilku plików.. Wiadomości; Minister Finansów; Ministerstwo Finansów; Działalność MF Formularze - Baza wiedzy; Archiwum aktualnosci; Kontakt; Krajowa Administracja .. Na adres e-mail wskazany w formularzu prześlemy potwierdzenie przekazania pytania (wraz z nadanym mu numerem), a następnie odpowiedź.Aplikacja e-mikrofirma Ministerstwa Finansów - funkcjonalności, problemy, pytania i odpowiedzi.. sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z MSR obecnie nie będą opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów..

...Pytania i odpowiedzi dotyczące systemu e-Deklaracje: 1.

Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.Zakładkę stale rozbudowujemy o nowe pytania i odpowiedzi.. O ministerstwie Wstecz.. Pytania i odpowiedzi: 5.0: 02.04.2020 16:37 Małgorzata Rojek Pytania i odpowiedzi: 4.0: 08.11.2019 13:28 Małgorzata RojekPytania i odpowiedzi Na jakich zasadach osoba skreślona z rejestru biegłych rewidentów może ponownie zostać biegłym rewidentem?. W jaki sposób złożyć zeznanie drogą elektroniczną?. Świętokrzyska 12.. Przedstawiamy wybrane pytania i odpowiedzi z tego dyżuru.Ministerstwo Finansów zawiadomiło o rozpoczęciu konsultacji podatkowych projektu dokumentu „Pytania i odpowiedzi dotyczące informacji TPR-C i TPR-P za 2019 r.".Dokument opublikowany przez Ministerstwo Finansów zawiera 88 odpowiedzi na pytania.. Wysłanie deklaracji przy użyciu formularza udostępnionego przez Ministerstwo Finansów jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takichMinisterstwo Finansów opublikowało kolejny zestaw wyjaśnień dotyczących e-sprawozdań finansowych..

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

W kontekście badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta szczególną uwagę warto zwrócić na pytanie nr 51.. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.TPR - pytania i odpowiedzi Ministerstwo Finansów, maj 2020 6 3.Użyte skróty Ustawa Ustawa z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U.. Specyfikacje API, certyfikaty klucza publicznego, struktury logiczne oraz informacje o nich .. nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów.. Ma ona na celu pomoc mikroprzedsiębiorcom w przygotowaniu i wysłaniu do Ministerstwa .Jednolity Plik Kontrolny - Pytania i odpowiedzi.. stopka Ministerstwo Finansów.. Niewątpliwie .5.. Przygotowana przez Ministerstwo Finansów i bezpłatnie udostępniona podatnikom aplikacja e-mikrofirma nie jest kompletnym programem finansowo-księgowym.. MF wskazuje w odpowiedzi, .AIS Pytania i odpowiedzi FAQ_2020.07.02.doc AIS Pytania i odpowiedzi FAQ_2020.07.02.doc autor: Adam Matuszak ..

Na pytania podatników odpowiadali starsi specjaliści z Departamentu Poboru Podatków MF Grzegorz Piszczek i Robert Sowa.

Pliki do pobrania.. Jednostki te zobowiązane są do .Pamiętaj!. 3 rozporządzenia UE nr 537/2014?Na stronie internetowej BIP Ministerstwa Finansów.. Opis warunków znajduje si ę na stronie MF.Pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: zobacz więcej; Informacja Ministerstwa Finansów o sposobie weryfikacji deklaracji VAT-7 bądź VAT-7K przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową: zobacz więcejSprawozdanie finansowe 2020 - terminy, pytania i odpowiedzi wyjaśnienia MF.. NIP .Pytania i odpowiedzi JZP właśnie zakończyła współpracę z firmą audytorską po upływie maksymalnego 5-letniego okresu wskazanego w art. 134 ustawy o biegłych rewidentach (obowiązującego do 30 marca 2020 r.), czy w tej sytuacji ma zastosowanie ma czteroletni okres karencji określony w art. 17 ust.. Czy możliwe jest w świetle przepisów ustawy o biegłych rewidentach wydanie przez firmę audytorską badającą historyczne informacje finansowe zamieszczone w prospekcie emisyjnym, listu poświadczającegoW zeszłym tygodniu Ministerstwo Finansów opublikowało 36 stronnicowy projekt dokumentu „Pytania i odpowiedzi dotyczące informacji TPR-C i TPR-P za 2019 r." Dokument został opublikowany w ramach konsultacji publicznych i zawiera 88 odpowiedzi na pytania.Odpowiedzi na zadawane pytania poświęcone zagadnieniu sporządzania sprawozdania finansowego w czasie trwania epidemii COVID-19 oraz ewidencji w księgach rachunkowych zdarzeń gospodarczych będących skutkiem skorzystania przez jednostki z rozwiązań przewidzianych w pakiecie tarczy antykryzysowej i finansowej.Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie podatki.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów.. 00-916 Warszawa.. Dokument opisuje proces przekazywania przez podatników danych z ksi ąg podatkowych oraz dowodów ksi ęgowych za pomoc ą środków komunikacji elektronicznej.. Proszę o doprecyzowanie tej informacji o odpowiedzi na poniższe pytania: • Czy będzie można przygotować osobny plik dla każdej struktury ze względu na np. faktOd 1 lipca 2018 r. obowiązują przepisy wprowadzające w polskim systemie VAT mechanizm podzielonej płatności (MPP, ang. split payment).. Tak, Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatne narzędzie Aplikację e-Sprawozdania Finansowe, przeznaczoną dla jednostek, które chcą sporządzić sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej, zgodnej z formatem i strukturą logiczną opublikowaną przez Ministerstwo Finansów na stronach BIP.Pytania do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) możesz przesyłać przez internetowy formularz (aby go otworzyć, kliknij w przycisk "Zadaj pytanie").. Jaka jest odpowiedzialność dyscyplinarna oraz administracyjna biegłego rewidenta uczestniczącego w badaniu jednostki zainteresowania publicznego (JZP) jako podwykonawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej .Informacje podstawowe, pytania i odpowiedzi, narzędzia do pobrania .. nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt