Rozprawka czy antygona zasluzyla na smierc
Antygona nigdy nie postąpiłaby niegodnie, nie złamałaby żadnych praw, które ustanowili bogowie.. 0 głosów.. xD 2020-07-10 09:10:35; Opisz słowo „słowo" 2020-06-25 17:15:59 Jak po polsku powiedzić, że na uniwersytecie jest coś nie zaliczane (praca magisterska, kontrolna.. ), 2020-06-24 15:42:27I zapytała czy mam jeszcze jakieś sugestie:) Poniżej przedstawiam moje sugestie, których udzieliłam oraz szczęśliwe zakończenie naszej korespondencji:))) "Temat oklepany, ale możesz go przedstawić w ciekawy i zajmujący sposób, wszystko zależy od Ciebie:) Jak na razie wszystkie utwory prezentują ten sam motyw - źle.Na przykład kiedy Edyp poznał prawdę o swoim życiu i wykłuł sobie oczy, Antygona wraz z siostrą Ismeną towarzyszyły mu na wygnanie.. Napisz o naturze człowieka stasimo 1 Antygona Sofokles.. Utwór ten zwiazany jest z mitem tebanskim, który opowiada o historii Edypa.. Jakby na to nie patrzeć Antygona złamała prawo.Rozprawka wymaga przy tym od autora do zajęcia jasno wyrażonego stanowiska wobec tematu - nie ma możliwości, by np. odpowiedź na zadane w jej temacie pytanie brzmiała „nie wiem".. W dramacie tym przedstawiony jest konflikt praw boskich, z ludzkimi.. Ty opowiadasz o Antygonie nie o Balladynie.nie kręćNapisz rozprawkę typu II.. Istota tragedii jest konflikt, czyli starcie sie dwóch sprzecznych racji, a zwyciestwo którejkolwiek z… Czytaj dalej →rozprawka syntetyczna - opiera się na kilku utworach, w których występują podobne motywy, problemy, obrazy..

Czy Antygona zasłużyła na śmierć rozprawka ...

Śmierć najczęściej występowała w ludzkiej wyobraźni jako kościotrup z kosą w ręku.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Po pierwsze - rozprawka musi być napisana bez żadnych błędów językowych, ortograficznych czy stylistycznych, dlatego warto pisać ją ze słownikiem zachowując odpowiednie formy gramatyczne.. zadanie dodane 21 lutego 2013 w Język polski przez użytkownika patka114 ( -100 ) [Gimnazjum] antygonaZe względu na swą głupotę, ja dawno pogodziłem się z oczywistym stanem rzeczy, strach, głupota i płytkość doprowadziły do powstania takich idiotyzów, to właśnie na tym strachu zbudowano wszelkie religie świata.. zadanie dodane 4 maja 2019 w Język polski przez użytkownika Martyna W [Gimnazjum] | 1,072 wizytZadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budzi1.napisz przemówienie antygony do ludu tebanskiego w którym przekonuje ze nie zasluzyla na smierc..

Jest w pelni swiadoma, ze czeka ja za to smierc.

zadanie dodane 21 lutego 2013 w Język polski przez użytkownika patka114 ( -100 ) [Gimnazjum] | 220 wizytNatura człowieka na podstawie Antygony.. zadanie dodane 2 .. 1.napisz przemówienie antygony do ludu tebanskiego w którym przekonuje ze nie zasluzyla na smierc.Podobne na Sciaga.pl.. Literatura pokazuje różne oblicza władzy; Zabójcza żądza władzy - topos władzy w literaturze na przykładzie "Makbeta".Jednak natura, która w romantyzmie jest mocą rozumną, nie pozwala na trzymanie w tajemnicy tego faktu.. Jego problem polega na konflikcie praw boskich z prawami ludzkimi.. Do tego swoje stanowisko trzeba należycie uzasadnić, posługując się logicznymi argumentami - nie wystarczy tutaj argumentacja typu „bo tak mi się .Streszczenie szczegółowe Prologos.. W dramacie tym przedstawiony jest konflikt praw boskich, z ludzkimi.. Wybiera uczucia.. To pytanie niewątpliwie może być kwestią sporów.. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. Na dowód przedstawię kilka argumentów.Antygona… Czytaj dalej →Czy bohaterka tragedii Sofoklesa Antygona zasłużyła na śmierć To pytanie niewątpliwie może być kwestią sporów Jego problem polega na konflikcie prawLudzie chyba od zawsze próbowali wyobrazić sobie jak wygląda śmierć..

rozprawka- ... Czym jest godność człowieka.rozprawka na podstawie Antygony Sofoklesa.

0 odpowiedzi.. Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć.. 299 wizyt.. Na temat: Czy Santiago naprawdę zwyciężył?. Bohaterka chciał być wierna prawom boskim, władnemu sumieniu.. W dalszej części pracy postaram się poprzeć tą tezę odpowiednimi argumentami.. Wręcz przeciwnie, godna jest nagrody.. Po śmierci nie ma nic, jako prości ludzie musimy się z tym pogodzić.Pliki użytkownika gilyash007 • Dokumenty, Galeria • sony pictures pobierz.zip, solaris film deutsch.zipNajnowsze zadania z tagiem antygona 0 głosów.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że Balladyna zasłużyła na karę, jest wstyd i okrucieństwo dziewczyny wobec swojej rodziny.Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. Wręcz przeciwnie, godna jest nagrody.. Czy jednak jej decyzja była słuszna?. Czy Antygona zasłużyła na śmierć?. Władza zaszczytem, zobowiązaniem, siłą destrukcyjną-motyw władcy i władzy w literaturze.. Antygona jest mloda, piekna, zakochana.Antygona - rozprawka - „Swiadomy wybór śmierci" Posted on 12 października 2009 by admin Moim zdaniem tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa świadomie wybrała śmierć, ponieważ wierzyła w \"święte prawo boskie\", które mówi, że każdy ma prawo do pochówku i stawiała je nad prawo państwowe.„Antygona" napisana zostala w 440 roku p.n.e. przez jednego z najwiekszych tragików greckich Sofoklesa..

Wbrew rozkazowi króla postanawia sama bronic prawa brata do odpowiedniego pochówku i spokoju po smierci.

W dramacie tym przedstawiony jest konflikt praw boskich, z ludzkimi.. Antygona reprezentuje prawa boskie.Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć.. Stwarzali różne jej wizerunki.. Nie wstydziła się ojca, raczej mu współczuła, bo obserwowała jego tragedię.. Przez lata zmieniały się jej wizje, jednak zawsze była ona odbierana jako coś negatywnego, złego, budziła strach.Śmierć jednak była i jest jedynym pewnikiem w życiu człowieka.Z odwagą poszła jednak na śmierć, oddając życie za wyznawane wartości.. Wrócili oni z wojny i na wieść o śmierci brata, chcieliby prosić kobietę o rękę.. Motyw władzy - zaszczyt, zobowiązanie, namiętność czy odpowiedzialność?. Po drugie - aby rozprawka miała szanse na uzyskanie wyższej oceny, można wzbogacić ją o cytaty, aforyzmy, ''złote myśli'' lub .Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika nalagi .Pochowac brata, który zostal ogloszony zdrajca, czy tez usluchac rozkazu swojego stryja - Kreona, który jest aktualnym wladca Teb.. Moim zdaniem Antygona nie zasłużyła na śmierć.Według mnie przez swoje postępowanie w pełni zasłużyła na karę.. napisac przemówienie obrony lub oskarrzenia wobec jednego z głownych bohaterów antygony sofoklesas.. 2020-08-11 13:52:06 Materiały do nauki dialektów j. polskiego 2020-08-02 20:24:46; Czy jesteś w stanie wypowiedzieć dowolne słowo bez akcentowania żadnej sylaby?. Tytułowa bohaterka dramatu sprzeciwiła się woli władcy Teb Kreona i pochowała swego poległego brata, powszechnie uznanego za zdrajcę narodu.Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego Sofoklesa.. A król kierował się wyłącznie swoimi poglądami i nie zważał na prawa ludzkie.'. Antygona reprezentuje prawa boskie.. Jednak można spojrzeć na całą sprawę z innego punktu widzenia.. Z jednej strony na pewno tak.. Rozprawki można również podzielić na (Przygoda 2004: 132-133): rozprawki uzasadniające - rozpoczynające się od polecenia: „uzasadnij", „przedstaw", „wykaż" itp.Czy wiesz co to jest "mojka"?. Na grobie męża wyrastają lilie, które żona bezskutecznie ścina, by nie dostrzegli ich bracia męża..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt