Rozprawka lepiej kierować się sercem czy rozumem

rozprawka lepiej kierować się sercem czy rozumem.pdf

Trudno wyrokować co jest bardziej skuteczne.. Wizytatorzy w pogotowiu Mogli być razem i zaznali szczęścia.. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. Moim zdaniem w życiu powinniśmy się kierować głosem serca i spróbuję to udowodnić w tej rozprawce.. Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozumu i rozsądku, czy też serca i namiętności?. Trzeba było odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz jakiegoś innego utworu literackiego.Ci, którzy wskazali rozum, mają większą wiedzę ogólną, życiową i lepiej orientują się w świecie akademickim, myślą logicznie i analitycznie.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu "Lalki" , całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.Kompromis między sercem i rozsądkiem.. Pierwszym moim argumentem będzie książka pt: „Romeo i Julia" Szekspira.. Gdyby kierował się nie tylko rozumem, ale również sercem, nie .xxarteqxx.. Jak powiedział Wokulski: „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że uwolniłem się od miłości, która ma zły wpływ na człowieka, która przysłaniała mi w życiu istotne cele.". fragmentu lalki Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Uważam, że to, czym mamy się kierować zależy od sytuacji: w jednej trzeba posłużyć się rozumem, a w innej słuchać tego, co nam mówi serce..

Jedni kierują się sercem inni rozumem.

Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniec dowodzi, że prawdziwe uczucie wyzwala w człowieku chęć poświecenia się dla drugiej .Wiadomo też, że odczucia mają wpływ na nasze serce.. Według mnie ludzie bardzo często kierują się emocjami.Czy życie jest coś warte bez serca?. Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: „Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.Podsumowując, stwierdzam, iż w miłości lepiej jest kierować się głosem rozsądku.. Jednak w moim odczuciu dla ludzi „serce" jest po prostu duszą, czyli czymś niewidzialnym i trudnym do zrozumienia.. Jedno i drugie - w oparciu o "Małego księcia".. Nie chodzi mi o to, żebyście napisali za mnie całe zadanie, po prostu się wypowiedzcie na ten temat, żebym wiedziała czym się kierować :)Warto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Jako pierwszy argument chciałbym przytoczyć historię Antygony oraz Kreona.. Drugą jest zdrowy rozsądek i kalkulacja..

Dlatego w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem niż rozumem.

Czy w życiu można się kierować chłodnym .Ostatecznie nic się nie stało, nikt się nie włamał, można było skwitować wszystko śmiechem, co też wielu uczyniło, tworząc na potrzebę tej dziwnej chwili memy i śmieszne wpisy w społecznościówkach.. Trudno dać jasną odpowiedź na pytanie, co jest bardziej niezawodne: serce czy rozum.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesłąwa Prusa oraz innego tekstu kultury.Surowy rozum może podpowiedzieć coś, co jest dobre dla nas i jednocześnie złe dla innych ludzi, ale i sercu zdarzają się podobne wpadki.. Wyobraźmy sobie, że nie.W życiu można kierować się dwoma najważniejszymi rzeczami.. Kreon nie przewidział skutków swoich decyzji.. ; Racje rozumu pozwalają na: - dokonywanie racjonalnych wyborów, - kalkulację argumentów za i przeciw,Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Świat się zachwiał, wyszedł z ustalonej ramki, pominął protokół, poważne sprawy otarły się o kabaret.Rozum czy serce?. Jeśli chodzi o sprawy miłosne to serce, bo mówi ci to co czujesz.. Moim zdaniem jest to kwestia indywidualna, wszystko zależy od nas samych, naszych potrzeb, słabości, a zwłaszcza psychiki..

Uczniowie mają rozstrzygnąć, czy lepiej w życiu kierować się sercem, czy rozumem.

Postaram się to udowodnić rożnymi argumentami z książek i filmu.. Moim zdaniem uważam,że kierowanie się sercem jest lepsze,ale to postaram się udowodnić w dalszej części pracy.Na egzaminie z języka polskiego do wyboru rozprawka lub opowiadanie.. Ci, którzy wskazali serce mają większe umiejętności społeczne i lepiej nawiązują ciepłe kontakty z innymi ludźmi.Rozum mówi Ci to co jest dobre , a serce to co czujesz.. Tak jak rozsądek utożsamia się często z wygodnictwem i wyrachowaniem, tak sercu można przypisać czasami głupie pożądanie, kierowanie się najniższymi instynktami, żeby zaspokoić chwilowy kaprys.Moim zdaniem powinniśmy się kierować i sercem i rozumem.. Przez wieki ludzie zastanawiali się nad tym, czym powinniśmy się w życiu kierować: czy tymże „głosem serca", czy rozumem, myśląc trzeźwo i racjonalnie.Zapewne każdy z nas choć raz zderzył się z realiami prawdziwej miłości, dlatego powinniśmy się kierować zarówno sercem jak i rozumem, tak by nie brnąć ślepo w coś bez przyszłości, ale również nie kalkulować wszystkiego na zimno, bez uczuć.AMENKiedy podejmujemy jakąś decyzję, to musimy nad nią racjonalnie pomyśleć, ale również nasza dusza zawsze coś nam podpowiada..

Załóżmy, że jednak to rozum powinien nami kierować.

Z przytoczonych przykładów widać, że jedno i drugie może nas wpędzić w tarapaty.. Niektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak .Wielu ludzi zastanawia się nad tym czym powinni się kierować.. Dopiero później mały bohater zrozumiał lekcję, którą dał mu lis: „Dobrze widzi się tylko sercem .Czym powinniśmy się kierować, rozumem czy sercem?. To zdanie jest meritum sprawy.ja uważam że lepiej kierować się i sercem i rozumem np w miłości kiedy się zakochamy to wiadomo że bije serce,ale rozum nam podpowiada jak się zachować w takiej sytuacji albo nauka to wtedy najczęściej kierujemy się rozumem ale żeby się czegoś nauczyć to musimy to zrobić dla siebie czyli włożyć to w serceGłównym punktem testu było napisanie rozprawki, z którą uczniowie - jak sami mówią - poradzili sobie bez problemu.. Mały Książę był rozczarowany, kiedy w ogrodzie pełnym róż odkrył, że kwiat rosnący na jego planecie, kłamał, że jest jedyny na świecie.. Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. W tej książce bohaterowie posługują się sercem niestety nie wyszło im to na dobre, bo pod koniec powieści popełniają samobójstwo.Czym się kierować, sercem czy rozumem?. W życiu bywa różnie jeśli chodzi o spróbowanie czegoś strasznego i nielegalnego to kieruj się rozumem.. Osobiście uważam, że jest to lepsza opcja.. Z każdym z wyborów związania jest jakaś korzyść i jakaś cena.Przydatność 75% Czym w życiu należy się kierować-sercem,czy rozumem.. W argumentacji odwołaj się do lektury .Każdy z nas choć raz w życiu miał taką sytuację, kiedy przed podjęciem ważnej decyzji rozum podpowiadał jedno, a serce drugie, a na domiar złego każde rozwiązanie wydawało się niesatysfakcjonujące.. Podobno w życiu nie ma spraw nie do rozwiązania, tylko jedne rozwiązania są lepsze, zaś drugie „optymalne".. Piszę rozprawkę, i nie mam pomysłów..Komentarze

Brak komentarzy.