Sprawdzian pan tadeusz
Lektury szkolne - Pan TadeuszOdpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu Stopień trudności testu b trudny Pan Tadeusz to ostatni zajazd na Litwie.. Pobierz materiały: Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz".. Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" - czy poradzisz sobie nawet z najtrudniejszymi pytaniami?. Klasa 2 Liceum .Pan Tadeusz - test wiedzy.. Mickiewicz - wybrane sonety i inne wiersze (w tym Romantyczność), Dziadów część III (pozycja obowiązkowa), Pan Tadeusz (pozycja obowiązkowa) .Słudzy czeka ą, nim się pan Wo ski³⁴ ubierze, Który teraz za domem urządzał wieczerzę.. On pana zastępu e i on, w niebytności Pana, zwykł sam przy mować i zabawiać gości ³¹E onie— duża przestrzeń, równina pokryta trawą.. Historię zamku Horeszków Hrabiemu opowiada.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Na stronie używamy cookies.. Podobne działy.. To spisana trzynastozgłoskowcem, zawarta w dwunastu księgach opowieść o szlachcie polskiej początku XIX wieku.. Liceum.. Adam Mickiewicz 1. Podaj przyczyny powstania epopei Pan Tadeusz.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Zestaw: "Pan Tadeusz" Czym kończy się Pan Tadeusz A. Mickiewicza?. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. .Pan Tadeusz powstawał w Paryżu w latach 1832-1834, wydany został w roku 1834..

Pytania z lektury Pan tadeusz.

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. [przypis edytorski]"PAN TADEUSZ" - SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY.. Sprawdź swoją znajomość Pana Tadeusza w teście wiedzy z lektury.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Pan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI).Sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza (gr.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Hrabia i Tadeusz podczas polowania zostali zaatakowani przez.. profil Język polski.. Czytelnicy i krytycy odnieśli się do Pana Tadeusza z dużą nieufnością, nie zrozumieli wielkości dzieła.Sprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Z góry dziękuję za pomoc.Temat: Świat szlachecki w „Panu Tadeuszu" 1.. Podobne działy .Serwis zamknięty.. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. test do lektury Pan Tadeusz.. Kartkówka z lektury.. Czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki?. 80 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. WSTĘP.. Czy ktoś posiada karty pracy z "Pana Tadeusza", w której są m.in. cytaty i trzeba napisać, kto co powiedział itd..

Sprawdź swoją wiedzę przed sprawdzianem!

Lektury szkolne.. Rozpocznij quiz.. Quiz w Poczekalni.. [przypis edytorski] ³²Uany(daw.). Utwór nie został odebrany od razu jako wielkie dzieło.. Pobierz.. O chłopach słyszymy tylko mimochodem, że kończą pracę wraz z zachodem słońca lub, że bywają w karczmie.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.. Pytania dotyczące lektury pan Tadeusz.. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem'' ''Pan Tadeusz .Gdyby do 49 kul lotto dodać jedną dodatkową kulę to ilość kombinacji 6-tek zwiększyłaby się o prawie 2 miliony.. Do jakiego zakonu należał ks.Test %s z odpowiedziami Język polski.. — wczesny.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. 2.Pan Tadeusz jest najsłynniejszym dziełem Adama Mickiewicza.. Mickiewicz ukazuje wszystkie warstwy szlachty ± od najbogatszej do najbiedniejszej.. zimorodek 4 lata temu.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. sciaga.pl menu.. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?.

Test online z odpowiedziami, składa się z 31 pytań.retardacja Soplicowo Wojski Telimena komizm inwokacja Robak epopeja sprawdziany Adam Mickiewicz test Podstawa programowa zasobu.

Do najważniejszych wątków fabularnych Pana Tadeusza zalicza się spór o zamek Horeszków, historię Stolnika i Jacka Soplicy, relację Tadeusza i Zosi, a także wątek niepodległościowy, związany z wojnami .Jak dobrze znasz lekturę pt.: ,,Pan Tadeusz"?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Skomentuj.. Prologiem Epilogiem Inwokacją Przygotowaniem Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i.Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica w młodości był uznawany za stronnika Rosji?Ile lat miał Tadeusz?. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl.. ''Pan Tadeusz, czyli dzieje rodu Sopliców w roku 1811 i 1812'' ''Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie.. "Pan Tadeusz" - test znajomości lektury.. Rozpocznij quiz.. Pan Tadeusz.. Jakie hasło dał Podkomorzy.. I) Miłej pracy i niech Ci przyświecają słowa motta: Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Występowanie w „Panu Tadeuszu" kilku wątków głównych oraz licznych wątków pobocznych świadczy o: a) błędnej strukturze dzieła b) chęci subiektywnego ukazania szlacheckiej Litwy c) wielowątkowości fabuły d) gadulstwie narratora RozwiązanieUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt