Opowiadanie upicie diany ania z zielonego wzgórza
Jednak los okazał się dla niej łaskawy.. Mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem na Sosnowym Wzgórzu i staje się najbliższą przyjaciółką Ani Shirley.. Złożyły przysięgę wiecznej przyjaźni, której nigdy potem nie złamały.. Panna Shirley dobrze wiedziała jak się leczy tę chorobę, gdyż, gdy była u państwa Hammond,ich dzieci przechodziły tę chorobę.Diana Barry - postać z serii Ania z Zielonego Wzgórza, najlepsza przyjaciółka Ani.Czarnowłosa dziewczynka z rodziny państwa Barry.. W kilka minut po wyjeździe Maryli na Zielonym Wzgórzu zjawiła się Diana, którą Ania powitała, ubrana w odświętną sukienkę.. Dziewczęta rozmarzyły się, snując plany o przyszłości.. Wiesz Diano - czytam świetną książkę, o miłości - zaczęła opowiadać Ania.. Osierocona 11-letnia Ania Shirley (Megan Follows) zostaje przygarnięta przez samotne rodzeństwo Mateusza i Marylę Cuthbertów.. Jednak pewnego wieczoru, gdy obie dziewczynki były bez opiekunów w domu, zdyszana Diana przybiegła do Ani, mówiąc jej, że Minnie- siostra Diany jest poważnie chora .Ania szybko pobiegła na Sosnowe Wzgórze i uzdrowiła małą Minnie, za co rodzina Diany .Dzięki pomocy Ani, Minnie przeżyła krup.. 2009-05-09 14:50:00„Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Diana wypiła trzy szklanki owego soku,a kiedy wstała z miejsca musiała usiąść z powrotem, bardzo źle się czuła..

2012-08-11 23:25:15; Opiszecie jeden rozdzial z ania z zielonego wzgurza?

Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Wtedy obie miały czas razem pobawić się w ogrodzie.. "Posłuchaj całości: Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza Autor: Lucy Maud Montgomery Współ.. Diana zaprzyjaźniła się z Anią, gdy Maryla przyszła z dziewczynką po wykrój koszuli pani Barry.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Ania z Zielonego Wzgórza .. nie jest naprawdę godne opowiadania - rzekła Ania żywo.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. 2012-02-14 18:49:03; Opiszecie mi własnymi słowami historię internetu?. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Ania wraz z Dianą pobiegły do chorego dziecka.. Za oknem nadal świeciło słońce.. Wreszcie znalazła swój wymarzony dom .. Ania ma okazję wziąć udział w urodzinach dziewczynki oraz w koncercie klubu dyskusyjnego, podczas którego ostentacyjnie nie zwraca uwagi na Gilberta..

Napisze mi ktoś opowiadanie z ani z zielonego wzgorza np, jak ania upiła dianę?

Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Książka Ania z Zielonego Wzgórza - Montgomery Lucy Maud Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h3.. Diana koniecznie chciała iść do domu,Ania błagała przyjaciółkę, aby została, pragneła ją poczęstować plackami z owocami i .Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Opisz ją w formie opowiadania z dialogiem rozpoczynającego się od słów: "Ania obudziła się w doskonałym nastroju, nie mogła się wprost doczekać tego, co przyniesie dzień.. Zwykła, sympatyczna, dobrze wychowana.. Upicie Diany winem porzeczkowym 6.Sukcesy szkolne Ani i rywalizacjaAnia poczęstowała przyjaciółkę sokiem z malin, który jej bardzo smakował.. Przez jakiś czas siedziały w sadzie, zajadając się słodkimi malinówkami.Posłuchaj całości: Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza Autor: Lucy Maud Montgomery Współ.Streszczenie szczegółowe „Ani z Zielonego Wzgórza" - strona 7, Przez następne dwa tygodnie Mateusz zachowywał się dziwnie.. Diana chętnie słuchała opowieści przyjaciółki.. Diana była osobą oddaną, lojalną i wierną zawsze miała dobre serce.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam..

W październiku Ania zaprosiła Dianę na herbatę podczas nieobecności Maryli.Przydatność 70% "Ania z Zielonego Wzgórza" upicie Diany - opis sytuacji.

Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.Pewnego dnia Maryla poinformowała ją, że wybiera się na zebranie związku do Carmody i Ania może zaprosić Dianę na herbatkę.. Jej życiowy cel to posiadanie domu przypominającego rodzinny, chciała prowadzić spokojne życie.Smutna Ania wymyślała różne sposoby rozmawiania z Dianą, ale wszystko na nic.. Miała tam swoją przyjaciółkę od serca Dianę , którą pewnego dnia , zaprosiła na podwieczorek .Ania z Zielonego Wzgórza zapoczątkowała płodną karierę pisarską Montgomery i była pierwszą z kilku kolejnych powieści koncentrujących się na losach młodych, odważnych kobiet.. Po sukcesie „Ani z Zielonego Wzgórza", Montgomery napisała siedem kolejnych powieści o losach Ani ukazujących jej dorosłość i okres macierzyństwa.Diana Barry jest drugoplanową bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery: „Ania z Zielonego Wzgórza".. "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.. Podczas spotkania dziewczynki prawie cały czas rozmawiały.. Kończy się rok szkolny, a z wizytą na Zielone Wzgórze przybywa pastor wraz z żoną.Ania była załamana, nie chciała podziwiać Zielonego Wzgórza, by bardziej potem nie tęsknić.. Za oknem nadal świeciło słońce.. - Lecz gdyby mi pani pozwoliła opowiedzieć to wszystko, co sobie wyobrażam, bez wątpienia zajęłoby to panią daleko więcej..

Ma na swoim koncie mnóstwo wybryków, takich jak ciasto ze środkiem leczniczym, awantura z panią Linde czy upicie Diany winem ...spotkanie z premierem.

Wreszcie znalazła swój wymarzony dom .. PLAN WYDARZEŃ 1.Przybycie Ani na Zielone Wzgórze 2.Pierwsze dni w szkole 3.Zaprzyjaźnienie się z Dianą 4.Kłótnia w szkole 5.. Wtem, Ania usłyszała znów niepokojący dźwięk dobiegający z sadu Diany.Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź sonkara Pewnego dnia Ania za pozwoleniem Maryli zaprosiła do domu swoją najlepszą przyjaciółkę Dianę z czego była bardzo podekscytowana.. Z czasem z brzydkiego kaczątka, gadatliwej dziewczynki bujającej w obłokach, zmienia się w piękną i dojrzałą młodą kobietę, odpowiedzialną za swój los i los najbliższych.Diana zrobiła herbatę i usiadły w cieniu drzew.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Gdy Maryla dowiedziała się, że dziecko ma trafić do pani Blewett i nadal opiekować się dziećmi zmieniła zdanie i zabrała dziewczynkę na Zielone Wzgórze.Diana Barry Diana była śliczną dziewczynką o niebieskich oczach i kruczoczarnych włosach oraz różowych policzkach.. Wrażliwa dziewczynka łatwo nawiązuje kontakty, ale bardzo często popada w tarapaty.. Wyobraź sobie, że jesteś autorką/autorem powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" i musisz wymyślić dla swojej bohaterki jeszcze jedną przygodę.. Pochodziła z licznej rodziny.. Przyjaźń mieszkanki Zielonego Wzgórza z Dianą rozkwita.. To osoba z dobrymi manierami, spokojna, wierna przyjaźni, szlachetna, życzliwa, prawdomówna.. Gdy w Wigilię Bożego Narodzenia pani Linde przyniosła suknię wszystko dla Maryli stało się jasne.Ania z Zielonego Wzgórza .. Najciekawszą, ale i najgorszą w skutkach, było upicie Diany podczas oficjalnego podwieczorku.Ania z Zielonego Wzgórza "Przygoda z Winem" Ania Shirley zamieszkała z Marylą i Mateuszem na Zielonym Wzgórzu .. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Ania zerwała się z miejsca ze splecionymi rękami, ze łzami błyszczącymi .Ania zdobywa jednak serca swych przyszłych opiekunów i zostaje na Zielonym Wzgórzu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt