Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam iz powrotem kl 6
Napisz notę biograficzną J. R. R. Tolkiena (0-4).. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury - jak dobrze znasz książkę?. M. Skibniewska, Iskry, W-wa 1997. .. czyli hobbita.. Tolkiena.. Gdzie mieszka Bilbo?. J R R Tolkien Hobbit, czyli Tam .Przykładowa kartkówka z "Hobbita .". Kraina rodzinna Bilba nosiła nazwę … Bilbo miał na nazwisko … Najważniejszy krasnolud miał na imię .. Celem wyprawy było … Wróg zamieszkujący górę nosił imię … Bilbo miał podczas wyprawy pełnić funkcję … Trzy trolle zamieniły się w kamienie bo przegapiły… Ostatnim przyjaznym miejscem przed Górami Mglistymi był dom…"Hobbit, czyli tam i z powrotem" opracowanie lektury.. Po pierwsze uczy nas, że dobitne dążenie do celu, mimo wielu trudów i niebezpieczeństw, doprowadzi nas do sukcesu.Sprawdzian z lektury J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem" 1. .. Który złoczyńca z „Harry'ego Pottera" Cię porwie, a który bohater uratuje?. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund.. Był hobbitem - większy od liliputa, mniejszy od krasnala - miał 50 lat.. Dla fanów Hobbita.. Bilbo przekonał się, że przy ogniu ucztuje trzech ohydnych trollów, nie chcąc jednak wracać do swych towarzyszy z pustymi rękami, postanowił opróżnić trollom kieszenie.. Test: .. Bilbo spotkał się z członkami wyprawy w dzień wyruszenia w stronę Samotnej Góry w: a) barze Pod Zdechłym Szczurem b) karczmie Głodny Wilk c) gospodzie Pod Zielonym SmokiemŚwiatowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) był profesorem filologii angielskiej na uniwersytecie w Leeds oraz profesorem literatury średniowiecznej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, staronordyckiego, starogermańskiego oraz gockiego.Hobbit czyli tam i z powrotem test z lektury to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl..

Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem, tłum.

Dodatkowo zamieszczam propozycje imprez oraz zajęć ponadplanowych, które można .. J.R.R.. następna publikacja .. Inne tryby testu.. BIBLIOGRAFIA PRZEDMIOTOWA:klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Hobbit, czyli tam i z powrotem „Hobbit" - streszczenie szczegółowe Poleca: 86 / 100 % użytkowników, liczba głosów: .. 177 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test.. Załóż własny blog!Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Beorna, jednego z bohaterów powieście Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Nazwa "hobbit" oznacza nazwę: Mieszkańców nor Mieszkańców baśniowych gór Krasnoludów 4.Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Lektury 4 lata temu.. Miejscem akcji Hobbita.. jest: Wyspy na Wielkim Morzu Śródziemie Bliżej nieokreślony teren 2.. .Przydatność 75% Hobbit, czyli tam i z powrotem (charakterystyka Bilba Bagginsa) Bilbo Baggins jest głównym bohaterem książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Rozrywka Kim jesteś w świecie fantasy?. Zabawne Jak potoczyłyby się Twoje losy w krainie fantasy?. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R.. Nieoczekiwanie Gandalf zaproponował hobbitowi, by ten wyruszył z nim w pełną przygód podróż.. w Bag End pod Pagórkiem.Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena..

... TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.

1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit?. Przeczytałeś już lekturę?. Wypisz postacie występujące w utworze, podziel je na pozytywne i negatywne: (0-4) Postacie pozytywne Postacie negatywne 3.. 4.Z kim wędrował ?. POWODZENIA!. Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki.. Udostępnij.. Od tego czasu hobbit zaczął pisać pamiętnik pt. Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita.. kl.4 ,,a'' odpowiedz.. Literatura Co wiesz o młodzieżowych książkach fantasy?. Szukaj.. 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie?. Mówi o głównym bohaterze i zaciekawia czytelnika.. poleca 65 % .. Tytułej jest tu słowo "Hobbit", a pod tytuł to "czyli tam i z powrotem".. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Na szczęście Bilbo miał pieniądze, by odkupić swoją własność, gdyby ktoś nie zamierzał jej oddać dobrowolnie.. Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r.J.R.R.. 8.Co było dla nich największą przeszkodą ?. Nie uporamy się z naszymi sprawami do późna w noc, a przedtem musimy trochę użyć muzyki.. Bilbo zaśmiał się nerwowo .Hobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury .. Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Pochodził z zamożnej rodziny, jego rodzicami byli Belledonna Tuli i Bungo .Lektury obowiązkowe w klasie 6 w roku szkolnym 2019/2020: Antoni Czechow - Kameleon, Śmierć urzędnika Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Ignacy Krasicki - wybrane bajki Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz (polowanie oraz koncert Wojskiego) John Ronald Reuel Tolkien - Hobbit, czyli tam i z powrotem Skomentuj..

Super ...Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Szukaj.. W kilka lat później odwiedził go Gandalf wraz z krasnoludem Balinem.Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem?. Tolkien, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - czy zdołasz sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi pytaniami dotyczącymi klasycznej Tolkienowskiej przygody fantasy?. 3.Dokąd i po co zmierzał hobbit?. Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. 5.Co nowego doznał podczas wyprayw?. Mieszkał w pobliżu pagórka.. Pytania zawarte w teście.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. 6.Co stracił podczas wyprawy?. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: W przyszłości Nieokreślonym czasie Baśniowym czasie, zwanym Trzecią Erą 3.. Potem z rozkoszą wprowadził się z powrotem do domu.. SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem .dołączam sprawdzian dostosowany do cyklu oraz propozycje tematów prac pisemnych.. Tolkien, Hobbit czyli tam i z powrotem, tłum.Maria Skibniewska, Warszawa 1960, Wydawnictwo ISKRY, str.12-13 II.Transkrypt ( 25 z dostępnych 224 stron) STRONA 1.. - Po kolacji także.. Bardzo mi się przyda.Powieść Johna R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem niesie ze sobą istotną naukę dla czytelnika.. "Hobbit" to słowo, które jest najważniejsze w tytule.. Prościutki :) Tagi dla tego testu: lektury .Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - poziom tru..

... „Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury.

Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. Są rzeczy, które też możesz otagować Hobbit czyli tam i z powrotem test z lektury?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Był to „olbrzymi mężczyzna; miał bujną, czarną czuprynę i gęstą, długą, czarną brodę, ramiona i łydki nagie, z węzłami potężnych mięśni wyraźnie zarysowanymi pod skórą.- Ma się rozumieć!. szkoła podstawowa kl. 6 J.R.R.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. TOLKIEN Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) STRONA 2.. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera .. reklama ~| Hobbit, czyli tam i z powrotem |~ test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. 2.Kto namówił go do wyprawy?. (6/17) „Hobbit" - streszczenie szczegółowe, Okrzyki krasnoludów dobiegły Wodza Orłów, który wraz z innymi orłami przelatywał właśnie nad Mglistymi Górami.Usłyszały je także gobliny, które przybyły na miejsce i zaczęły podpalać drzewa, na których siedziały krasnoludy.Streszczenia książki ''Hobbit czyli tam i z powrotem''.. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI.. Wypisz miejsca akcji utworu: (0-2)Odpowiedzi z lektury ,,Hobbit czyli tam i z powrotem" POMOCY!. Test z lektury - jak dobrze znasz książkę?. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!. drukuj.. Literatura "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test znajomości lektury .J.R.R..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt